Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (4)


Recommended Posts

Narcisa, eu am fost la magazinul Tomis, la una din bijuteriile de la parter. Cand m-am interesat, doamna de acolo mi-a zis sa vin intr-o zi cand este si colega ei pentru ca ei ii este mila de bb-i asa mici. Cred ca i-a fost mila si colegei, dar nu ne-a refuzat. Cornelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi a iesit soarele si parca suntem cu totii mai sprinteni, nu vi se pare? Narcisa, la cinci luni o sa fie perfect pentru gaurit urechiusele, atita doar ca o sa boceasca nitel la momentul respectiv. In COnstanta se fac gauri in mai multe bijuterii, cu un soi de capsatoare sau pistoale, si se pun direct cercelusi sterili, pe care ii poti inlocui peste 2 saptamini cu cei definitivi. Fiica-mea se tragea de ei si a trebuit sa-i scot, iar gaurile - fireste - i s-au acoperit imediat. Acum trebuie s-o gauresc din nou (sa vad cum ma descurc cu ta-su care ma tot boscorodeste,ca ce-i cu obiceiul asta barbar!) Caty, mai ai nevoie de bona? Am auzit prin vecini de o fata care ar fi interesata de babysitting. Va urez si eu de-acum zile frumoase in we, sanatate si petrecere frumoasa. mami & alisia (19 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, felicitari, aplauze....(masa si dansul cind om vedea cum e situatia reala a pariurilor pentru Ghindu.....[:D]). Narcisa si eu zic de facutul gaurilor in urechi la bijuterie....eu chiar am o bijutiereasa pretena, daca vrei o intreb pe ea si atunci cind vii mergem impreuna si gata! imi pare bine ca sotul tau nu s-a suparat pe Patrick si ca cd-ul functioneaza inca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, bineinteles ca si eu vreau la bijuterie, ca si aici tot la bijuterie iti fac, dar nu le fac cind sunt asa de mici. Accept cu placere daca cunosti pe cineva, numai sa nu-ti fie tie prea greu ca vei fi pe ultima suta de metri, daca vei avea timp, cu placere. Si cu faza cu CDul sotului, m-am amuzat ieri toata ziua; sotul meu cel putin cind ne-am casatorit era f. meticulos, grijuliu cu lucrurile lui, chiar de neimaginat ca la o asemenea faza sa vina acasa si sa inceapa sa rida de ce-a facut baiatul lui; dar pe parcurs te schimbi si privesti altfel lucrurile............. Ma duc, ca plinge Vivien.......... Va pup, pe miine narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa draga mea nu cred ca va fi vreo problema sa tragem o fuga pina la bijuterie intr-o zi...dar am sa o intreb intii pe bijutiereasa, si iti dau un raspuns corect saptamina viitoare. Vivien va avea 5 luni atunci? intreb si gata...ca doar nu e nici un capat de tara. hehehhehee, asa e si barbata-miu acum....sa inteleg ca o sa se modifice cind vine Ghindu??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici! Ieri nu am putut intra deloc pe net, si era sa raman pe afara si azi daca nu anuntat la RDS, ca ei nu stiau nimic iar eu asteptam sa repare ei, fara sa-i anunt. Asa ca v-am citit si va spun ca si eu sun tin situatia narcisei, adica sotul meu este impotriva cerceilor pe motiv ca este mai urata cu cercei pentru ca n-are par,... . Dupa mai multe discutii mi-a promis ca "la vara" o sa-i facem gauri. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va face, mi-e teama ca va tine minte durerea si ca se va trega de ei, mai ales ca ea se trage de o ureche cand suge biberon( tot timpul are zgarieturi pe urechi). Tot ieri, am stat afara cam 2 ore in parcul nostru recent renovat ( cel de la Far, pregatit pt. lansarea in campania electorala a lui Mazare)si am avut placerea sa asistam la probarea fantanii, dar cel mai bine a fost ca Alexia radea cat putea cand vedea jeturile de apa. De abia astept sa o vad in valurile marii, cred si sper sa fie o balacitoare. Hei, azi e vineri! V-ati facut planuri pentru 1 Mai? Eu stau pe 1 Mai, adica poate avea dublu sens, sa stau degeaba, adica sa nu plecam nicaieri, sau ca am adresa pe BI pe 1Mai. Noi am vrea sa mergem fara bb ca vor sa pescuiasaca, si este cam departe, as prefera sa stiu ca bb are programul ei la buni, decat sa o chinui dupa noi, si sa ma mai chinui si eu, numai eu( tati nu prea se da in vant dupa ingrijit copilu'). Daca nu voi putea sa o las, mai bine nu merg nicaieri, ca n-o sa mor. Va spun eu in zilele urmatoare cum a fost de sau pe 1 Mai. Va pup acum si va doresc o zi de vineri linistita si scurta, la servici, si un we placut! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus, sunt nou-nouta pe acest forum si-mi place tare mult(mai mult sa citesc,ca de scris..mai rarutz)Poate cineva sa-mi recomande o locatie unde sa-mi inscriu fetita de 8 ani la inot? Este recomandarea medicului de familie, deoarece fetita raceste frecvent si nu numai in sezonul rece.Am reusit iarna aceasta sa trecem doar cu o raceala usoara, dar asta numai datorita vaccinului Ribomunil pe care i l-am administrat 7 luni .Multumesc anticipat! dady+ anduta(8ani)+ bibi(2,5 luni)[bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezent la rondul de dimineata(ca in Romania deja e prinz)!!!! Roxana, da Vivien o sa aibe 5 luni si cind ai tut timp intreaba. In privinta sotului tau, iti spun din proprie experienta, ce-o sa se mai schimbe; iti dau numai un ex. la noi care pe mine m-a amuzat teribil: el inainte sa ne casatorim locuia aici singur, acasa totul pico-bello, cind am venit eu tot imi zicea vezi ca acolo se vad urme pe clanta etc. Acum vreo luna am avut niste prieteni in vizita si Patrick dupa citeva ore bune era obosit noi vorbeam intre noi una alta, si baiatul s-a simtit nebagat in seama si mi-a tras o bomboniera destul de maricica din bibleoteca, a spart-o si a mai facut si o gaurica mica in laminat; sotul meu s-a amuzat total la faza asta, a strins cioburile cu farasul ca eu eram cu Vivi in brate si l-a pus pe Patrick in patut la culcare; dupa ce-au plecat musafirii l-am intrebat daca-si imagina acum 5 ani o asemenea faza si aceeasi reactie la care el a inceput din nou sa rida. Ce tu crezi ca la mine in moment mai sunt toate puse la locul lor cu exactitate cu doi copii mici? Si sa-ti mai spun ceva: eu l-am rugat pe sotul meu de la inceput sa ma ajute, chiar dupa ce-l nascusem pe Patrick era regula, cind era el acasa il hranea cu biberonul si-i schimba pemparsul ca sa pot sa ma mai odihnesc si eu putin sau faceam alte lucruri in timpul asta; bineinteles ca fara ajutorul lui nu m-as fi incumetat la 2 copii unul dupa altul, dar el a vrut neaparat sa fie asa. Crixia , al meu sot nu-i impotriva dar cind o hraneste seara ii sopteste la ureche: Tu, ai grija ca vor sa-ti faca gauri in urechi, ce parere ai???!!! asa ca trage singura concluzia. Cit despre durere nu cred ca poate tine minte; pentru ei conteaza prezentul, eu ma uit la Patrick si realizez de multe ori lucrul asta; e ca la vaccin un pics si gata! cel putin asta e parerea mea. Dady68 , bine ai venit pe acest forum! din pacate nu te pot ajuta cu vreun sfat la intrebarea ta. toate cele bune narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza la mamici. ce saptamina innorata....si eu am prins o viroza rea si scirboasa, asa ca...is cu nasul varza si capul cit banitza. sper sa ma lase in timp record ca nu am racit toata iarna si acum.....[xx(] voi ce mai faceti? cum ati petrecut in week end-ul muncitoresc? mici si bere? pupici la toate si o saptamina buna, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...