Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii cu persoane mai in virsta- pareri?


Recommended Posts

quote:
Originally posted by roxanica-mamica
Daca despre femeia care are o relatie cuun barbat mai in varsta ca ea se spune ca o face din interes sau eu stiu ce alte motive , despre tine se va spune ca esti smecher si ca ai dat lovitura ! Din pacate societatea inca face diferenta astfel ! Barbatul care are o legatura cu o fata tanara este de nota 10 pt ca a reusit , iar ea este acuzata de x, y , sau z lucruri . Chestia cu relatia sexuala poate fi adevarata , caci o femeie la 30 de ani stie ce vrea , cum si de cate ori ! Ce poate sa simta ea despre faptul ca te creste ? Poate sa o faca din distractie si poate sa te foloseasca , sau poate s-a trezit in ea instinctul matern ! Parerea mea este ca tu de pe urma acestei relatii nu ai avea decat de castigat - experientza , maturitate , seductie , etc . Sa ne spui cum a fost ![:D] [:D] [:D] Roxana [baietel] & Marc [bibe] www.babiesonline.com/babies/b/bichelu
Uite ca sunt la al doile mesaj....draga Roxana si...intamplator il postez tot aici. Am citit tot ce se spune pe acest subiect. Si am ajuns la concluzia urmatoare :1)Roxana crede ca exista iubire in cuplu daca el este mai mare, in schimb nu crede ca exista iubire daca ea este mai mare ... 2)Sau poate este complexata de faptul ca sotul este cu mult mai mare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma simt nevoit sa intervin...roxanica cuvintele tale mi-au ajuns la inima si cerebel...si iti multumesc...am postat pe acest forum pentru ca am crezut ca nu se va ajunge la maladia de care sufera 99% din forumuri si anume: scandalul pueril...nu stiu exact care este media de varsta p-aici dar daca discutia continua pe tenta asta...sa va fie rusine!... roxanica multumesc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by zoster
Ma simt nevoit sa intervin...roxanica cuvintele tale mi-au ajuns la inima si cerebel...si iti multumesc...am postat pe acest forum pentru ca am crezut ca nu se va ajunge la maladia de care sufera 99% din forumuri si anume: scandalul pueril...nu stiu exact care este media de varsta p-aici dar daca discutia continua pe tenta asta...sa va fie rusine!... roxanica multumesc...
Z ! Te invit sa-i povestesti mai departe picanterii Roxanei. Cred ca va meritati! Iar cat despre "rusine"...nu ai caderea sa vorbesti asa despre nimeni numai pentru ca are alta parere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor mai calm, mai calm, ca nu strica zau! Am citit si eu mesajul Roxanei si partea cu picanteriile a fost mai mult o chestie glumeata, nu stiu de ce o tot interpretati in fel si fel. Si daca ar fi trebuit sa se supere cineva, acela putea fi cel mult zoster. [quote]Originally posted by criss
Theodora, Serios ca esti pe langa subiect, nu a jignit nimeni pe nimeni, si daca nu suntem de acord una cu alta nu este o problema....nu are nevoie nimeni de interventii impaciuitoare. Esti sigura?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

relatiile de cuplu cu persoane mai in varsta sunt absolut OKE. nu vad de ce nu ar fi. nu sunt oke relatiile in care cei 2 protagonisti :) ai povestii de amor isi dau cu securea in cap sau se arunca unul pe altul de la fereastra. dar daca cei 2 se iubesc si se respecta: foarte bine, foarte frumos.pt asta traim, sa ne gasim un cuib si un sotz(sotzie) si sa cuibarim impreuna sa lasam putin in urma noasta pe pamantul asta.ce mai conteaza varsta? oricum viatza asta e scurta ca aburul se risipeste. nici nu stiu de ce ne mai punem problema diferentzei de varsta cand acum sunt absolut normale, legale , etc relatiile homosexuale de exemplu. pt un asemenea subiect as mai fi inteles sa iasa cateva scantei...dar la subiectul varsta.... ma rog, parerea mea :) diferentza de varsta dintre mine si sotzul meu e de aproape 3 ani. adica el e cu 3 ani mai in varsta decat mine. dar am prieteni casatoriti in care ea e cu 3 ani mai in varsta, convietuiesc foarte bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eheeee batel-as recordul! Sotul meu este cu 20 de ani mai in varsta. E si ce? Credeti ca m-a interesat vre-o clipa aspectul varstei? Nici pe de parte. Atata vreme cat diferenta de varsta nu se simte, pe nici unul din noi nu deranjeaza. Gasesc in el un pustan din toate punctele de vedere. Am ajuns la propria si certa concluzie ca un om trecut prin viata este mult mai capabil de o relatie in doi. Ne invatam, sprijinim si intelegem reciproc. La capitolul dezavantaje nu am ce sa trec, pe cand la avantaje ... sunt multe. Ma simt fericita si implinita alaturi de el. La fel va doresc si voua. Sanatate si ce-i mai bun in relatiile voastre! Ana&Ralucuta din[grasa] DPN 5 August - Fetita Raluca - Dr. Moruzzi "Cand iti ploua in suflet, fa-ti umbrela dintr-o bucurie". Ana Burtch
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am citit cu mult interes opiniile voastre referitoare la o relatie cu o persoana ....mai mare ca varsta. sunt casatorita si sotul meu e mai mare decat mine cu aproximativ...11 ani.[biz] am sa va impartasesc...doua experientze de viatza..*.o relatie cu un barbat cu 11 ani mai mare si...*o relatie cu...."un barbat" de aceeasi varsta ca a mea... din anul intai de facultate pana la final am avut o relatie cu un coleg de grupa... cred eu ca barbatul de aceeasi varsta cu noi, e imatur, e inconsecvent, e...instabil si.....considera ca tot ceea ce i da femeia de langa el...i se cuvine,e egoist se gandeste in mod deosebit la placerea lui , e grabit,e superficial, se maturizeaz mai tarziu si e posibil ca atunci cand se maturizeaza...sa "realizeze" ca ceea ce a ales...nu e tocmai...cel mai potrivit pentru el[consti] [consti]. relatia mea cu un barbat ma mare[hippi]....mi a adus urmatoarele costatari: pt el....primeaza intai bunastarea mea,pt el....sa ma vada trezindu ma in patul lui....e un vis ...fara de sfarsit, pt el ...opinia mea e ..interesanta cel putin, pentru el anii mei....reprezinta puterea de a ma accepta si a ma tolera nebuniile tineretii,pentru el....un act sexual inseamna....cel mai frumos moment, stie sa ma atinga asa cum merit cu tandretze, cu..dorintza, cu..pasiune, stie sa ma faca sa ma simt femeie...pt prima data in viatza.....pentru ca el e acum la o varsta la care nu se grabeste, nu cauta noul, nu -l....atrage....ceea ce nu are. acum vom avea un[gravi]...el va apuca sa se bucure de sotia lui si de bebe.....pentru ca orice ar fi...poti fi "cu un picior in groapa" si la...25 de ani...si la ....40-50-60-70-80. cu respect...vivian... ps...respect opiniile voastre consider ca toti avem dreptul la opinie ...[hippi] ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca cel mai important este cum simte..... ce folos ca el are 25-30 ani daca habar nu are sa faca o femeie fericita..... un barbat poate sa fie si la 45 ani foarte tanar....sa gandeasca in asa fel incat un barbat la 35 ani sa nu fie nici la degetul lui mic..ma refer ca "prospetimea" si deschiderea mintii. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by karmacoma
cred ca cel mai important este cum simte..... ce folos ca el are 25-30 ani daca habar nu are sa faca o femeie fericita..... un barbat poate sa fie si la 45 ani foarte tanar....sa gandeasca in asa fel incat un barbat la 35 ani sa nu fie nici la degetul lui mic..ma refer ca "prospetimea" si deschiderea mintii. Adriana
PIna la urma depinde de maturitatea psihica ,nu?Deci se poate si invers .El sa aibe intre 25-30 si sa gindeasca mult mai bine decit unul de 40-60 ani.Problema aici nu este vorba numai despre maturitatea psihica ,mai sunt si altele pe care nu toata lumea le vede sau nu vrea sa le vada. Lidia ,Tiara si David D.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...