Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (19)


Recommended Posts

Ileana, felicitari si pentru statul in fundulet si pentru flacaul mare pe care il ai ... pare mult mai matur decat de 6 luni ... sa iti traiasca si sa creasca mare, ca precoc e [:D]. Matei, chiar daca are 9 kg, are moaca de bblush inca ... si suntem si stirbi [:D] ... si nici la gagici nu ne dam inca ...[:D], dar recuperam noi. http://community.webshots.com/user/carmen77102 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Asa cum am promis revin cu stiri noi - cu intarziere ca am fost pe afara cam multe ore cu vremea asta buna. Micuta mea cred ca nu e deloc precoce la miscari - tot citesc despre copii vostri ca fac una si alta iar ea nimc. De ex cu rostogolirile: a inceput de pe burta pe spate pe la 3 luni jum apoi de pe spate pe burta pe la 4 luni cand a inceput sa-si tina bine si capusorul. Dar dupa o sapt de rostogoliri a uitat cum se poate intoarce de pe burta pe spate si nu si- adus aminte nici pana acum! De stat in fundulet nu prea da semne ca ar vrea sa se ridice, eu o mai trag de manute dar nu o las sa stea ca ma gandesc ca nu e pregatita. In schimb e foarte atenta la orice obiect care e la mine in mana si il vrea si ea, daca o plimb prin casa o intereseaza clantele, manerele de la dulapuri, frunzele de la flori pe care le si mototoleste. Daca are o jucarie si vreau sa i-o iau face scandal si nu o lasa. Cat despre somn fiti fericite ca ai vostri dorm dimineata pana tarziu. Ea se trezeste sa pape dimineata la 5-6 mai doarme o ora si la 6.30-7 se trezeste de tot si orele astea sunt mai rezonabile ca s-a schimbat ceasul dar inainte... Iar peste zi intre mese doarme o jum de ora maxim o ora - asta mai ales afara. Si n-a dormit ziua niciodata mai mult nici cand era nou nascut. Va urma[:)]...ca e tarziu acuma si ma duc si eu la culcare. Tutzi si Iasmina (28.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti fetelor ca mai nou vad ca iesim la raport din 2 in 2 zile. Vreau sa urez "La multi ani!" la bebei din ultimele zile... Ieri am condus prima oara de cand am nascut...si sunt tare mandra. Un prieten de-al nostru si-a schimbat masina si pana sa si-o vanda pe asta ne-a dat-o noua (sau mai bine zis mi-a dat-o mie-ca sotul are..dar e manuala si inca n-am invatat sa o conduc, spre rusinea mea).asa ca..eu ma rog sa nu gaseasca client repede...cel putin pana plecam acasa, ca pe urma o sa ne luam si una automata ca nu mai tine. Asa ca ..de-acum o sa iesim la plimbari si prin alte parcuri decat astea pe prin zona mea. Andrea....a fost cam maraita in seara asta...Adormea, si dupa 5 minute incepea sa urle si ii trebuia plimbari, si iar adormit 5 minute si urlat si tot asa a tinut-o vreo 3 ceasuri.poate a fost prea obosita, ca am iesit pe la magazine si numai bine ce adormea ca o trezeam si saracuta iar se chinuia sa tot adoarma....acum doarme dusa, cred ca nici baita nu o sa-i fac in seara asta, ca n-am cui!!! Ileana, ti-am vazut pozele..sa-ti traiasca feciorasul ca e scump foc.Sa stii ca pare mult mai matur...si ce dintuci frumosi are!!!! Carmen, sa stii ca n-am ajuns pe la wal-mart sa ma uit d epreturi ,dar promit ca saptamana viitoare o sa merg. Haideti ca merg si eu sa-mi fac un dus ca sunt obosita tare....si-apoi la nanic... Pupici si toate cele bune.. Andrea 25.10.2003 http://community.webshots.com/user/sympa200 http://community.webshots.com/user/sympa2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza! Multumim de felicitari! Stiu ca Luca pare mai mare de 6 luni, de fapt are dimensiunile de 9 luni. L-am masurat intr-o seara si cred ca are cam 71 cm. E lungan ca tati, care are 1.98 m. Elena, rabdare mama cu gingiile umflate, c-or iesi si dintii. :)) Io i-am asteptat pe aia de sus cam o luna jumate, il; cautam in gura cum facea ochi sa vad a iesit ceva? Din pacate am trimis cainele la tara. Si plang cam de cand m-am trezit.. Stiu ca e mai bine asa, dar nu ma pot abtine. [q][q][q][q] Am mai pus poze noi in album! Pupi, Ileana si Luca (6 luni si 2 zile) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ILEANA draga La Multi Ani! pt Luca! sa creasca mandru si frumos si sanatos in continuare si sa va aduca numai bucurii![pup] e un copil f dulce si smecheras si arata mai matur, e tare precoce si e f simpatic cu dintisorii lui! e un scump! si imi pare rau de cutulache dar si eu cred ca bine ai facut...[q][flo] ELLIE in legatura cu cainele, nu aveti curte si de aceea nu vrei sa-l lasi pe afara, sau e timp urat la voi? altfel eu cred ca i-ar placea in curte mai mult decat in casa! eu personal nu as risca nimic pt copil, deci daca s-ar putea l-as tine pe caine in curte cel putin o vreme. Mie imi plac f mult animalele si cand eram copil intotdeauna am avut cate un pet spre disperarea mamei si bunicii care nu erau de acord cu asta, asa ca te inteleg ca il iubesti pe caine f mult, dar ai totusi mare grija, curata macar ffff bine. Si Alex mai doarme uneori cu mine, pana pe la 3 luni jumate nu vroia decat langa mine si apoi intr-un mod firesc fara sa fac eu nimic a dormit si la el in patut, numai sa-i asigur un pic de liniste si intuneric pana adoarme apoi pot face si galagie si lumina in mod normal mediu evident. Acum doarme de regula la el in patut dar de multe ori il iau eu ca-l alaptez noaptea si imi e mie mai usor. Dar nu cred ca tu sa ai probleme, singur va dormi la el in patut fara nici un training deosebit, stai linistita. Cand e momentul pt el cand il vei pune acolo va accepta in mod firesc patutul lui. Acuma eu vorbesc pur subiectiv bazat pe experienta mea cu puiul meu, dar eu cred ca nu o sa ai nici tu probleme. ELENA ma bucur f mult ca Alvarica a crescut asa de frumos si e bine sanatos! mi-au placut f mult pozele de la 80's party[cool] ANCA, THEIUTA felicitari![:D] Acuma hai sa va mai zic si eu de ALex. E un puiut tare dulce. Acuma ii place asa de mult sa faca "babbling", adica zice la nesfarsit babababamamamama dadadadatatatabububu ma rog chestii de astea are o gurita ca ma asurzeste, sper insa ca nu ma face mama baba cloanta intentionat....[:D] azi a fost tare agitat asta dupa ce i-am facut baita dimineata, poate nu i-a cazut bine..[xx(] si cred ca in plus s-a speriat f rau de dus...sper ca nu l-am socat cu asta saracutul, mie frica sa nu-i fac vreun soc la inimioara. Se gadila tare la urechi si la talpi si sub brate si pe burtica la buricut si rade in hohote. Ii place sa manance (pana acum i-a placut orice i-am dat si a mai vrut chiar) si intinde manuta si striga cand mananc eu ceva vrea si el. Ii place sa apuce lingurita si o baga in gura urgent, dar cred ca e o coincidenta ca ei baga tot in gura la varsta asta si isi baga si degetele in mancare si le baga in gurita si suge mancarea de pe ele sau isi suge babetica de mancarea de pe ea. E tare incantat de tzitzi si ma trage de haina si isi pune capul pe ei si asa se bucura ca face ca un gandacel cand ii dau sa pape si face ooo cand ii vede si ii strange cu manutele si rade de numa la ei. In rest desi s-a ingrasat un kg tot il sufla vantul caci are abia 7 kg acum la 5 luni si e tare lungut are 69 cm lungime, creste cam 3 cm pe luna, oare va fi inalt? ca eu si sotul nu suntem decat medii ca si inaltime eu 1.67m, el 1.76m? Eu sunt tare fericita ca azi am iesit sa vedem un apartament intr-o zona superba langa lac intr-un parc f verde si cu o plaja cu nisip alb, a fost si soare si placut afara, e mai scump dar eu asa as sta acolo...ramane sa vedem ce vrea si sotul care e cam zgarca....[mariaj] si desteptul nici nu a pus aparatul photo cu noi...uff adica l-a dus acasa din masina unde il pusesem eu special pt asta...pai si am pierdut un vulture! da nu era soim era vulture! era mare si stateau exact pe marginea drumului si se uita de acolo la masini! de ce, nu am idee! e plin si de veverite si caprioare si chipmunks si de iepuri salbatici. Am vazut mai demult si ratoni si sconcsi...bine ca pe ultimii de la distanta...[:D] Am pus POZE NOI! de la aniversarea de 5 luni si cum papa cu lingurita si cum bea apa din canita aceea cu varf. va pupic, allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicile, La multi ani pt bb ,sa creasca mari si sanatosi si sa ne aduca numai bucurii. Ileana,E mortal Luca; ce mare a crescut! Si ce de dintisori are!Sa stii ca si lui Rose ii fuge un ochisor,eu tot mai sper sa se rezolve in timp.Sa vedem ce spune si dr caci joi ne ducem la consult.Imi pare rau pt Jimmy (parca asa il cheama),daca suferi dupa el poate te razgandesti si-l iei inapoi, daca nu, sper ca e pe maini bune (majoritatea celor de la tara au alta mentalitate in privinta animalelor).Oricum, cred ca lui ii trebuia un guler ca sa nu se poata scarpina. Ellie, eu am un collie si cu siguranta e mai greu de intretinut decat un labrador.Dar,ca si Liliana, am grija cu igena si nu-mi fac probleme. In rest,mandra mea a devenit cam maraita si rasfatata..cum ma vede ca ies din camera cum incepe sa planga,ma dispera.De mancat mananca bine,de dormit la fel. Multa sanatate si o duminica placuta, Fleur & Rose http://community.webshots.com/user/fleu1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit, mi-ela si tzutzi ! Mai, tzutzi, a fost tare faza cu dischetele [cool] Noi am iesit ieri la iarba verde, de fapt la pescuit [:D] Si i s-a facut o foame la puiutz din cauza aerului curat, de am crezut ca-mi minca urechile. Mai, fetelor, eu cred ca nu mai incotro si trebuie sa incep cu diversificarea. Fiu-miu nu se mai satura numai cu lapte. Vrea tot mai des si tot mai mult, ca sa nu zic ca se trezeste si noaptea pe la 3 si ceva si abia il mai pacalesc vreo 2 ore cu suzi, ma scol la el de vreo 5 ori ca sa-l bushonez. Dar la 5.30 nu mai am sanse si tre sa-i dau sa pape ca altfel e jale. Ieri am inceput sa-i dau si pireu de mere si asa m-am distrat de el ca nu stie inca sa mince si tot scotea afara cu limbuta in loc sa inghita. Dar de placut, ii place [pofta] Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Simona, aveti aproape 4 luni acum ... nu mai conteaza o saptamana. Incepe cu cereale in biberon, poate dormiti si tu si el mai linistiti si mai mult ... pune-i prima data o masura ca de lapte praf in biberon, apoi vezi, in functie de cum e necesarul lui, mai maresti pana la 3 masuri. Si peste o saptamana poti sa incerci pireurile de legume de la Hipp care sunt pentru 4 luni. By the way, fetelor, am fost ieri in Ungaria la cumparaturi si m-am enervat ce varietate au ungurii la mancarea de bb ... pai au cate 20 de sortimente (nu exagerez) de legume de la Hipp, inca vreo 10 de fructe, si inca vreo 3 firme (Nestle, Mildi - alias Bebelac la noi, si inca vreo 2 autohtone) care mai au si aia inca vreo 40 de feluri de borcanase si combinatii. Unde mai pui ca sunt mai ieftine ca la noi ... un borcan mare de 190g costa 35-40000 lei. Nesimtire curata ... ce se intampla la noi. Dar macar mi-am facut un stoc pentru Matei. http://community.webshots.com/user/carmen77102 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunå fetelor!Mie mi-a spus asistenta ce vine så se uite la bebe, cå pot acum så-i introduc fructe, dar numai mere si pere pt inceput si trebuie fierte![bibe]A zis cå burtica lor nu e pregåtitå incå de a le minca proaspete!Voi ce zice-ti?Vreau så vå spun cå aici se då si FIER de la 6 luni, mai ales celor alåptati![:D] Vå pup si sånåtate tuturor[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...