Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (19)


Recommended Posts

eu tot trag cu ochiul la voi [;)] Venera, am inteles eu bine, ai cartea aia cu regimuri de slabit in format electronic? daca da, mi-o trimiti si mie? adresa mea e anca.zota@flash.ro se poate tine regimul asta cit alaptez? ori mai bine am rabdare? multumesc Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ven, nu ai cumva mobil cu fotocamera? Ca fac o poza asa de aproape si ti-o trimit, asa e cel mai rapid. Uite tre sa plec ceva mai tirziu, daca vezi mesajul meu da-mi nr de tel pe PM si rezolvam repede. Sau poate are tel din ala vre-un amic de-al tau si e e de acord sa trimit la el poza cu cutia. Oricum am sa mai uit daca scrie pe milumil 2 de prebiotice. Allya mersi de raspuns. Am asa o idee acum, dar tot in ceata ramin cu cele prebiotice[bang] pupici:) Vikinga& bb Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Dragelor vad ca voi va tot pregatiti serios de slabit ...pai daca este asa vreau si eu cartea [q]si eu vreau sa ma incape 2 perechi macar de blugi asa cum o incap pe Ven. deci noi am fost marti pe 6 la bisericuta cu bebe imbracat frumos si ne-am facut ceremonilaul de botez...a fost asa de simplu si de frumos si fara urle si plinsete cum este in Romania cind se boteaza...nici macar nu la dezbracat [bis]...si a durat 15 minute ....bb Alvarica a vomat pe mine ca a bagat in el ca un calic 200 ml de laptic chiar in biserica cind asteptam sa ne botezam... Alvaro-Daniel este Catholic ca taticul lui si este unmare zvapaiat. Am mai tot intrebat pe forum - este normal ca la bebe sa i iasa primi dinti-caninii-? Am pus poze de la biserica dar [bruta]Al sotul meu a facut o isparava mare...a dat delet la tot ce era pe camera photo si toate pozele au fost sterese [V]..ce am pus pe forum au fost 4 poze care le-am vacut cu camera video....[:)]... Alvaro-DAniel doarme numai singurel , iar daca il tin in brate cind ii se face somn se pune pe un plins de nu il mai opresti decit daca il pui jos in patut ,fara suzeta si ii dau drumul la muzica...maninca bine se joaca si ride mult....il iubesccccc mult de tot... dpintilie nu ai motive sa te ingrijorezi dar iti este teama ...este cu ochi sau nu este ?!...oare trebuie sa te pui pe lista cu burtici?!...[pk]eu vreau dar vad ca nu se prinde inca de mine nici un ochi ...sanatate multa si sarbatori fericite[:D] gata va pupacim si va rog si eu sa imi trimite-ti si mie catea pe elenalove12002@yahoo.com Multumim mult ! si Paste fericit . [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27 [/quote] [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, tu vrei sa-i inlocuiesti lui Markus de la inceput doua mese pe zi (una de fructe si una de legume)? Eu stiam ca se inlocuieste munao una dintre mese, timp de o luna de zile si dupa aceea urmatoarea masa. Prima data cand ii dai altceva in afara de lapte se incepe cu cateva lingurite (in cazul piureului) dupa care se completeaza cu lapte, pt. a observa daca nu reactioneaza alergic. In urmatoarea zi se creste cantitatea, pana se ajunge la jumatate de borcanel. Aici este si maine liber si i-am facut deja program sotului:spalat geamuri:))) Saracutul de el. Vremea e oribila, ba ploua, ba grindina, ba iese soarele. Azi am avut o tentativa de plimbare in parc cu alte trei prietene esuata de o rafala de grindina, asa ca ne-am refugiat in tr-una dintre cele doua cafenele din Wiesbaden unde e interzis fumatul. Va doresc la toate Paste fericit si petrecere frumoasa alaturi de familie! Pupici, Cristina + Luana Carla (11.11.03) http://community.webshots.com/user/buburuza99
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Cristina, bineinteles ca nu. Am spus: "cand o sa incep serios cu diversificarea", adica dupa ce o sa trec exact prin etapele descrise de tine....... Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va uram si noi Paste fericit,multa sanatate,tot ce va doriti si distractie placuta. Elena felicitari pt botez,sa-ti traiasca puiutul si sa creasca mare si sanatos. Vilma cind o sa mai venim la Gl o sa te anunt,cred ca prin iunie.Tu in ce zona stai?Ca eu nu cunosc decit in centru ca acolo stau socrii. Vikinga nu prea pot sa-ti spun multe despre Gl ca eu am fost doar de 3 ori acolo,nu stiu cum era inainte,oricum mie imi place ca este f linistit fata de Buc,nu este aglomeratie,imi place sa merg pe faleza pe care o vad si din balconul socrilor ca ei stau la etajul 11 si se vede Dunarea. Noi am fost azi la biserica,am impartasit-o pe pitica,s-a cam strimbat ea cind i-a dat popa vin dar pina la urma a baut toata lingurita,eu nu m-am putut impartasi ca nu am tinut post. Am inceput sa-i dau si eu cereale,papa cam 200 ml,eu ii rad si mar si il amestec cu cerealele,dar tot tzitzi e baza,dupa ce papa cereale tot cere tzitzi. Va pupam Julia23 http://community.webshots.com/user/julia062003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Revenim si noi ca pana acum ne-a fost putin lene, dar v-am citit!! Noi suntem bine, papam cu mare placere pireul de mar cu banana si cateodata cu suc de morcov. Ne place teribil si am invatat sa papam cat de cat; nu mai bagam manuta in gurita ca sa scoatem marul! [:D] Chiar in ziua de Paste facem 5 luni si probabil pe 13 o sa mergem la control. As vrea sa incep dupa Paste cu supa de legume, dar sa vedem ce zice dr. In rest, chiuim, radem si ne face o deosebita placere sa tragem de caruselul de deasupra patului si sa dam cu el de toti peretii...[:D][:D] De cateva zile, daca ii pun jucarioare pe piept, si le ia singur si se joaca, dar de multe ori le scapa neintentionat. Dormim noaptea 8 h (legate) in patut si alte 2h langa mami! Nu prea mai vrem tzitzi pentru ca ne place tare mult lapticul la bibe. [bang] Asta e! Deci, totul ok pe frontul de vest!! Elena, tu deja vrei un nou bebe??? Bravo tie! Eu nu am voie inca pentru ca am nascut prin cezariana, dar nici nu cred ca mai vreau, desi imi este dor de perioada cand eram [gravi]! Vrem sa va uram si noi un Paste linistit si multa caldura sufleteasca! Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari! Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...