Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum este sa locuiti cu socrii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Danyce,cand te aud cu gratare impreuna cu socrii,am impresia ca citesc un S.F. , la o asemenea propunere socrul ar raspunde:no.da di ce va treba voua,sa faceti foc cand ma-ta va face ce vreti de mancare(cina o gateste la 10 seara),tulai ,Doamne,da pai ma Dani,ce zice satul cand va vede lumea ca faceti foc in curte;no stii ce ,nu am crezut ca esti asa de prost,lasa-ma in pace ca nu imi treba asa copil prost....... si se vaita si se caieste de mi-e acru sufletul, si uite asa de fiecare data cand se merge in vacanza in tara la ai lui
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem o data pe an cate 2 zile si va jur ca ma "incarc cu o energie nemaizdruncinata" . La inceput veneau ma noi ( locuim intr-o garsoniera de 32 m patrati ) si ramaneau cate 2 trei luni ca deah, noi eram la mare. Nu-mi mai gaseam nici haine nici nimic, avea grija cineva sa-mi schimbe locurile. Fumam in baie si nu puteam iesi singura. Faza cea mai dura a fost cand am chemat instalatorul si ea i-a spus sa nu vina in ziua respectiva ca eram singura acasa. El tot cand eram singura a venit ( are cca 45 ani , om serios ) si am spus ca se innegresc si hainele de pe mama soacra cand a aflat. Sunt multeeeee, dar stiti voi cum e, eu romanca, Torino, unde locuiesc ei, plin de romanasi, si asa mai departe. In fond nu stiu ce sa mai cred, iti pune sufletul pe masa ca sa aiba ce-ti reprosa, si mai dur e ca si cu fiul lor e la fel. O saptamana pe sarite pe an imi ajunge e chiar prea mult. Daca ar trebui sa traiesc cu ei as pleca din prima zi ca experienta asta nu o mai repet [bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am locuit doi ani la socrii ( nu eram inca casatorita cu cel ce-mi era prieten de 5 ani ) nu pot spune cu socrii fiindca soacra era adesea plecata ... asa ca eu ramaneam cu socrul si cumnata care defapt nu ma vroiau sub nici o forma la ei in casa. Cel care urma sa devina sotul meu nu locuia cu ei ci in celalat capat al tarii si venea doar in week end-uri sa ma vada neputand la vremea aceea sa ma ia sa locuiesc cu el! Da, eram buna de facut curat in casa, facut cumparaturi, spalat, calcat si gradinarit si asta fiindca ma tineau la studii la faculatate in orasul lor desi sotul meu le platea lunar chirie si bani ca sa ma tina ! Chestia n-ar fi fost nasoala daca n-ar fi fost cumnatica cu 2 ani mai mica ca mine sa-mi otraveasca fiecare zi de stat in casa aia ! Acum dupa 4 ani de la fapte, sa nu cumva sa o stiu pe cumnata prin orasul in care locuiesc ca fac alergie ! iar pe socrii ii tin la distanta cat pot ... cu tot respectul cuvenit [:D]!!!! In plus cand a aparut bebe acu 8 luni, socrela incepuse sa se auto-invite la noi din doua in doua saptamani si mi-a facut de vreo doua, trei ori niste chestii ( gen sa-mi ia carutul din mana pe strada "ca se simte si ea iar tanara ca pre vemuri impingand pe bebe" iar eu nascusem de doar doua saptamani sau sa soptesca secrete la urechea bebe-ului meu fara ca eu si sotul s-o auzim cumva !!!! [haibat]) de am pus-o la punct bine detot cand a mai indraznit sa se auto-invite data urmatoare si daca ne vedem odata la doua luni e bine !!! Trebuie tinuti cat mai la distanta astfel de oameni .... ca de multe ori au stiut sa profite de bunul meu simt si respectul pe care il aveam fata de ei ca sa-si satisfaca ei placerile personale pana in ziua cand eu n-am mai avut bun simt si am fost la fel de nesimtita ca si ei si sa le spun in fata citez ca "nu am chef sa-mi vina in vizita neinvitati" !!! Am cel mai frumos licurici din lume care imi lumineaza sufletul zi de zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am locuit la socrii, doar perioade scurte de timp, maxim 2 saptamini, dar nu-mi gaseam locul! Nu va spun ca prima data cand m-am dus la ei, s-a bosumflat soacra ca puiul ei nu-l mai ajuta pe taica'su la treburile gospodaresti(stau la tara) ci isi petrece tot timpul cu mine! Asa ca o sa facem tot posibilul sa nu ne ducem la ei decat in vizita si atunci nu o sa stam mai mult de 3 zile, ca am vazut ca intr-a patra ii dispare zambetul de pe buze si ii creste un bot! Iar daca o intrebi ce a suparat-o nu spune nimic! Mirela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi locuim cu parintii mei...exista si parti bune si parti rele... Partile bune sunt datorita faptului ca ma scutesti de treburile casei(mama e de treaba in privinta asta, zice ca daca ea nu a avut niciodata nici un ajutor atunci macar fetele ei sa aiba ajutor din partea ei), ma ajuta foarte mult cu piticul meu care are doar o 5 saptamani, iar tata e foarte de treaba si ne ajuta si el cum poate... Partile rele:nu ne putem certa in voie ca imediat se baga cineva intre noi(mama), nu pot sa dorm toata ziua (dau un exemplu) ca imediat comenteaza, nu poti umbla gol prin casa (ca sa zic asa)din respect pentru ei...se mai intampla sa ramanem fara bani(s-a intamplat de vreo 2 ori) si daca mergi sa le ceri lor, atunci trebuie sa dai explicatii ce-am facut cu banii si as putea continua cu o mie de exemple, dar mai bine ma opresc aici... Mai exista o parte pozitiva si anume aceea ca toate cheltuielile le impartim in doua si reusim si noi sa punem ceva de o parte, ca daca ne-am duce in chirie nu am reusi sa strangem nici un banut... In schimb eu cu socrii mei nu as rezista nici macar o saptamana, sunt prea prefacuti si pe mine ma dispera astfel de oameni...[alcool][alcool][alcool][alcool]...mai ales ca acum ii vad destul de des ca in sa-l vada pe piticul nostru [bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auuuuu!!!!Ce subiect!!!!Nu m-am inteles cu dumneaei de la bun inceput!Acum,cand noi suntem aici,"s-a imprietenit"cu mama mea,pana acum nu stiu daca s-au vazut de doua ori (in 9 ani) Anul trecut in octombrie,a venit aici,sa ma ajute(am nascut in sept),SI ERA CAT PE CE SA PIERD LAPTELE!Bine c-a stat numai 3 sapt!!! rodika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...