Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cura de dezintoxicare cu lamai


Recommended Posts

Am tot auzit in ultima vreme de "minunea" asta, si cum parca vad ca iar stau toata luna aprilie cu batista la nas (deja al meu sotz m-a botezat foarte ilustrativ "muci-maker"[xx(]) si iar ma pasc alergiile de primavara si vara, am zis sa ma "curatz" la propriu, ca la figurat sper s-o fac cat mai tarziu.... Mi-e teama sa nu fie iar vreo "moda" careia sa i se gaseasca hibele dupa ce a nenorocit ceva populatie... Ok, Ok, recunosc, sper ca se vor duce si ceva kilograme odata cu toxinele alea, dar nu asta e prioritar (si am doua deshte imbarligate la spate, ca mint de ingheata Marile Lacuri p-acia...)Regimul e conceput ca un post de minimum 10 zile si maxim 40. Se beau intre 6-12 pahare de 1 quart (naiba sa-i ia cu masuratorile lor[bang]..) limonada facuta din suc de lamai (organice, de preferinta), sirop de artar de un anumit tip (B) si piper rosu-cayenne macinat. In plus se bea dimineata, pe stomacul gol apa cu sare dupa care se asteapta cuminte pe buda sa-si faca efectul[consti], alte clisme cu cafea etc, etc.. Cred ca e al naibii de drastic si de frustrant, dar daca rezultatele sunt marcante, mai ca m-as risca... Uite aici linkuri spre documentare: http://www.waronaids.com/Lemonade-Cleanse.asp Sa ma bag?[bruta] Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pana la urma ce faci? Mai bine tine regim si bea si suc de limonada cat vrei, oricum nu are ce sa iti faca rau, nu? Eu abia astept sa vina vara sa mananc salate multe si carne putina. Sper din ce in ce mai putina, pana la disparitie [:D]. Avem nickurile asemanatoare (ma rog fara litera "h") - de la ce vine nick-ul tau ? Andra mamica lui Matei (8 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sar'mana, Laurici, pana vin io cu raspunsuuuu'... trece baba cu colacii... Tiza mea, pai cum sa nu remarc ca avem nicuri aidoma, ca mi-a sarit inima de-o posta cand a fost anunt mare, mare :A nascut Andruska! Pana sa ma dezmeticesc, m-au trecut ceva calduri... Nickul a venit , intr-adevar de la alintul sotzului, care, polonez fiind, asa mi-l scrie, cu H si K... Sa revenim la cura.... Mi se pare prea drastica, iar lamaile mi-e sa nu "arda" ceva prin stomacelul si asa subtiat de nervi al subsemnatei...Alte cure de dezintoxicare mai stiti? Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrule, deci asta faceai tu cat ai disparut de pe forum? te dezintoxicai? :))) exista niste ceaiuri speciale, le gasesti la orice supermarket. mai este cura cu usturoi, aia cu ceai verde, aialalta cu apa vreo 3 litri pe zi si fara carne, mere verzi, spanacuri si urzici...lamaia nu e buna, nu numai ca zapaceste stomacul daca mananci(ma rog, bei) prea mult (auzi, pui si piper, dimineata pe nemancatelea? se vede treaba ca vrei sa fii o mireasa cu silueta, dar si cu ulcer!:( ), dar nu mai stiu ce ii face pleurei. nu dau detalii ca mi-e frica sa spun tampenii, dar asta mi-a ramas mie in cap inca din Ro cand venise moda asta cu lamaile la tona pentru slabit. [flo] hai, termina dezintoxicarea si revino pe forum! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
Andrule, deci asta faceai tu cat ai disparut de pe forum? te dezintoxicai? :))) exista niste ceaiuri speciale, le gasesti la orice supermarket. mai este cura cu usturoi, aia cu ceai verde, aialalta cu apa vreo 3 litri pe zi si fara carne, mere verzi, spanacuri si urzici... [flo]
zi si mie plizzzz!!!! Ca m-as dezintoxica si eu o leaca!!!da sa nu faca rau la alaptat. s-ar putea ca sa nu elimin toxine in lapte (ca de aia nu ai voie nici reflexo...) Da' in fine, pt.cand scap de laptarie!!! Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...