Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce nu au succes curele de slabire


Recommended Posts

hihihiihihihihii, pai io sa te ajut, lorelei? Tocmai ce-am scris mai sus ca am facut o gramada de prostii si eu :) Mergi pe siturile alea cu numaratoarea de calorii si incearca sa ai 4-6 mese pina in 2000 de calorii/zi, echilibrate, fa ceva miscare si asta e reteta sigura :)pupici! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cosmarul vietii mele! Dar haideti fetelor sa nu mai numaram calorii! SA numaram turele de teren de sport! ce ziceti? Eu ma lupt sa reusesc sa alerg macar de trei ori pe sapt cel putin 20 minute. Si iar ma lupt sa nu mai bag NIMIC (in afara de apa) in gura dupa ora 19. Si ma mai lupt ca dupa ora 14 sa NU mai mananc nimic dulce, ca cica pana la ora 14 se secreta mai multa nu stiu ce...care face ca zaharurile sa se transforme in ...energie parca. Si ma lupt sa NU am prin casa sau in casetiera la serviciu calorii periculoase (ciocolata si alte cele). Incerc sa am fructe, seminte, smochine...chestii mai putin nocive! Grea e viata! [bang][bang] Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAma are probleme cu inima, cu tensiunea,cu plamanii, cu glanda, cu glicemia... in decembrie a fost internata la Parhon si de acolo i-au dat un regim, ca avea foarte multe kg in plus. Nu e ca astea: in ziua cutare, la ora cutare mananci nu stiu ce, e mai mult un stil de alimentatie. Adica nu are voie paine, orez, cartofi, dulciuri si prajeli. Mai sunt interzise ciugulelile intre mese, si e recomandabil sa manance la ore fixe, din 5 in 5 ore.Masa de seara nu trebuie sa fie mai tarziu de ora 18-19. In felul asta a slabit mama din decembrie pana in februarie 10 kg, si continua sa slabeasca, chiar daca nu asa de spectaculos. Eu zic ca e foarte sanatos asa, ca pe langa faptul ca slabeste ii face bine la tot organismul. Mananca mult mai sanatos: multe fructe, lactate, carne slaba fiarta sau la gratar. http://community.webshots.com/user/adrianacalin http://www.babiesonline.com/babies/e/ena/ http://www.babiesonline.com/babies/a/antim
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am convins pe pielea mea cam cum stau lucrurile cu dietele de slabire. De aceea ma felicit ca am reusit intr-un final, datorita voua, sa ma apuc de Montignac, privit ca stil de alimentatie, nu ca si o cura pe termen scurt. Iata ca am doua luni de cand mi-am luat inima in dinti si mi-am schimbat stilul de a manca, si in afara de faptul ca am slabit 6 kg (de la 59kg la 53kg) - chestie pe care nu o mai visam, avand in vedere varsta si cele doua sarcini in care m-am umflat cat am putut, acum am mai multa energie, ma duc si la fitness de trei ori pe saptamana, si am alta pofta de viata. Normal ca am si momente, zile proaste, in care imi piere ambitia si ma apuca depresia daca mananc ceva nepermis si "necontrolat" (adica rontai intre mese, ceea ce nu e de dorit...), dar asta mi se intampla mai ales cand hormonii imi joaca feste (inainte de ciclu), sau cand am o zi mai proasta, dar imi revin...si o iau de la capat...Sau mai calc pe bec in mod voit cu diverse ocazii aniversare, dar a doua zi recuperez, adica...inapoi la stilul sanatos... Sa vedem cat voi rezista, eu sper - cat mai mult... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am apucat sa ma "ard" cu diete de slabire, din cel mai simplu motiv posibil: nu pot sa stau nemancata sau sa sufar de foame. Nu e chestie de lipsa de ambitie, dar pur si simplu nu pot: ma ia cu ametzeli, dureri de cap etc etc. Dar am vazut efectele devastatoare la sora mea. In octombrie anul trecut l-am descoperit pe Monty.De atunci am slabit 16 kg si jumatate, dar mai important decat asta e ca mananc regulat, sanatos si arat mult mai bine.Pielea, parul si-au revenit formidabil.Nu am mai avut asa luminoasa si curata fatza de tare mult timp. Cu miscarea pana acum cam slabutz, dar acum mi-am cumparat bicicleta, a venit vremea frumoasa si daca as putea dormi pedaland as fi tare multumita. Partea cea mai grea e cu dulciurile.Dar incet incet descopar trucuri care sa ma fereasca de zahar.De ex curmalele.Imi plac la nebunie, sunt criminal de dulci,iar daca mananc 3 bucati ...oooo... o saptamana nu mai plang dupa bunatatiuri. Paine, cartofi ..le-am uitat gustul si nu ma mai tenteaza de nici un fel. In perioadele de pauza la regim, mai mananc dimineata paine nemteasca neagra cu somon afumat.[:D] E tzacaneala curata, stiu, dar e singura chestie care imi lipseste cu adevarat in combinatie cu painea.O mica pofta din cand in cand nu strica. Ce conteaza e sa mananc de 3 ori pe zi, cu 5 ore intre mese si sa fac miscare.Si cel mai important: sa fiu sanatoasa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...