Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
ultimele realizari: spuneam ata ata si tata [bang] .. a uitat cuvantul mama desi eu eram ata de incantata. acum taica-su e unflat tot in pene. A inceput si ea sa vorbeasca pe strada.. cel mai bine se simte, culmea, nu in parc ci pe strada efectiv, unde unt masini si zgomot. Altfel nu-i chip sa doarma in parc. Ce am primit de Iepuras: un halat de baie de la soacra-mea si lenjerie de pat, de la mami am primit o pereche de sandalutze foarte dragutze si multe hainutze de vara. Voi le aratati la bebei cu ce vreti sa-i imbracati si ii intrebati ce vor sa poarte? ca Alexa a inceput sa-si aleaga singura.. eu ii arat si ea alege. Am papat mango cu mar, banana si biscuite. Iam - iam. Am trecut si la compot de pere cu mere si glucoza, si l-a baut ca pe ceai. Si cum mai spuneam acum cateva zile... am reusit sa nu ii mai dau lapte.. eu il fac de frica dar ea il scuipa. In schimb, am inceput sa ne trezim noaptea din trei in trei ore iar.. de la 12 noapte incepe distractia. Pana nu ii dai sa manace nu te lasa in pace. Abia incepusem si eu sa ma odihnesc noaptea si am luat-o de la capat. Cred ca ies nenorocitii aia de dinti ca altceva nu stiu ce are... de mancat manaca, doarme. Dar nu ii vad in gura nici urma. Ma duc sa mai creez ceva de mancare pt capsunika. Ce ati facut de Pasti? Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristos a inviat!LA MULTI ANI Silviei sa fie cuminte, sanatoasa si frumoasa din plin! Sper ca v-ati odihnit si hranit bine zilele astea [alcool], ca noi cam asta am facut, au fost sockrii la mine in vizita de lucru (adica mi-au adus si ei haleala, ca sa nu mai fie loc in frigider nici sa arunci un ac). In seara de Inviere eu am adormit la 23, odata cu bb, iar tati a dat o fuga pina la biserica sa aduca si el lumina acasa. Iar ieri la prinz am tinut sa merg si eu putin la biserica, asa ca am innoit perechea de pantofi pe care mi-a adus-o iepurasul. Raducu e ceva mai bine, i-a ramas o tuse "reziduala" (asa mi-a zis o tanti dr cand am sunat ieri crizata la policlinica - exista nr de urgente pt copii). Sa va zic faza: sambata dimineatza am zis sa-mi "permit" si eu o mica nebunie, sa ies de capul meu, singurica, pin' la Bucur Obor (care e la o statie de mine). Mama avea multa treaba cu gatitul si nu avea cum sa stea cu Radu, sotul meu era cu muncitorii pe santier, asa ca am apelat la soacra-mea sa stea un pic cu Raducu, si s-a aratat chiar incantata de propunere. A venit la ora stabilita, eu eram gata s-o tisnesc pe usa, m-am asigurat ca Radu e papat, schimbat, si mai erau cam 3 ore jumate pina la masa urmatoare. Ajung eu in Bucur, ma uitam la perdele pt apartamentul nou, ma destinsesem cum n-o mai facusem demult, viam deja cu ochii deschisi, ca nu ma batea nimeni la cap sa ma grabesc (a se citi sotul [xx(]) si ma suna mama cu o voce de mi s-au inmuiat genunchii[help], ca a sunat-o soacra-mea ca Radu a tusit tare de tot, s-a inrosit, s-a innecat, s-a facut negru....nu vreau sa va spun ce-am simtit in momentele alea...[bang][bang][bang]. Imediat am procesat cum sa ajung instant acasa, practic imi lua minim 20 de minute, ca eram cu RATB-ul sau pe jos, tot aia...Noroc ca mi-a trecut prin neuronul oxigenat sa-l sun pe sotul meu sa fuga repede acasa si inca un noroc este ca nu se afla departe...A mers pe 2 roti, a ajuns in 3 minute si m-a sunat, nu va spun ce tipa la maica-sa saraca[blabla], ca mi s-a facut si mila de ea, ca era fleasca toata, luase un extraveral si-un distonocalm, pfff, se speriase rau de tot[^]. Ce se intamplase: Radu se innecase cu mucisorii si cu ceva saliva in acelasi timp, si l-a apucat tusea stand orizontal. Dar l-a batut pe spate si si-a revenit. A fost de ajuns sa o sperie tare rau[q]!!! Ca si sotul meu ii spunea cum i-a crescut pe el si pe sora-sa, daca se sperie de-o tuse?!??![bang] Asa ca ieri, cand am intrebat-o ce prefera, sa ma ajute la curatenie la apartament sau sa stea cu Radu, a zis ca ma ajuta la curatenie ca i-e frica de Radu [:D]. Pfffffff [bang][:0][starwars] Asa ca mi-a "priit" foc escapada mea la cumparaturi[:-)))].... Azi vrem sa ne repezim si noi un pic prin Herastrau, dupa ora 14, ca mergem intai sa ne asculte tanti dr[medic], ca e de garda la policlinica azi. Speram sa nu se strice vremea pina cand ajungem si noi cu catel, cu purcel in parc.... Mai merge cineva intamplator, spre dupa amiaza, in Herastrau?!?! danat si bb Radu Stefan http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

phiii, mai danat ce ai "lucrat-o" [:D]pe soacra-ta...dar, totusi ce i-o face raducu de o baga asa in sperieti? daca stiam ca iesi in herastrau, ne puteam intalni, pacat, noi am avut o tentativa prin mall sa ma uit prin ceva magazine, dar era la lume si insuportabil de cald, asa ca erik si-a luat pranzul si ne-am uschit la o terasa de langa parcul floreasca, eri a dormit, si noi ne-am baut capuccino in liniste...ca in vremurile bune....[:D] sisi mi se pare ca te-am vazut la office shoes in mall, dar eu is mai fastacita si mi-a fost jena sa iti spun, buna sisi, ca uitasem numele original...[:I] roisin, in scaunul de masina si in carut sta in fund, dar e legat si musai trebuie un punct de sprijin ca altfel cadem in nas si facem nasul asa[:o)] si nu ne mai place pletoasa de miruna[olala]! Oana si bb Erik http://community.webshots.com/user/oana_noemi http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat!!! Sper ca ati avut un Paste fericit, si sarbatori pline de lumina! Noi l-am dus pe Horia sambata sa-l impartasim, a fost tare nostim, se intindea dupa lumanare, vroia sa o prinda cu amandoua manutele! Era si o fetita cu un iepuras de plus in brate, pe care tot asa vroia sa-l monopolizeze !Si vinul i-a placut, iar efectul a fost ca a adormit apoi aproape imediat. Voi ce mancare ati mai inventat ptr. bebelusi? Mai dati-mi si mie o idee, doua...pe Horia l-am incercat cu spanac, nu-i place, smantana iarasi nu-i place, ii vine sa verse de la ea; i-am dat si piure de cartofi cu ficatel fiert, pe asta abia l-a inghitit, si aproape ca era sa-l verse; nu stiu ce combinatii sa mai inventez (functioneaza f. bine cele pe baza de Danonino, dar nu pot sa-i dau numai iaurt). Cum a ramas cu intalnirea, tot pe 17 in IOR? Pupici! Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana_ene, merci de felicitari. Sa vedem ce ne asteapta la urmatorii dintzisori, ca cu primii doi a fost relativ usor, n-au prea fost dureri mari, cred eu, ca Sara nu a plans, dar a ros tot timpul si cand o durea tare-tare, isi baga pumnuletzul in guritza Si noi avem niste poze haioase facute de Pasti, o sa vi le aratam in curand. Intr-adevar,Andrei si Emma sunt in top cu felicitarile lor de Pasti. Noi, n-am avut de unde lua lumina sambata seara pentru ca biserica romaneasca e cam la 2 ore de noi si era cam greu sa ne deplasam, asa ca,la ora 12 noaptea deja adormisem, cred. In schimb, duminica, am avut ca invitatzi pe nasii Sarei si am sarbatorit un Paste foarte frumos si linistit. Numai bine, Ancuta si [copil]Sara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi azi dimineata acasa...cu mucii atirnindu-i Emmei pin' la briu:((. Nu stiu cum de a racit, dar cert e ca ii curg mucii intr-o veselie si ii mai si linge cu o poftaaaa[:D]. Noi sintem frinti de oboseala ca nu prea ne-am odihnit, Emma a facut scandal in fiecare noapte de cel putin 5-6 ori si acum nu se mai linisteste decit daca e luata in brate. S-a comportat ca o adevarata domnisoara mare in avion, nu a plins, nu a facut scandal, chiar a dormit mai tot drumul. Am avut ghinion, daca pot sa zic asa, ca nu prea am avut haine subtiri. In Seattle ploua cam 200 de zile pe an, insa acum au fost recorduri de temp pentru perioada asta...30j de grade..a fost frumos so soara si nu a plouat...e si normal, ca noi sintem oamenii care aduce soarele:))). Acum Emma ma striga: mama si e clar ca e cu directie ca se uita la mine. Nu ii reuseste tot timpul, mai spune ma-mam...dar a trecut de la faza de mam mam mam mam. Nu mai vrea deloc la tati[bang]. A incercat tati in vreo 2 seri sa o adoarma si numai ca-l vad ca tipa sa vin ca ma striga fata:)). Si la mine a adormit imediat. Daca e in brate la el si ma vede, plinge si se uita ca girofarul dupa mine si intinde minutele sa o iau in brate. A inceput din nou sa vorbeasca...acum imi da cu bababa, nanana. A incasat ceva palme si sticle in cap de la varu-su de-al doilea, in schimb, cu vara-sa de a treia au fost prietene...deh, is domnisoare si nu se cade[:D]. E tare bucuroasa cind vede copii si e numai un zimbet. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Iuliano, ai stricat frumusete de iepuras! Pai unde ai plimbat fata de a racit in asa hal? Noi am stat pe acasa, am petrecut in familie. Spre bucuria mea si a lui tac-su piticul a dormit dimineata pana tarziu adica 9.30, de ma intrebam ce are de doarme asa de mult. Singura suparare e ca taman in ziua de Paste ne-am trezit cu o urticarie de toata frumusetea numai pe fata. Ma gandesc ca s-ar putea sa fie alergic si nu imi dau seama la ce. Am vorbit si cu vara-mea care are aceeasi problema cu fi-su si care ii face niste vaccinuri de desensibilizare si antihistaminice ca bietul copil are bube mai tot timpul. Sper sa n-o luam pe urmele lor. Cica saptamana asta o sa fie vremea nasoala.......pana sambata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...