Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

cum este sa locuiti cu socrii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am locuti doi ani cu socrii si tare rau a fost.Nu ne intelegeam deloc.Poate fiind si straina nu ma iubeau?Eu stiu?Soacra mea e o fire f dificila ,chiar imi cotrobaia prin lucruri si ma enervam mereu.sotul meu a venit aici in Canada (el avind cetatenie )eu asteptind actele ptr emigrare.Am stat un an si ceva la ei si ma simteam mereu spionata birfita si neiubita.Socrul meu este mai calm mai bun,dar usor influentabil si cutra de soacramea il asmutea impotriva mea.Ma duceam la sora mea in vizita fiind in alta tara aveam si eu nevoie de cineva apropiat )si faceau figuri >sotul meu de aici ii suna si le facea mereu scandal din cauza mea caci eu aveam grija sa raportez tot ce vorbeau.Chiar ii deranja cind vorbeam cu sora mea in romaneste(erau sonati rau)mai ales socrela mea(c poate vorbim de ea[bang]Doamne am trait un cosmar.....brrrrrrrrrrrrr.Ce bine ca nu-i mai vad.[alcool]Eu sint o fire calda deschisa ,ei f ciudati(vorba lui sormea niste popindai ....[hot]Pupa Catan si trupa de pitici. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] desi au trecut 8 ani de cind am plecat din casa lor,imi aduc aminte perfect cum a fost si nu am sa uit sau iert niciodata! Am stat timp de 1 an acolo,socrii,noi+una din cumnate,care trebuie sa recunosc nu m-a deranjat cu nimic,oricum era mica clasa a 3-a. Buuun,6 camere,baie,bucatarie,ditamai curtea.Pentru k sotul meu lucra mult,ca si acum de altfel,soacra la serviciu,socrul mai mult la bar,cine ramanea sa spele,sa calce,sa gateasca,sa faca curatenie in casa,curte,gradina????Fraiera de mine!Simbata venea si cealalta cumnata cu sotul si copilul,dupa ce se sculau de la masa se duceau sa se relaxeze,cenusareasa ramane sa spele vasele,sa mature sa faca ordine!Normal nu,deaia avea nora![haibat] Lumina,gaze,mincarea erau cu banii jumate jumate,desi noi eram 2 si ei 3 persoane. Toate astea au tinut cam 8 luni pina cind nu am mai rezistat si i-am spus sotului,care a facut un scandal monstru si care mi- interzis sa le mai spal,calc,gatesc k el nu le-a adus servitoare.Sa fii vazut atunci mutre,k de atunci cind venea cocoana de la serviciu numai gasea toate alea facute. Dupa ce mi-au cumparat ai mei apartament si ne-am mutat la noi acasa,nu m-am mai dus pe acolo vreun an si nici ei nu au venit la noi. Acum are pretentie sa o intretinem noi,ca socru a murit,k are pensie mica!Hahahaha.Buna ziua si sanatate maxima!Dupa cite am indurat eu de la ei nici un sut nu merita! Asa k daca aveti posibilitatea sa nu stati nici un minut cu niciunul din parinti! Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cum ma inteleg eu cu soacra-mea cred ca as ceda nervos sa locuim impreuna (este suficient ca este in imediata noastra apropiere!). Desi problemele legate de spatiul locativ sunt mari eu pledez pentru "statul separat" cu orice pret. Locuitul la parinti sau la socrii pot afecta relatia de cuplu. Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ivi
Soacra e precum cancerul, te omoara incet dar sigur daca stai cu ea in casa si daca sotul tau asculta mai mult de maica-sa decit de tine.
Perfecta dreptate Ivi[flo] Carmen ,eu locuiesc cu ea de 5 luni si tot ce pot spune este ca este o catastrofa ....mai are 2 sapt si pleaca si abia astept ca este ceva de neimaginat Soacra-mea ...[neand]bine ca sotul meu nu asculta de ea ca altfel nu stiu ce as face [poc][B)] Sanatate multa . [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat cu socrii 2 saptamani, dupa ce ne-am intors din "luna de miere", si nu pot zice ca m-a deranjat cineva cu ceva pe acolo, dar pur si simplu nu-mi gaseam locul. Oricum eu sunt de parere ca este bine ca tinerii casatoriti sa stea deoparte de ambele familii de parinti. La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, fetelor, Imi pare tare rau de experientele voastre negative. Eu ma inteleg excelent cu soacra-mea, dar, trebuie sa marturisesc, nu am locuit cu ea. De la bun imceput am avut casa noastra. Oricum, nu stiu daca in cazul meu ar fi fost o catastrofa. Cunoscandu-mi soacra, pot spune ca ar fi fost ceva normal. Se intampla des sa stam la socri cateva zile si asta o facem cu placere. Si ei ne primesc cu bratele deschise. Chiar weekendul asta am stat de vineri pana ieri la ei si ne-am simtit excelent: sotul l-a ajutat pe socru la constructia unui gard, iar eu am fost la cumparaturi cu soacra si apoi am facut gratare si mici in gradina. Ieri, dupa ce eu si sotul am fost plecati pentru cateva ore in alta parte, ne-am reintalnit la o petrecere si ne-am simtit minunat. In plus, soacra-mea m-a prtezentat cu mandrie la toata lumea. Din ce am tot citit pe acest site despre soacre ma declar o exceptie. Sper ca sunt multe altele ca mine. Pupicuri, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis]Si eu ma declar o exceptie,inainte sa venim in Japonia am locuit cu socrii cam 1 an - ne-am simtit excelent la ei,ne-au ajutat enorm si avem o relatie foarte buna cu ei. In septembtie ne vom intoarce in Romania ,si ne vom cumpara casa,dar le vom duce dorul ca sunt niste socrii super. [bis] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...