Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (19)


Recommended Posts

ALLYa ti-am vazut pozele..vai da ce bretonel are Alex al teu,e tare scumpel,mai ales cand rade.Are nixte ochisori,ptiu ptiu sa nu fie de ochi.Dar ochisorii cui ii seamana asa apa marii? Sa-ti traiasca puiul Vreau sa va spun ca sopul meu ma musca pe mine rau de tot cand nu se mai poate abtine de drag ce-i e puiul. Ally & Samuel http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetelor! [s][s][s] pentru toti sarbatoritii! Sa traiti, sa cresteti mari si sanatosi! Ileana, ai un flacau, sa-ti traiasca. E mare, mai, incredibil! cu siguranta nu arata de 6 luni doar. Si e un scump de numa! Nu mai plange dupa catel, asteapta sa-i treaca si-l aduci inapoi. Si intr-adevar era bun un guler de ala, am mai vazut pe la emisiuni cu catelusi. Mie imi plac mult Baset-i! [:)] Sunt asa ca mine si ca Luci, comozi, lenesi, lenti. [:D] Acum glumesc, dar nu suntem foarte departe de caracterizare, avem perioade in care ne omoara lenea. Da ne trece.[:D] Allya, e dulce Alex si a crescut si el de numa. Am vazut o poza cu piciorusele goale, nu mi se pare slab! Are o freza...[:D]E dulce. Mai, sunt frumosi copiii grupei noastre. Asta e, sa lasam modestia la o parte[:D] Carmen, drum bun si Sarbatori Fericite si voua! Am fost la mama la Bistrita. Si l-am lasat acolo pe Andrei. [:(] A insistat maica-mea ca cica sa ma odihnesc un pic. Da aseara cred ca s-o luat de cap, ca i-o facut fiu-meu un show, asa cum imi face si mie, urla de nu mai stii ce sa-i mai faci. Cred ca alta data nu se mai ofera sa-l tina acolo [:D] Oricum, joi mergem inapoi, asa ca nu sta mult fara mine. Da asa de dor imi este de el!!!!!!! Saptamana asta profit sa mai recuperez cate un pic din ce am cam fusarit in primele 2 saptamani de lucru.[bang][bang][bang] Pun si eu niste poze noi. Si o sa mai fac cateva cand implineste 4 luni. Am o gramada de filmuletze, dar nu am unde sa le pun sa le fac publice.[:(] Si acum surpriza surprizelor! Fiu-meu a spus................ta-ti!!!! Am crezut ca si mor de ciuda! Imi si parea bine, eram bucuroasa ca a spus primul lui cuvant, dar imi era ciuda ca nu a spus mama. Adica eu il spal, ii dau sa pape, ma joc cu el, ii suflu in... din toate directiile, si el spune tati!!! [:D] Nici macar "tata" ci direct "tati". Ma rog, cu un i scurt, ca i-ul din "marti", dar era clar ce spune. Luci incerca sa ma consoleze ca de fapt vroia sa-l imite pe el si sa spuna "trei"(Luci numara ceva), dar de la trei la tati e cale luuuuunga. Anyway, asta e. S-asa nu stie ce spune, o nimerit-o doar[:D] E o vorba din popor, ca daca spune tata, urmatorul va fi baiat, iar daca spune mama, va fi fata. Daca-i asa, apai nu capat eu fata nici sa stau in cap[:D] Nu v-am zis, dar eu VREAU si o fetitza. Asa, peste vreo 4 ani.Acuma ce-o fi...Sanatos sa fie. Gata, ma apuc de lucru, ca destul am lenevit cu cafeaua si DC-ul in fatza. [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neatza fetelor! Carmen, drum bun si sarbatori fericite alaturi de cei dragi! Imi pare rau tare de cutzu... dar n-am ce face, ma termina parul care ii cadea non-stop. Sa va mai spun ca a scos coltzu' si al 4lea dinte de jos? Adica al optulea in total... Ma dispera... Azi noapte ne-am trezit de 9 ori. Si iar a avut chef de joaca cand era de somn. Oare oi scapa pan' se duce la armata? [:D] Multumim de felicitari ci complimente! :)) Daca nu o sa mai apar des sa stiti ca e din cauza ca a venit tata acasa in concediu si sta doar o saptamana jumate, asa ca voi sta mai mult cu el. Pupi la fete, Ileana si Lucfa (6 luni si 3 zile) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ELENA draga fa cu borcanasele cum a zis CARMEN! eu folosesc uneori Gerber 1st foods si sunt toate fara carne! sunt legume simple si fructe, atat fara nimic si mai au si o varietate organica Tender Harvest (astea sunt asa mai amestecate). Uita-te pe http://www.gerber.com Pe acest link gasesti exact categorisirea pe 1st foods, second foos, graduates. Deasemenea Beach Nut si Earth's Best au primele feluri cu care se incepe de la 4 luni fara carne! Beach Nut au si DHA si RHA in compozitie. Eu prefer sa fac piure-urile in casa. Daca te uiti pe web site la Hipp ei au intradevar sortimente cu carnita de la 4 luni, dar asta nu inseamna ca e bine [:D]. VEN asa-i si legumele si chiar fructele au o cantita f mica de sodiu in mod natural, asta nu inseamna ca a fost adaugata in mancarurile de bebelusi, de exemplu mazarea are 5 mg, daca vezi ceva gen 50 si mai mult a fost adaugata sare si nu-i bine... Multumesc CARMEN, ELLIE, ELENA, DANA de informatii in legatura cu peturile (nu imi mai iau papagal! astept catelul, are sotul meu ce are cu basetii vreau unul pe care sa-l cheme Dumitru...[:D] dar imi iau si eu unul alta rasa [:D]) si de complimente! nu stiu de ce ii sta freza asa punk si daca ii pun sapca dupa ce o iau jos i se ridica freza drept in sus...[:D] La ochi nu seamana nici cu mine nici cu taicas-o (care are ochii verzi cu hazel) ci cu bunicul meu si bunicul lui taica-meu si tot felul de rude. pupici si cate o [flo] pt fiecare mamica! allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Elena, sa stii ca si mie mi s-a parut la un moment dat ca fiu-miu are gingia mai umflata prin dreptul caninilor, dar am crezut ca e doar o parere de-a mea, ca doar nu caninii ies primii... Dar mai stii ? Cind aud la fete prin ce trec cu dintisorii astia, mi-e groaza numai cind ma gindesc ca s-ar putea sa-i iasa, dar mai daca sint caninii primii [bang] Carmen, mai mergeti in Ungaria inainte de a pleca din tzara ? Daca da, te rog anunta-ma si pe mine inainte, please... Drum bun si Paste fericit [paste] Am inceput deja sa ii combin Milumil 1 cu 2 in ideea sa trec definitiv pe 2. Si cred ca in curind ii bag cereale in masa de seara, asa cum zici tu Carmen. Deocamdata ii dau suc de mere si morcov si un sfert de mas ras intre mesele de la 9 si cea de prinz. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! M-am delectat cu pozele voastre asa la o cafea, chiar ca aici sunt cei mai frumosi bbi!!! Si vad eu ca e concurenta grea la domnisoare ca-s numai baieti frumosi, da' ne bagam si noi pe aici cu sanse mari. o sa pun poze noi ca astea-s de cind eram mititei, acum suntem gigolo gigolo[:D]. Adevarul e ca ies copiii frumosi din singele nostru de romancutze[:D] Noi am trecut de citeva zile pe milupa 2(eu folosesc aptamil, vad ca voi care sunteti pe milupa folositi milumil, dar cred ca e cam la fel). Mai fetelor, cica laptele asta e mai gras si mai satios si dr ne-a spus ca sa nu ne ingrijoram daca va bea mai putin sau ma rog nu mai mult. Si surpriza, bea mai mult! Eu ii faceam din 7 masuri 230ml si nu prea termina biberonul, acum cu aptamil 2 termina 7 masuri si face scandal mare ca mai vrea. Bine ca nu reuseste sa bea mai mult de 8-9 masuri in total, dar oricum e un record! Mama e mare degustatoare de laptic praf[xx(] ca-i curioasa, si ea mi-a zis ca are un gust foarte placut in comparatie cu milupaHA de exemplu. Intre aptamil 1 si aptamil 2 noi am baut pt o sapt milupa HA deci hypoalergic, pt ca Aldito a avut o mica iritatie si dr ne-a spus sa vedem daca nu cumva e din cauza laptelui si sa incercam hypoalergic, dar in sfirsit nu asta era problema. L-am dat cu un unguent pt eczeme si i-a trecut. Eu presupun ca a fost din cauza antibioticelor sau a detergenetului pt ca il schimbasem. In rest suntem bine, facem galagie, zimbim de cucerim sufletele celor din jur, dormim bine dar mai facem si fitze uneori ca de! E normal! Numai un printz are mama[:D] Vikinga& bb Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, azi la ora 10-11 seara plecam ... asa ca maine dimineata suntem in Bistrita [:D] ... so see you tomorrow. Simona, eu nu stiu daca mai merg in Ungaria, dar sotul mai merge sigur inca o data pana plecam din tara ... daca vrei sa te aprovizioneze si pe tine cu borcanase, iti spun cand merge ... si dupa ce plecam noi o sa mai mearga o data la 10 zile partenerul lui de afaceri, Patrick, asa ca o sa poti vorbi cu el daca vrei ... ei oricum merg de fiecare data in Tesco la cumparaturi, asa ca nu le e greu sa cumpere si mancare de bb. Sunt tare curioasa sa vad cum se comporta Matei la drumul asta, ca e cel mai lung pe care il face de cand s-a nascut ... Va las si mai vorbim cand oi mai avea acces la calculator (ca de, la taica-meu in casa el face regulile [:D]) http://community.webshots.com/user/carmen77102 Carmen si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor... "La multi ani!" sarbatoritilor si sarbatoritelor... sa incep cu ce ma doare cel mai tare..vremea asta, ma omoara fetelor...Iar a nins, e frig....numai ca ma bucurasem saptamana trecuta si uite c aiar o luam de la capat. Dar..sper totusi luna asta sa scapam de friguri si ninsoare ca nu mai rezist.Iari am mai iesit si noi putin..am fost si la biserica, a fost plina biserica..ce nasol!!!!ca te uiti in stanga si-n dreapta, auzi numai voci de romani si nu cunosti pe nimeni.Saptamana asta trebuie sa-mi fac curatenia generala. cu spalat geamuri, tras mobila..si-mi e groaza. Sper ca macar Andrea sa fie cuminte si sa ma lase sa-mi fac treaba. Sa nu mai zic de gatit....de fapt, nici nu o sa fac mare lucru,asa cate putin ca e mai sanatos pentru suncile lui mami[bang][bang][bang][bang] Adriana..please(parca tu mi-ai mai trimis cartea Montignac), poti sa mi-o mai trimiti odata ca eu am scos-o la imprimanta dar vrea si finuta mea sa o aiba si eu am deletat mesajul.Please..mersi anticipat mariana200@yahoo.com Aseara am bagat-o pe Andrea in cada, i-am cumparat un suport de ala rotund in care poate sta in fundulet. ii place la nebunie...se balaceste, se joaca cu ratustele si plange cand o scoate mami din apa. de azi am trecut pe cartofi de aia dulci,si ii plac se pare. Haideti ca merg la joaca....ca ma striga Andreuta... Pupici si toate cele bune Andrea 25.10.2003 http://community.webshots.com/user/sympa200 http://community.webshots.com/user/sympa2000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...