Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (19)


Recommended Posts

Salutare! Am cam lipsit,ca stam mai mult pe afara... Si la bere cu baietii. [:D] E tare incantat fi-miu cand iesim seara la o bere. :)) Noi tragem din sticla si el fleoscaie bibe cu apa pana nu mai poate. Am fost la controlul de 6 luni. Are 8.800 kg (a luat doar 200 gr in 3 saptamani - dar nu-i bai ca a papat mai prost din cauza eruptiei dentare), are 71 cm (o sa fie lungan ca tac-su), 8 dinti si alti 2 pe drum si un inceput de rahitism, din pacate, probabil din cauza eruptiei detare extrem de rapide. Asa ca pe langa Vigantol tre sa facem D3 injectabil luna asta si sa-i dau si calciu... Ma rog, nu e grav. In rest papa extrem de bine zilele astea, dar e marait si ziua, nu mai zic ce circ avem noaptea, ca m-am saturat si cred ca ajung la spitalul de nebuni. Azi a urlat in parc de se uitam toti la noi ca la cine stie ce. Nici ziua nu mai doarme bine, maxim 30 de min, dar si cate 10 min, e obosit toata ziua, se culca urland, se scoala urland. Altceva in afara de eruptie dentara nu pare sa aiba, nu-l dor urechile, nici gatul, mananca, etc. Nu mai stiu ce sa-i fac... Doar sa astept sa se faca mare si sa-l trimit in armata sa mai am si eu si tati ocazia sa ne destrabalam. [xinpat][:D][:D] Cu moralul stau bine, asa ca... Tot inainte! Si ieri si azi i-am dat spanac, ieri cu branza sa vad daca-l tolereaza si azi cu un sfert de galbenus de ou. Mai, ia placut ceva de speriat. Si era tot verde pe ochi, in nas, pe haine, un spectacol nu alta. ma amuza teribil. Buli, treaba cu diversificarea e fix la latitudinea ta. daca il alaptezi, de ce te grabesti????? Eu nu l-am mai alaptat pe Luca de la o luna jumate. Acum daca stau si analizez situatia si eu cred ca am inceput prea devreme. Nu e nici o scofala, sa stii. Daca as putea s-o iau de la inceput as incepe diversificarea cam de pe la 4 luni. Cu toate astea, sa-ti raspund la intrebare, am inceput la o luna jumate suc de mar, de la 2 luni pulpa de mar si suc de portocale, de la 3 luni banana, de la 4 luni legume si cereale, de la 5 luni branzica de vaci si aproape de 6 luni carnea, de la 6 luni oul, iaurtul si biscuitul. Mai Allya, da' ce te treaba ai. :)) Spor la treaba! Ma duc la biberoane, ca am ramas in urma cu ele. :)) Pupi, Ileana si Luca (6 luni si 5 zile) http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Azi am incercat piureul de morcovi cu cartofi. A mincat citeva lingurite in scirba, apoi a inceput sa scuipe [:D] Nu-i nimic, luam o pauza si revenim mai tirziu. Aseara i-am crescut portia de lapte si i-am adaugat o masura de cereale in bibe. Rezultatul : a dormit pina la 6 dimineata (adica o ora mai mult ca de obicei) si nu s-a mai trezit sa miriie peste noapte [bis] Deci, vom repeta si asta-seara [:D] Dana, mai vino, mama, pe la noi pe topic si povesteste-ne despre Andrei, nu te mai enerva cu cei care nu pricep ce vrei tu sa zici, ca tot degeaba le explici... Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Sint si eu o mamica de la august-septembrie, desi initial am facut parte din gasca voastra. Alex trebuia sa se nasca pe 8 octombrie, dar s-a grabit, si a venit pe 15 septembrie. Va urmarim insa toate discutiile, si ne sunteti tare dragi. Alex e marisor, are 7 luni saptamina viitoare, si mie nu imi vine sa cred cum a trecut timpul. Maninca bine, doarme mai putin bine (azi noapte m-a trezit de vreo 6 ori!), inca nu avem dinti, dar cred ca sint pe drum. In rest, totul e OK. Vreau sa rog pe una dintre voi sa imi trimita si mie cartea Montignac! Adresa e rplesa@site.uottawa.ca Va multumesc mult. Pupici multi, fetelor! P.S. Mai stie cineva ce e cu Laura? Ea e una intre cele mai "vechi" pe aici. N-a mai scris de mult. Va doresc tuturor Sarbatori Fericite! Gabriela.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

;neatza! la noi e proasta, am avut un circ mare azi nopate, nu cred ca am pus geana pe geana mai mult de 4 ore... Ven, semnele de rahitism sunt un stomacel mai mare si osul de la stern iesit in afara. Si eu ma intreb ce-i cu laura, tare as vrea sa ne dea si noua de veste. http://community.webshots.com/user/adamestii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Azi e ultima zi(sper) de lucru. Mergem la Bistrita de Pasti. V-am spus ca mama m-a tot imbatat de cap sa i-l las pe Andrei in vacanta. Si l-am lasat...[:(] Dar e cumplit. Desi au trecut doar 3 zile fara el, sunt moarta de dor!!! Sun in fiecare zi de cel putin 3 ori, cred ca am terminat-o psihic pe mama. Cu siguranta nu mi-l mai cere de acum incolo [:D]. O tot pun sa-mi zica ce face, cat a mancat, daca e marait(si eeeeee!!, cu siguranta nu mi-l mai cere). Daca a mai spus ceva. V-am spus ca a spus "ta-ti" si eram curioasa daca mai repeta. Se pare ca nu.A fost doar un accident pe care acum il regreta[:)]...Si-o fi dat seama ca nu a spus ce trebuia...[:D] Sunt curioasa daca ma recunoaste. Daca nu, cred ca plang de nu o sa mai am aer. Desi am zis initial ca il las cele 2 saptamani de vacanta, luni il aduc inapoi. Si nu-l mai las decat daca e obligatoriu(daca trebe sa plec pe undeva pentru firma,ceea ce nu va fi cazul inca mult timp). Saptamana viitoare chemam pediatrul si pe urma incepem diversificarea. Fetelor, dupa ce incepem serios, adica ajungem sa inlocuim o masa de lapte cu o masa de fructe/legume, programul: dimineata la trezire -lapte, la 10-fructe, la 3-legume, la 6-lapte,la 9:30-lapte e chiar asa de rigid? Adica pot sa-i dau de ex primele 2 mese din zi lapte si apoi fructele si legumele? Simona, am ajuns la concluzia ca nu ma pot face inteleasa in scris. Doar verbal vad ca merge, cu cei de pe langa mine reusesc sa ma inteleg sau sa ii fac sa inteleaga exact ce spun, nu altceva...Ce sa fac...Asta e. Va zic acum [paste], va doresc pace in casa si in suflet! [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...