Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

de ce nu au succes curele de slabire


Recommended Posts

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, am nevoie de ajutor...Sunt grasa desi pe afara-i vopsit gardul (nu par pe cat sunt). Dar la 1,68 am 78kg (am 32 ani). Nu am fost o slaba nici inainte de a naste (fetita are aproape 5 ani)dar de cand am nascut nu am reusit sa cobor sub 72. Ideea este ca de cate ori sunt stresata mananc foarte mult dulce. Mancare nu, dar nu rezist in fata patiseriilor (ciocolata nu ma atrage). Sotul nu ma ajuta in ale slabitului pentru ca lui ii plac dolofanele, dar mie nu. Din nefericire, predau matematica la universitate si atunci cand am mult de lucru (de scris manuale sau articole) nu functionez fara dulciuri. Asa ca sper sa gasesc sprijin. Pupici! Gratiela, mamica Ozanei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am slabit...de la 98 kg la70 pina in prezent. dupa ora 6 nu maninc nimic,cu paine de 4 ani de zile nu am mai gustat-o......eu tin o reteta dietica......care vrea sa ma vada...am pus niste poze la fruoasele!! a si inca ceva...eu sar coarda o jumatate de ora pe zi...ca si o capritza[hop][:D] don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adita draga Te rog daca poti sa-mi dai si mie reteta pe care o foloseste mama ta. I-ar prinde bine si mamei mele care este destul de plinutza si are probleme cu inima. A incercat si ea tot felul de variante de a slabi dar nu reuseste. Multumesc PS. La mine inca nu e cazul unei cure de slabire, sunt [gravi] Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu stiu la care subiect cu slabitul sa ma bag si eu in vorba, asa ca asta e, tolerati-ma aici. Am si eu o problema, sper sa nu ma impuscati din prima: eu vreau sa ma ingras la fatza. Am o greutate corporala aproape normala (normal ar fi sa mai slabesc vreo 4 kilograme, dar inca nu mi-am intrat in mana, inca mai alaptez putin), din pacate este disproportionat asezata. Fatza, gatul, umerii, pieptul, pana la burtica apar normale pentru varsta mea, toata lumea imi spune ca sunt slaba, dar nu e asa. In plus, oboseala imi accentueaza fatza slaba si am impresia ca ridurile se lungesc.... Nu mai zic, hai, poate voi care ati studiat regimuri, diete sau mai stiu eu ce, poate v-au cazut ochii si pe ceva care ma poate ajuta sa-mi fac o fatza mai rotunda. (in afara de injectat treburi-socoteli pe sub piele....) [flo] Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vilmuta draga, cumpara Asul Verde pe aprilie, publicatie de 5000 de lei de la formula as.Acolo scrie despre regimul contra riduri si piele intinsa.E vorba de mlt peste in principiu, dar nu mai stiu exact. cat despre cure....en fac de o luna fittnes si aerobic si am slabit in sfarsit.Am facut si parafango, dar nu prea m-a ajutat( am dat jos doar 2, 3 cm) Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adita
MAma are probleme cu inima, cu tensiunea,cu plamanii, cu glanda, cu glicemia... in decembrie a fost internata la Parhon si de acolo i-au dat un regim, ca avea foarte multe kg in plus. Nu e ca astea: in ziua cutare, la ora cutare mananci nu stiu ce, e mai mult un stil de alimentatie. Adica nu are voie paine, orez, cartofi, dulciuri si prajeli. Mai sunt interzise ciugulelile intre mese, si e recomandabil sa manance la ore fixe, din 5 in 5 ore.Masa de seara nu trebuie sa fie mai tarziu de ora 18-19. In felul asta a slabit mama din decembrie pana in februarie 10 kg, si continua sa slabeasca, chiar daca nu asa de spectaculos. Eu zic ca e foarte sanatos asa, ca pe langa faptul ca slabeste ii face bine la tot organismul. Mananca mult mai sanatos: multe fructe, lactate, carne slaba fiarta sau la gratar. http://community.webshots.com/user/adrianacalin http://www.babiesonline.com/babies/e/ena/ http://www.babiesonline.com/babies/a/antim
Este stilul meu de alimentatie, mai putin chestia cu ciuguleala intre mese. Si sincer n-am avut niciodata probleme de greutate desi nu fac nici un fel de "fitness", alergari sau ceva activitati sportive speciale. Singura miscare pe care o fac: plimbarile zilnice, cel putin 30 minute de 2-3 ori pe zi, cateodata si mai mult... Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sabina
Vilmuta draga, cumpara Asul Verde pe aprilie, publicatie de 5000 de lei de la formula as.Acolo scrie despre regimul contra riduri si piele intinsa.E vorba de mlt peste in principiu, dar nu mai stiu exact. cat despre cure....en fac de o luna fittnes si aerobic si am slabit in sfarsit.Am facut si parafango, dar nu prea m-a ajutat( am dat jos doar 2, 3 cm) Sabina & Sofia Galagia
L-am cumparat, trebuie doar sa-l mai si citesc!!!!! [:D] Multam pentru idee. [pup] Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vilma
Fetelor, nu stiu la care subiect cu slabitul sa ma bag si eu in vorba, asa ca asta e, tolerati-ma aici. Am si eu o problema, sper sa nu ma impuscati din prima: eu vreau sa ma ingras la fatza. Am o greutate corporala aproape normala (normal ar fi sa mai slabesc vreo 4 kilograme, dar inca nu mi-am intrat in mana, inca mai alaptez putin), din pacate este disproportionat asezata. Fatza, gatul, umerii, pieptul, pana la burtica apar normale pentru varsta mea, toata lumea imi spune ca sunt slaba, dar nu e asa. In plus, oboseala imi accentueaza fatza slaba si am impresia ca ridurile se lungesc.... Nu mai zic, hai, poate voi care ati studiat regimuri, diete sau mai stiu eu ce, poate v-au cazut ochii si pe ceva care ma poate ajuta sa-mi fac o fatza mai rotunda. (in afara de injectat treburi-socoteli pe sub piele....) [flo] Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
[:D][:D][:D] Vilma, daca ma vedeai pe mine acum 5 ani, cu un surplus de 20 de kilograme, iar fata luuuuuuuungaaaaaaa... Daca imi vedeai doar fata, ziceai ca sunt ultima slabatura de pe fata Pamantului. Si asta era din cauza oboselii. Si astazi, daca sunt obosita, am fata lunga. Deci daca te vei odihni, problema e rezolvata (sau macar partial rezolvata[:D]). De rotunjit prea mult la fata, asa, de la natura, nu prea cred, e si chestie de conformatie. Doar cu injectat treburi-socoteli pe sub piele....) [:D] [pup], Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...