Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Constanta (4)


Recommended Posts

neatza neatzaaa.... uitati-va ce frumos e afara...sper sa fie asa si in week end!!! July, hai ca nu punem absenta :))) dragutza chestia cu printesa ta cu melcii...ii plac asa tare sau a ramas "setata" pe ei? Pasca (ca ea a fost facuta cu aluat de cozonac) a iesit super.....traiasca robotelul ca el a framintat!! [:D] Alina, ce faci, nu mai vii pe la noi? va pupici si va urez o zi super!! Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neatza Constanta! Da Rpxana e frumos afara..e soare doar ca mie mi se pare un pic friguletz..Poate mai tarziu se mai incalzeste!Sper sa se incalzeasca..Vreau sa merg cu copila la ora nr 2 de mers pe role!Ieri a fost nr 1 si nu prea putem lauda decat cu echilibrul capatat...Si cu faptul ca m-am hotarat sa-mi cumpar si eu!Asa ca daca veti vedea o balena alunecand prin Tabacarie sa stiti ca eu sunt![:D] Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello Constanta! Mamici, bebici si tatici! Stiu ca este weekend si toata lumea are treaba, treburi si alte dandanale, numai eu sunt pe forum ca sa va scriu, caci am restanta. Suntem singurele, caci pe tati nu prea l-am vazut zilele astea( are f.multa treaba la servici), dar speram sa se linisteasca si el. Cred ca Alexia simte ca lipseste ceva din casa ca este putin agitata si la fiecare trezire se bucura ca ma vede dar, totodata, se uita la usa sau in pat sa-l vada si pa tati. Ea nu l-a vazut de mai bine de 48 de ore, deci a avut saracuta atatea treziri numai cu mine! Despre problema mea cu terenul va pot spune ca am semnat contractul de vanzare-cumparare, deci suntem proprietari. Am fost si am vazut terenul, adica am plantat doi pomi si am mers sa-i udam ca sa nu se ususce, si vreau sa va spun ca tot lotul este plin cu lucerna. Este asa de verde, incat iti da pofta de viata! Noi nu avem ce face cu iarba, dar pentru decor este excelenta, un verde sanatos! Macar asta sa ne inveseleasca, caci la cati bai am dat, si vom mai da, ne trebuie ceva de rezistenta! Cu problema mea de sanatate, mare lucru nu am rezolvat! Am fost la dr. Rusa, nu -iam spus ca am facut eco si ca am pe fiecare ovar cate un chist de 4 si 5 mm, i-am spus ca imi intarziase menstruatia cu 10 zile. M-a consultat, m-a asigurat ca nu sunt gravida, ca o sa-mi vina rusii, mi-a luat proba pentru PAP. Am plecat total aiurita! Dupa cateva zile am luat rezultatul, era scris ceva pe o foaie cu antetul cabinetului, cu o semnatura indescifrabila la sfarsit, nu stiu dar nu-mi inspira incredere. daca voi a-ti mai facut asa ceva, la voi cum a fost? Cand o sa mai am timp am sa va scriu, din ce inteleg si eu, ce scrie in rezultat. Medicul mi-a spus ca totul este ok si ca daca vreau imi poate monta sterilet. Eu nu doresc asa ceva, mai bine tratez chisturile cu anticonceptionale. Voi ce spuneti? Poate ca va creati o impresie cum ca as fi putin indiferenta, dar nu este asa. Asata pentru faptul ca a fost si Pastele la mijloc si nu m-am putut desfasura mai bine. Oricum trebuie sa fac lumina in cazul asta. Deocamdata sunt multumita ca mi-a venit si pana la urmatoarea, care sper sa nu intarzie, sa fac ceva analize. Inchid aici limbarnita mea pentru ca alexia a binevoit sa faca kk si nu o pot lasa asa ca se arde. Va pup si va doresc numai bine! CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cris hai ca nu esti singura, ca si eu bintui pe aici. am icnercat sa dorm un picutz dar mai mult de 20 de minute nu am putu inchide ochii (cred ca fac antrenament [:D]). hihihihihihih, ce misto, lucerna....nu aveti cunostinte cu iepuri?[:D] in orice caz cred ca arata fff bine, dar va fi mult mai frumos cu casutza visurilor voastre. nu deslusesti tu pe buletin ce scrie la rezultatul testului PAP?? ar trebui sa fie un indicativ de tipul I, II, III si explicatia . ce aiurea ca e scris de mina.....iar sterilet......e alegerea ta, eu m-am impacat intotdeuna ff bine cu anticonceptionalele, nu m-am ingrasat niciodata cu toate ca nu am luat vreunele de ultima generatie. Rusa nu ti-a recomandat o ecografie? cred ca ar fi totusi bine sa ii arati rezultatul ecografiei facute, poate iti da totusi un tratament...nu stiu ce sa zic. noi am ales azi gresia....si am mai luat idei de mobila, in vreo 2 saptamini cred ca ne apucam de facut comenzi ca se cam apropie termenul limita. pupici si o seara linistita, Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari,propietareasooo! Daca vei avea nevoie de electrician bun-bun ti-l recomand pe-al nostru.Ieftin,nu fura si nu bea in timpul serviciului.Vine si cu idei.Le facea lucrarile celor de la Consulatul chinezesc,a facut partea electrica la Pizzaria Scapino,acum este mai mult pe la "casute de vis".Deci,iti mai poate spune si cum fac altii prin ale lor case.Faiantar nu mai am,a plecat in Germania iarasi la lucru. Papanicolau imi fac in fiecare an,ultima oara era tip II(fara leziuni maligne,dar cu prezenta de celule atipice-adica sa fiu in garda).Despre metodele anticonceptionale nu-ti pot da sfaturi.Avand un ciclu regulat,folosesc prezervativul in perioada fertila.Chestia cu steriletul imi da fiori.Cu anticonceptionalele impusti doi iepuri dintr-o data.Iti rezolvi si microchistii.dar sa-tifaci si analize inainte,sa vezi cum stai cu functiile ficatului. Roxi,scrie-ne pe unde vezi mobila ca-lumea.Sau pe unde se poate comanda.Pacat c-au plecat din C-ta astia de la Adorama,era super,si calitativa si cu bun gust. La vara ne plimbam cu telegondola? Va pup,July
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

July, mobila o sa luam de la Mobexpert, ca sunt singurii mai ca lumea si am mai gasit niste chestii dragutze si frumoase la Pitago. imi place la ambele ca, fiind modular, il potrivesti fff bine la cerintele spatiului tau. daca vrem si noi electrician il dai si la noi? please.....[il] mai vrem si niste constructori ptr dat un zid jos si facut o izolatie....aveti ceva idei? Cris, trimisam PM. pupici si o saptamina super va doresc, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh,da,am uitat de Mobexpert.Super si-acolo.Noi avem canapeaua si fotoliile de-acolo si sunt ff.multumita de ele.Piele ca manusa. Electricianul normal ca ti-l dam si tie.Numai sa zici din timp ptr.ca se duce si-n alte locuri.N-o sa regreti.Barbatul meu cand l-a vazut prima oara a zis ca-i imposibil ca asta sa nimereasca firele unde trebuie,la sfarsit a regretat gandurile necurate.Despre constructori,cand vine sotul acasa.Peretii noua ni i-a daramat fostul proprietar cu un baros. Pup,July.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! (Este adevarat, cu intarziere..) Ce fac fetele?Cum va simtiti? Eu sunt bine...nu mai am scurgeri..mi-au incetat acum vreo 2 zile... Imi pare rau ca nu am mai vorbit cu voi, dar, calculatorul a fost defect si abia astazi l-am primit. Analize inca nu m-am apucat sa fac...a fost Pastele...vine aranjatul apatamentului... Dar ma voi duce la primul control cand voi lua salariul pe 30.Tot ce simt este ca deocamdata, pana nu voi sti absolut totul, nu mai vreau nici un bebic sa chinui.. [pup] ALINA BB23 - 11 sapt.-Constanta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, bine ca dai vesti despre tine....sa nu amini prea tare analizele, da? [pup] deci si voi incepeti reamenajarile.....mai e ceva de primavara asta, clar, toata lumea face treaba!! July, saru'mina mult de tot, vorbim cind stabilim si noi la ce si cit timp ne trebuie electricianul, asta in maxim 10 zile, e ok? Cornelia, Laura, Oana...hai, ca strig catalogul, pe unde sunteti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...