Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Relatii cu persoane mai in virsta- pareri?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 113
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hallo! Dragelor am citit cam tot ce s-a scris si mie chiar mi se pare ca dragostea nu are varsta .Cred ca la 50 de ani te poti indragosti ca un pustan ( o pustoaica) .In afara de cazurile cand o fata (baiat) se intalneste /casatoreste cu un barbat (femeie ) mai in varsta numai pentru bani , sunt de acord cu relatiile astea .Stiu cazuri in care au trait fericiti amandoi , si dupa ce el a murit ea nu s-a recasatorit ci tot pe el il iubeste ....deci se poate. Buburuza draguto , sunt de acord cu tine ca atunci cand e dragoste nu mai vezi nimik altceva cum ar fi inaltimea. Desi intre mine si iubitul meu e o diferenta de varsta minora (numai 2 ani ) el are 2m inaltime si eu 1.60m ...dar crede-ti ca ne pasa? Multa fericire si sanatate ! anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3. Ai iubit vreodata pe cineva mai mare cu 20 , 25 , 30 de ani ? Nu ? Atunci e mai greu sa intelegi ! Roxana & Marc [flo] www.babiesonline.com/babies/b/bichelu [/quote] tu spui ca este pacat ca anumite fete nu au iubit un barbat cu atati ani mai invarsta ca nu pot intelege sau ca au pierdut o experinta (cum vrei tu sa-i spui).......eu zic pacat cand batranetea lui o transforma pe ea in infirmiera lui ...... eu zic pacat cand ea este in mijlocul vietii si infloreste tot mai mult iar el este pe drmul ofilirii de ex ea30 si el 64 eu zic pacat cand el nu poate juca la nunta copiilor( nici nu mai pomenesc de nepoti) pacat cand copilul lui constata ca tatal lui are aceasi varsta cu bunicul lui Gigel..... Dar probabil ca cele care s-au maritat cu un barbat ca atatia ani mai mare si-au luat in calcul si consecintele.... asa ca va doresc sanatate si viata lunga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu zic ca nu conteaza cantitatea ci calitatea !!! [majoreta][majoreta][majoreta] Roxana & Marc [flo] www.babiesonline.com/babies/b/bichelu [/quote] te referi la calitate cand inca el se mai tine pe piciare si nu-si arata varsta? cand el are si cont frumos in banca? cand el inca poate judeca logic?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Edel , eu nu am spus ca e PACAT ca nu a facut nu stiu ce sau nu stiu ce altceva , ci m-am referit la faptul ca daca nu ai iubit o persoana mai in varsta este mai greu sa intelegi ce poti simti , sau ce povestim noi , cele care iubesc astfel , si sa nu te gandesti " ia uite-le si pe-astea ce debiteaza pe aici " ! O Femeie - ce mod de a gandi superficial !!! Esti la primul mesaj si te-ai gandit ca ma dai pe spate cu replica asta , nu ? Vreau sa iti spun ca asemeni tie , multi oameni m-au acuzat la inceput ca sunt cu el pentru bani , insa timpul si experienta le-a dovedit contrariul . Nu o spun ca sa iti demonstrez tie ceva , dar vreau sa stii ca am trecut impreuna prin clipe grele , in care numaram fiecare leu , si asta nu a facut decat sa ne uneasca si mai mult ! Daca tot nu ai iubit pe cineva mai in varsta , si deci nu stii ce inseamna , nu mai face acuzatii gratuite ! Sau poate ai fost cu cineva mai mare decat tine pentru motivele expuse de tine mai sus ? Asta e problema ta si numai a ta ! Roxana & Marc [flo] www.babiesonline.com/babies/b/bichelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roxanica-mamica
Edel , eu nu am spus ca e PACAT ca nu a facut nu stiu ce sau nu stiu ce altceva , ci m-am referit la faptul ca daca nu ai iubit o persoana mai in varsta este mai greu sa intelegi ce poti simti , sau ce povestim noi , cele care iubesc astfel , si sa nu te gandesti " ia uite-le si pe-astea ce debiteaza pe aici " ! Roxana & Marc [flo] www.babiesonline.com/babies/b/bichelu
daca ai citi primul meu mesaj ai putea sa intelegi ca sunt pentru idee ca iubirea nu are limite, varsta ....si nici nu mi-a trecut prin minte fraza :" ia uite-le si pe-astea ce debiteaza pe aici " ! Vecina mea are 32 de ani, sotul are 62 de ani, baietelul lor are 2 ani... S-au luat din iubire si au facut un copilas din iubire...Numai ca la el au inceput sa se vada vizibil semnele batranetii, iar ea.....nu mai zambeste asa de mult cum stiam eu.....si nici pofta de viata...nu o mai aud vorbind cu florile in gradina.. Asa ca nu m-am putut abtine sa nu intreb....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca e perfect posibil sa te indragostesti si sa faci casa cu un barbat cu 25-30 de ani mai mare, chiar daca aspectele spuse de unele fete si anume ca timpul impreuna va fi mai scurt (desi nu se stie niciodata), copiii au un tata de virsta altor bunici. Astea nu conteaza neaparat atunci cind esti dedicat omului respectiv si relatiei voistre. Te bucuri de ce ai si speri sa dureze cit mai mult, iar daca va fi cazul sa-l ingrijesti, o vei face ca asta inseamna dragostea, nu? Cred doar ca de la un om cu 30 ani mai mare ca tine astepti un comportament matur, echilibrat, bun. Daca mai treaca mearga iresponsabilitatea la unul tinar, de la unul batrin cred ca nu inghiti atit de usor carentele de caracter si educatie. Mai pe sleau, zic ca ajungi mai repede la gindirea:" dupa ce ca l-am luat cu de 2 ori virsta mea, mai imi face si zile negre". Mie alt aspect imi ridica intrebari, de ce un barbat cauta o femeie cu jumatate virsta lui? Sper ca e dragoste pura si curata si nu vanitate. Nu incerc sa sugerez nimic, zic doar ca mie mi-ar fi teama de asta. Si inca de o chestie mi-ar fi teama, anume ca la vrsta asta probabil ca au mai fost casatoriti inainte (sau au avut relatii de lunga durata) care evident nu au mers si sa nu fi ramas cu o teama/aversiune de femei mai mature (care sint mai cu capul pe umeri- nu zic ca cele tinere nu ar fi, ci ca dupa o virsta poate esti mai transant cind esti calcat pe coada-depinde si de caracter evident) si atunci sa caute pe cineva tinar si naiv si pur, ca un copil. Cind x-al meu se mindrea la prieteni ca eu sint cu n ani mai tinara, ma intrebam unde consta mindria. Cum arata el astfel lumii ca e mai bun ca altii ca sa fie mindru? Dovedeste ca e mai potent si se tine mai bine? Sau ce? Asa cum prietenii se mindreau cu ce "puicute fragede" au agatat in discoteca? Ceea ce inseamna ca eu sint cam la acelasi nivel ca puicutele respective in viata omului de linga mine? Intrebari fara raspuns...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by EdeL daca ai citi primul meu mesaj ai putea sa intelegi ca sunt pentru idee ca iubirea nu are limite, varsta ....si nici nu mi-a trecut prin minte fraza :" ia uite-le si pe-astea ce debiteaza pe aici " !
am citit si primul tau mesaj si am putut sa il si inteleg ( wow!) , iar ceea ce am spus nu a fost in nume de rau . cat despre fraza cu debitatul nu a fost nimic mai mult decat un spirit de gluma ! in fine , eu am spus cam tot ce aveam de spus pe tema asta . ideea este ca il iubesc , ma iubeste , si nu imi pasa de ce zice lumea ! Va doresc ca fiecare sa aveti macar pe jumatate iubire si fericire cat avem noi [il] ! [cheers] Roxana & Marc [flo] www.babiesonline.com/babies/b/bichelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...