Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragi måmici,vå dorim si noi un Paste fericit!Imi pare råu cå nimeni nu ne-a råspuns si nouå nimic ,am scris de vreo douå ori ,inså nu am primit nici un råspuns![xx(]Probabil pt cå suntem noi pe aici sau...... Oricum, noi vå dorim numai bine vouå si ingerasilor! mi-ela +[copil]Dustin(06 oct 2003)+Dominik(29 oct 1998) [recevere][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MI-ELA imi cer scuze ca nu ti-am raspuns nici una din noi, dar mai raspunsesem intr-un subiect anterior exact la o intrebare de genul celei puse de tine. Toata lumea le da proaspete, insa a mai fost o mamica la care pediatra i-a zis acelasi lucru ca si tie. Eu ii dau fructe proaspete (pt vitamine), in general suc amestecat cu cereale, mai putin pulpa, banana evident i-o dau piure (avocado la fel) si Alex nu are nimic inafara de para care ii face diaree, mie mi-a zis sa nu-i dau fructe decat de la 7-8 luni (nutritionista, cum ca ar fi alergice....), iar pediatrul meu a zis sa ii dau orice inafara de carne si ou dupa 5-mai ales 6 luni....[:D] Copilasul tau e deja marisor deci nu e nici o problema zic eu sa-i dai fructele proaspete, deja digera chiar daca nu complect . Incepe cu legume piure (astea trebuie fierte f rapid un clocot sau pe abur ca sa nu se distruga vitaminele) si cereale si suc de morcov si mar. Dupa treci si la fructe. pupici si Paste Fericit![pup] allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mancam piure de fructe de mai bine de o luna, ii fac piure din mere, piersici si suc de portocale. Am incercat banane dar nu-i plac, asa ca deocamdata ramanem la astea. Ii dau patru mese de lapte (de mama), piureul de fructe intre mesele de dimineata, iar la masa de dupa masa ii dau in completare gris (de la Milupa) cu lapte. Am citit in cartea dupa care ii fac meniul ca din luna a 5-a se pot da numai trei mese de lapte, se introduce galbenusul de ou tare, carnita si supa de carne de vita sau pasare degresata, deic una dintre mese se poate da cu carnita si piure de legume, care el le-a refuzat, dar mai incercam.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca si Pitica mea papa doar tzitzi. Incepem diversificarea dupa ce facem 6 luni (dupa 11 mai) cand suntem in Romania. Si mie mi-a zis pediatrul sa alaptez exclusiv pana in luna a 7-a. Chiar ma batea gandul sa mai aman o luna si sa incep de pe 11 iunie cand suntem iar in Germania, dar am citit ca dupa 6 luni copiii au nevoie de fier, de aceea trebuie sa manance si carnita. Cristina + Luana Carla (11.11.03) http://community.webshots.com/user/buburuza99
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...