Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor imi cer scuze ca nu am mai dat nici un semn de viata , dar eu saptamana asta sunt la un curs de luni pana joi, se face aici in oras dar e f. solicitant si n-am timp sa ma intind la povesti cu voi. Vineri, noi plecam la munte, intai 3 nopti la Brasov la niste prieteni de-ai nostri si apoi de luni pana duminica pe 2 Mai mergem la Busteni. Crixia, felicitari pentru teren ! Alina, bine ai revenit ! Va doresc tuturor multa sanatate ! Va scriu cand ne intoarcem. Pupici ! Laura - mama lui Vlad http://community.webshots.com/user/vladut111
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Va scriu si eu ca nu cumva sa ma uitati[:D] sau sa credeti ca v-am uitat eu. Am citit "printre randuri". Succes la renovari, fetelor care au intrat in verva modificari/achizitionari! Laura, concediu placut! Va pup! Cornelia http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana este cu apelul de dimineata, iar eu cu cel de seara Buna, mamici! Va salut scurt caci nu stiu ce sa va spun. Vad ca toate suntem care mai de care ocupate cu cate ceva, case, terenuri, servici, plecari... De copii ce mai spuneti? Roxana, cate kg ai luat pana acum? Hai sus pe cantar ca facem verificarea gravidelor![:D] Noi avem un dinte, laudatul si vestitul dinte, care ne mai face nopti nedormite, sau poate altul ascuns. Ai vostri ce mai fac, ce mai mananca, cat mai dorm? Pupici! si promit ca revin CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, apelul de dimineatza.... Cris, sa traiti, 6...(si un pic cred), adica batem spre 60, saptamina 25+. sincera sa fiu inca nu ma obisnuiesc cu "proportiile"....dar asta e, totul pentur grasun. banuiesti un alt dintisor? acum vin in valuri...[:D] ti-am scris PM, primit-ai? gagici, trezireaaaaa!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, e careva dintre voi de religie catolica? Poaate ma puteti ajuta macar cu un sfat, voi ce ati face in locul meu? M-am enervat cumplit azi de dimineata si am plins minute in sir cu Vivi in brate, as avea maare nevoie de un sfat. Hai sa va scriu despre ce-i vorba: pe Patrick l-am botezat aici in Germania, si socrul meu n-a venit la botez desi locuim foarte aproape unii de altii, pe motiv ca nu am fost de acord sa fie nasul lui Patrick(la catolici bunic(ul)a poate fi nas al copilului). Dupa aceasta faza am hotarit si eu si sotul ca urmatorul copil sa-l botezam in Constanta. Azi de dimineata, dupa indelungi incercari, ca nu reusesc de saptamini sa dau de unul dintre preoti de la biserica catolica Sfintul Anton(mama mea fusese la unul dintre ei si-i explicase situatia ramanind sa-l sun eu) am reusit sa-l gasesc la telefon. Nasii pe care ii dorim noi pt. Vivi sunt ortodocsi si de aici problema, unul trebuie sa fie catolic, imi propune el prin telefon sa venim noi linistiti in Ro ca ne gaseste el un nas catolic, deci un al treilea pe linga cei doi ai nostri(eu am crezut ca nu aud bine, voi ati fi de acord cu asa ceva, o persoana straina de care nu stii nimic sa apara pe certificatul de botez al copilului ca nas???) in afara de asta sa venim cu cel putin 2 sapt. inainte sa vorbim cu el etc. ca si cum din cele 4 sapt. de stat in Constanta, as putea 2 sa mi le petrec facind nn drumuri la Sfintul Anton, cel putin asa mi-a dat de inteles. Sint asa de necajita sa constat ca lucrurile in Romania nu s-au schimbat; noi ne-am cununat tot acolo si a fost un circ de nedescris, adeverinte peste adeverinte si altele, toate pentru ca eu nu am vrut sub nici o forma sa dau spaga. Singura solutie ramine sa o botezam aici pe Vivi unde probabil va fi din nou aceeasi problema, un nas catolic. Pritetenii nostri de familie sunt marea lor majoritate de religie evanghelica. Sper sa fi fost destul de explicita ca deja am senzatia ca mi se invirt toate in cap; un lucru nu-l pot intelege: telul nostru e s-o botezam pe fatita noastra sa devina crestina, de ce musai un nas catolic? daca noi suntem de acord sa fie botezata in aceasta religie deci va fi crescuta in acest crez pe care si noi ca parinti il impartasim. In biserica ortodoxa nu vreau s-o botezam, ca i-as strica rostul mai tirziu la scoala, cu orele de religie etc. si oricum noi trei fiind catolici........eu am fost inainte de casatorie de religie ortodoxa, prin casatorie am deveni catolica, a trebuit sa fac cursuri de religie si examen.... tot la Sfintul Anton. Orice sfat mi-ar prinde tare bine! De parca n-as avea destul de lucru cu amandoi acasa sa am grija lor si tot tacimul.....dar asta este. toate cele bune narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza la mamici. Narcisa ce problema stupida...eu sunt catolica (dar m-am casatorit ortodox acum) si nu am avut nici o problema. de ideea cu botezul la sf. Anton si nu stiu nimic, imi poti spune cu ce preot ai vorbit? poate reusesc sa iti fac legatura cu altcineva, nu stiu....mi se pare o timpenie sa fie cineva necnoscut nasul copilului!!!! daca te pot ajuta in vreun fel te rog da-mi un mesaj, sau in orice alt fel te pot ajuta...cu mare placere!!! pupici, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut mamici!!! Narcisa, eu am o fosta colega de camera de studentie , cucare inca am bune relatii preoteasa greco-catolica. Barbatul ei imaprte cu romano-catolicii biserica (cea noua din Drumul Taberei). Pot s-o rog pe ea sau pe sotul ei sa vorbeasca cu un preot romano de la ei de acolo sa vada ce se poate face. Poate ca in Buc nu asteapta atitea spagi. La urma urmei nici nu trebuie sa stie ca stai in Germania ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...