Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (17)


Recommended Posts

La multi ani tuturor sarbatoritilor din aceasta saptamina, sa creasca mari si sanatosi, si multumiri pentru urarile la aniversarea celor sapte luni ale lui David! Din cite observ apar multe plecari asa ca nu vreau sa va ratez sa va urez un "PASTE FERICIT" alaturi de cel dragi, sa va aduca marea sarbatoare a Invierii Domunului multa sanatate si numai impliniri! Nu am scapat fara medicamente la tusea si nasucul lui David, din ce spune doctorul se pare ca are gitul "incarcat" si ne-a administrat Keflex si Ambroxol. Speram sa ne treaca cit mai repede si sa ne revina si pofta de mincare ca toata perioada asta nu a mincat mai nimic. Si tot la mincare, vreau sa va spun ca David nu mai vrea deloc lapte, asa ca ii dau doua mese de cereale cu lapte, ca pe astea le maninca cu lingurita destul de bine. La capitolul tras de ureche nu sta foarte mult pentru ca de fapt lui David ii place sa se traga mai mult de par, asa ca trece repede de trasul urechii si ajunge la par. Toate bune, Reby si David
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Intru si eu e fuga sa zic LA MULTI ANI pentru David si Ana-Maria, sa creasca mari si sanatosi! Noi nu ne putem lauda cu o imbunatatre semnificativa a starii generale pt Raducu, il terorizam noaptea si de vreo 5-6 ori ziua cu ser fiziologic si pompita de scos mucisorii, el deja pare resemnat dar nu se lasa din urlete. Faza: dimineata il curatam in nas, urla si se zbatea saracutul si incepe muzica de generic la tv pt stirile sportive protv la care se opreste si asculta, cu ochii mari cascati spre tv in timpul asta noi killarindu-l in continuare [:D]. Deci ideea este nu ca il doare, ci doar il enerveaza ca ne atngem de nasucul lui pretios si ca altceva mai interesant nu are de facut in acel timp. Cat despre noi si aranjatul pt mutare, azi am umblat nauca vreo 4 ore cu sotul meu sa cautam oglinzi pt baie si wc-ul de serviciu, ma rog, si tot felul de amanunte din astea ca sapuniera, bara pt prosop, etc, dar care-ti toaca multi bani si timp. Se pare ca in 3-4 zile se va termina cu totul aparamentul, deja azi incepusera sa puna parchetul si mai aveau de finalzat balcoanele. Zau ca ne matolim in grup cand ne-om muta odata [alcool][alcool] Asa ca incepe de saptamana viitoare balciul impachetarii lucrurilor si lucrusoarelor de aici, gruparea lor, transportul, etc...va dati seama ce "distractie" ma asteapta! [xx(] Oricum, intr-un fel abia asteptam! Si camera lui Radu cred ca va fi o superbitate! Am citit despre evolutia bebeilor vostri si m-am uitat si pe unele poze, dar nu prea am cum sa ma lalai pe net, dar scot eu pirleala dupa mutare. Va pup si va dorim si noi sarbatori linistite, cu sanatate si multa iubire! [cheers] danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si-o sa beau, sa beau, sa beau[alcool][alcool][alcool]..da Danateu de bauuuut...uuuh, si oana_noemi si Mihaela_s[:D]. Fetelor, va urez un Paste fericit, cu putine kilograme puse pe burtici[:D] si cu spor de abtinere de la bucate bune si pline de calorii:))). Noi miine dimineata ne carabanim si cred ca o sa mai intru de abia luni sau marti. Pupicei la mamici si bebei!!! Danateu, stai linistita, eu intr-un an am facut de 3 ori bagaje...si carat mobila si despachetat, asa ca tu esti mic copil:)))). http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

freia Incepand de la 6 luni poti sa ii dai smantanica (mi-a spus pediatrul!). Eu ii fac branza cu smantana si cu mamaligutza. Vreau sa spun ca o devoreaza. Este satula si tot deschide guritza. Asa ca...SUCCES! Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.webshots.com/user/liliac1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

despre jocul cu paturica nu am ce va spune, caci noi nu folosim, e prea clad in casa si oricum Ioana se foieste toata noaptea asa ca patura ar incurca-o. avem progrese: in sfarsit, primul colt de dinte, sper sa nu mi se para si de data asta! stam in 4 labe si ne balansam, spunem si "cih" si facem cu manuta in semn de "Pa!"; stam si in fundulet destul de mult, dar trebuie sa o asez eu, nu se ridica singurica din pozitia culcat, desi se chinuie de nu mai poate. Cu mancarea nu mai stiu ce sa fac, are zile cand mananca mult si orice, are zile cand nimic nu ii este pe plac, nici macar lapte nu vrea. Din ce am observat, nu refuza niciodata spanac, ou, pilaf cu ficatel, fructe din borcan de la Hipp. Si evident tot ce este din oala noastra, a celor mari, este mult mai bun!! Dragele mele, va urez PASTE FERICIT! Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...