Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina cu probleme - avort


Recommended Posts

Nu stiu ce s-a intimplat dar daca faci avort la sfatul medicului ,eu zic sa mai intrebi si alt medic .Din experienta pot sa-ti spun ca in spital nu-ti face anestezie generala,nici macar la 18 saptamini ,incearca la o clinica particulara .Sanatate multa ! Mirela si[bonjovi]Cosmin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mel, acum am vazut subiectul si sunt [q]...Daca copilasul e bine, se dezvolta normal si rau iti este doar tie, incearca varianta cu internarea - perfuziile te vor ajuta sa-ti revii macar partial, sa mai suporti 2-3 saptamani, nu mai e chiar asa de mult...Daca e ceva in neregula cu copilasul (vezi tu la eco), decizia nu mai e asa greu de luat. Oricum, esti singura in masura sa hotarasti pentru tine. Voiam doar sa-ti spun ca mie mi-a fost tare rau si la prima sarcina (3 internari, vomat de 6-8 ori pe zi pana in sapt. 17, apoi s-au rarit si au incetat in sapt. 24) si totusi am o fetita f. sanatoasa. Poate ai noroc sa fie copilasul bine si sa-l poti duce in continuare. Dumnezeu sa te ajute. [pup] Vali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de mel_g
Vreau sa le intreb pe cele care au trecut prin experienta unui avort - se poate face intrerupere de sarcina la 14 sapt cu anestezie totala? Daca da poate imi dati un nume de dr si spitalul. [q]
Mel, cred ca cel mai bine il intrebi pe doctorul tau sau suni tu insati la diverse clinici sau spitale si intrebi.Asa poti primi raspunsuri sigure, zic eu. Daca si asa esti pe graba nu are rost sa pierzi vremea cu stiri mai mult sau mai putin adevarate aflate pe forum. Sper totusi sa nu fie cazul de asa ceva, mai ales ca stiu de cand astepti un pui! FIi tare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel te sfatuiesc sa renunti la eco.... daca bebe are pb sau nu se vede la amniocenteza. Vezi ca sunt citeva fete care au facut amnio zilele astea. Vorbeste cu ele inainte sa faci ceva ireparabil. Fruntea sus, analizele gen triple test sau eco dau erori! Mergi si fa amniconteza! "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel daca esti convinsa ca bb are probleme (da mai mult de 100%), adica fa-ti toate analizele, eco, amniocenteza... in Giulesti se fac astfel de avorturi cu siguranta...cand am facut cerclaj ii faceau unei fete care avea SIDA si de asemenea intrucat m-a batut gandul sa fac avort dr. mea mi-a spus ca imi face cu anestezie generala (tot in Giulesti). Noroc ca pana a doua zi m-am razgandit. Sper din suflet sa fie totul bine cu bb al tau si cu tine! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel, in mod sigur se poate face avortul cu anestezie generala mai ales la 14 saptamani; mie mi s-a facutla 8 saptamani. Chiretajul cu anestezie generala se face daca doctorul considera ca este o situatie mai deosebita, dar si in situatia in care tu pt asta optezi. Sanatate tie si bb-lui poate nu-i asa grav! Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...