Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor,Multumesc pt raspunsurile cu mesele Danat multa sanatate pentru puiucul tau. nu te invinovatii, se va face bine, stiu cum este. Cristinamh Nici Andrei nu doarme noaptea fara sa mai bea apa sau o gura de lapte de la san. Asta patesc cam de 2 luni de cand doarme cu noi in pat. Daca il pun seara la el in patut, in jumatate de ora e treaz si incepe sa tipe. Daca il iau la san adoarme imediat si mai si rade. E tare smecher. Nici ziua nu dormea fara mine pana acum 3 saptamani cand l-am pus la el in patut si i-am pus muzica -altfel nu mai faceam nici mancare pt el. Am observat ca doarme mai bine daca in camera este mai racoare, a-propos voi la ce temperaturi ii tineti pe bb vostri. Afara doarme f rar, e atent la tot ce se intampla in jurul lui. Cu unghiutele, incearca sa i le pilesti cu pila speciala pt bb, eu am reusit, nu si le mai rupe. Acum tocmai s-a trezit sinu sta fara mine, l-am luat in brate si scriem amandoi, el isi tine mainile peste ale mele si e tare incantat.Nu sta mai mult de 15 min fatra mine. Nu stiu ce o sa fac. Am o prietena al carei bb doarme de la 9 sear pana la 6 dimineata. E o fericita. [s]pentru Lucas [s]pentru Stefania &Daniel [s] pt Darius Gabriel [recevere]Nicoleta si [copil]Andrei Catalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu voi putea sa vin pe 17 ptr. ca trebuie sa merg la botezul nepoata-mii ........deh......obligatie de familie. Nu stiu daca voua va place, dar eu pot spune ca nu prea agreez intalnirile "de familie" in care toata lumea pune intrebari de genul: ce manaca, doarme copilul.....etc. Asa ca probabil voi merge doar la biserica si pe urma gasesc eu un motiv sa nu merg si la masa (petrecera se face acasa si va fi o super inghesuiala) Ieri a fost si pe la noi pediatra si situatia este foarte buna, baiatu` a scapat de injectiile cu D3. Mi-a zis ca pot sa-i dau ciorbita cu un pic de bors, multe verdeturi, peste. ieri i-am dat mamaliguta cu branza si iaurt si a papat-o cu placere. In principiu va manca destul de multe chestii, bineinteles fara prajeli asa ca abia astept sa-i fac o ciorba de loboda cu un pic de bors si cu paine (premiera .......sa vedem daca ii place) Trebuie sa-i fac si un examen coproparazitologic si o hemograma, asa preventiv. Cum se ia sangele ptr. hemograma? ii inteapa in degetel? Voi pe unde ati facut analize bebeilor, ca as vrea sa ma dun undeva civilizat, sa nu stau la coada.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru intarziere, le urez [s]pentru Andrei Razvan, [s]pentru Oana Maria, [s]pentru Alexia Maria, si celor care sarbatoresc astazi [s]pentru Lucas, [s]pentru Stefania si Daniel, [s]pentru Darius Gabriel. sa fie sanatosi si sa ne bucure viata! [s]pentru mireaf, sa fii sanatoasa si sa te bucuri alaturi de cei dragi! Cum este la munca? M-am gandit la tine pe 1 aprilie. La ce ora ajungi acasa? Eu nici dupa o luna nu m-am obisnuit cu ideea ca sunt la servici, in loc sa stau cu mandra mea acasa, dar asta este. Iti urez spor la treaba si sunt convinsa ca atunci cand ajungi acasa si o vezi pe Alex uiti de oboseala. cristinam - iti multumesc ca ai introdus-o si pe Maria la bebelusii din septembrie 2003. I-am facut si eu Mariei album foto pe net dar nu stiu ca sa-l fac sa apara si pe desprecopii.com ca sa-l vedeti si voi. O sa incercam sa ajungem si noi pe 17 aprilie in IOR. Mai vine cineva din sectorul 6? Poate plecam impreuna. Roxana si [copil] Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, eu ma crucesc ce preturi sint in Ro[bang]. La noi o cutie de 160 de bucati de Pampers costa 32.30$ (1 050 000 lei), iar un pachet de 75 de bucati de Pampers elastici pe lateral cista 16$ (520 000 lei), iar un borcanel de papita de 110g costa de la 16 200 lei la 21 200 lei, deci practic in Ro sint preturile duble[bang]. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuliana, mie imi era rusine sa zic, dar daca insisti [:D]. Eu tare as vrea o periuta din aia tip degetar si pasta de dinti care poate fi inghitita de bb. Avem si noi doi dintisori... (Si acum, dupa ce am citit tot, poti sa imi aduci si niste borcanele si Pampersi [:D], glumesc bineinteles) Cristina, pe 17 avem sanse mari sa ajungem si noi!!! Deci, vrem pe lista. Petra doarme tare bine afara, inca... Nu tot timpul da' prinde un pui de somn daca o plimbi. E adevarat ca e obisnuita sa atipeasca si in curte, si sta foarte mult pe afara. Cat despre scarpinatul cu unghiutele, domnisoara ia in primire spre cunoastere tot ce prinde, cu unghiutele. Face o fata de expert cu cioculet si da-i sa scarpine tot ce e nou: orice material, geaca mea, patul, etc etc Raluca, mor de rusine ca nu ti-am dat inca inapoi cartile. Saptamana asta esti pe aici sau preferi dupa pasti? Ce bine ca Alex e OK. Am spus eu ca as omori pe doctorii astia care iti dau emotii. Glumesc si eu, probabil omul a fost plin de intentii bune si preventive dar stresul tau... Si vaaai ce invidioasa sunt pe vocabularul vostru! Noi tot cu "aaaa" si atat. Loredana, drum bun, ce aproape vei fi si ce departe! Vezi ce face internetul, nu credeam pana nu am incercat. Freia, nici noi nu punem faina in spanac, in schimb am papat ciulama care contine faina si nu a patit nimic, in afara de faptul ca s-a lins pe botic. Si cu mamaliguta si noua ne-a fost recomandata da' mu am apucat sa ii facem, ca era pusa la masa de 18, cand de obicei doarme dusa.. http://community.webshots.com/user/sisi03
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lol sisi ... dar , ai dreptate.. iuliana sa sti ca subscriu la pampersi si la periuta degetar... dar io vreau o jucarie de la fisher price? se poa? Alexa a mai devorat un borcanel e iaurt.. am papacit caise cu maracuja in seara asta, iar laptele... sa nu-l vada. Am stricat bunatate de lapte pe mofturoasa asta. raluca, betonel vestea cu bebelacul, hotii naibii. ce le pasa lor, ca nu au copii acasa, altfel nu-mi imaginez cum te fura asa pe fata, sau, sau... spaga e pe masura, mama lor de birocrati. cristina... ia punga si gata. ma duc sa fac nani cu capsunika, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anny pai noi nu suntem o scuza destul de buna [:D] pt botezul cu pricina?? am incercat si noi mamaliguta, dar cu branza dulce nu are nici un haz. ma gandeam sa-i fac niste branzica un pic sarata... iar cu borsul, andrei nu vrea si pace! nu pot sa pricep cum bea suc de gref dar nu vrea bors! si acum , ca sa ma blestemati cateva zile, va trimit un atasament... trebuie sa decriptati niste expresii. tati a considerat ca neuronul meu trebuie pus la treaba si m-am enervat de nu se poate! asa ca m-am gandit ca, daca vi le dau si voua, poate pana la urma o sa le dau de capat si celor pe care nu le-am facut. si mi-a mai adus un cd cu niste jocuri pt copii mici, povestea de baza e pinocchio, si joculetele sunt chiar haioase. daca va mai auceti aminte joculetele pe banda magnetica pt HC-85, calculatoarele alea pt. TV, cam la nivelul acela. si mai are si ceva gen "carte de colorat", apoi unul ce exerseaza memoria vizulala, ca iti arata niste jucarii pe rafturi, apoi vine o mata si le darama si tu trebuie sa le asezi la loc. nu le-am vazut inca pe toate, dar mie imi place.
IOR - 17 aprilie: dana_ene, freia, cristinamh, reby, tigresa, roisin, irinuca, craluca, sisi, Roxana77 in fata la biserica de lemn.
Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] pentru dulceii care-si sarbatoresc azi 7 si 8 luni de viata: STEFANIA si DANIEL, LUCAS si DARIUS GABRIEL ! Abia astept intalnirea ! Imi pare rau ca nu ne putem vedea toate, dar sper sa mai fie ocazii ! Iuliana, tu esti draguta tare cu oferta de a ne lua cate ceva. Sa stii ca Sisi mi-a luat-o inainte, dar si eu tot la aceleasi lucruri ma gandeam: o periuta de-aia smechera de dinti si pasta pentru bebei. Uite-acum am aflat ca ai mai primit cereri. Vorba Cristinei: te vedem cu un brat de periute la intalnire ![:D] Cristina, ma inscriu si eu pentru cartulie ! Daniela si puiul Oana Maria http://community.webshots.com/user/oana_maria100 http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...