Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Solarul - pro sau contra?


Recommended Posts

Aaaa, sa nu care cumva sa va ganditi ca eu nu sufar de claustrofobie![alcool] Primele sedinte mi-am luat "ajutoare" sa ma vegheze! Dragul meu sot a stat langa carapace... La inceput mi-a fost frica sa trag capacul peste mine...apoi imi era groaza ca nu se mai deschide...[bang][bang] Nu ma pricep sa explic ceea ce mi-a explicat un doctor odata, dar cancerul il purtam fiecare din noi in celulele noastre. Este vorba de un proces de refacere/diviziune...nu stiu sa explic ceea ce am inteles. Asa ca sunt constienta de asta, si am grija sa nu il starnesc! Dar nici nu pot renunta la micile "infrumusetari"! Before judging somebody, walk a mile in his moccasins.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am fost anul trecut pentru prima data la solar. Si am fost foarte multumita de rezultate. Am facut intai vreo 5 sedinte (la cel orizontal, ca numai din asta e aici unde ma duc eu), incepand cu 10 min., apoi 12, 15,18,20, la interval de 2-3 zile. Iar apoi, pentru intretinere, ma duceam o data pe saptamana si stateam 15min. Asta vreo 2 luni jumate, am inceput in mai si m-am dus pana in august, cand am mers la mare si mi-am definitivat acolo bronzul. Eu ma bronzez destul de greu de obicei, dar dupa solar, cand am mers la mare nu am mai avut problemele obisnuite cu arsul la soare, inrositul pielii, usturimi etc. M-am bronzat uniform si frumos. Anul acesta vreau sa repet figura, tot din mai pana merg la mare, tot in august, probabil...Cu claustrofobia nu am probleme...Rabda baba la frumusete... Laura si bebitele: Bianca (4 ani si 11 luni) si Ramona (1 an si 10 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea sint de acord cu acest sttil de bronzat. Pina acum eram si eu innebunita dupa soare si dupa o piele cit mai ciocolatie, dar de cind am citit si invatat atit despre cancerul de piele am cam ezitat sa mai stau la soare. Desi tenul meu este mai inchis la culoare nu sansele de a face cancer de piele sint mai mici, am inceput sa am retineri. Cu toate astea, "tot cu o moarte sintem datori", vorba aia, nu te poti feri de toate lucrurile nocive pe lumea asta. Daca m-as mai duce la solar (am fost de vreo 3 ori in viata mea) m-as duce numai de foarte putine ori pe an si neaparat cu creme din alea protectoare. Si apoi, dupa sedinta, as hidrata foarte bine pielea corpului. Recunosc ca mi-e tare dor sa fiu bronzata (doamne, cum stateam in "tinerete" ore si ore in sir la plaja, inca mai puneam si crema de bronzat si acum nu stiu cum sa aplic cit mai multe straturi de crema protectoare). Sfatul meu este sa nu abuzati... Numai bine! GabiG si Francesca 1an9 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SInt pro solar (tanning bed) atita vreme cit vrei sa ai o mare sansa de a declansa cancerul pielii (melanoma) si riduri peste riduri. Solarul radiaza mai puternic decit soarele natural. Nici soarele natural nu este indicat prea mult. In tarile noridice unde expunerea la soare este limitata atunci citeva minute pe zi sint indicate pentru absorptia de vitamina D si puntru combaterea depresiei dar in restul lumii este foarte contraindicat. Fetelor trebuie sa fiti constiente ca fiecare strat de bronz adauga riduri!!!! Bronzul nu este decit maltratarea pielii!!! Puteti arata superb cu self tanner si cu bronzing powder. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/alex2.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/nick2.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AC
vreu si eu detalii de solar, self tanner si cu bronzing powder. Haideti mey nu ma lasati ignoranta. [flo] Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
nu stiu ce detalii as putea eu sa-ti dau cu privire la solar... banuiesc ca ai vazut unul pana acum.. arata mai mult sau mai putin ca un pat care are saltea si deasupra.. te dezbraci fumusel... iti dai cu crema.. te lungesti ca in pat cu fata in sus.. si stai frumusel linistitita minutele respective.. cand iesi esti o dara mai colorata dar nu foarte.. daca vrei mai mult mai mergi si alta data...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...