Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de august-septembrie 2003 (17)


Recommended Posts

Cristina, multumim pentru felicitare si ii trimitem multi [pup] iepurasului Andrei. Mamica e tare iscusita la lucru de mana...tu i-ai facut costumasul, nu-i asa? Mihaela, Diana si [copil] Silvia http://community.webshots.com/user/mihaela_s20 www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[s] pentru David DanatSi Andrei isi pune patura pe fata sau o face sul pe burtica. Eu l-am invatat sa se ascunda sub patura cand ma jucam cu el[bang]. Eram constienta ca o sa prinda faza f repede dar ce sa-i faci unei mame [batcap]. Mihaelas merci , am cautat ananas la mine in cartier dar nu mai aveau. Saptamna viitoare vreau neparat sa incerc sa vad ce reactie are puiucu. Nicoleta si [copil] Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca totusi ananasul e destul de acid, dar daca le-ati dat portocala si alte citrice e OK. Mai flacau frumos, Erik...oana... am o intrebare...e permisa poligamia?:))) Uhhh...am scis cu picioarele si anagramatic mesajul anterior[bang]. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, si noi iti multumim pentru feliciatare. Andrei este frumusel rau. Tu i-ai facut costumul sau l-ai cumparat? Imi pare rau ca nu stiu cum sa copiez cantecele. Ai avut timp sa te uiti peste pozele Mariei? Roxana si bebe Maria http://community.webshots.com/user/roxana77
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] David Am uitat sa va intreb, ce fel de lapte folositi ptr. spanac, de vaca, sau praf??? Loredana , stai linistita, fetele in general sunt mai slabute decat baietii. Nu mi se pare chiar asa de putin 7 kg si ceva pana la urma, stiu fete si mai slabe....Eu cand eram mica am fost tare pipernicita, dar eram sanatoasa si chiar mai precoce in unele privinte decat bursucul de Horia.(asa imi place mai nou sa-l alint) Dar fa-i si niste analize, ptr. orice eventualitate. Danat, si Horia isi trage paturica peste fata , asta cand nu da din picioare pana se dezveleste. Asa ca am renuntat la paturica, oricum in casa e destul de cald. Si eu am stresul asta, sa nu-si traga patura peste fata. Si mai il am si pe cel cu soarele, sa nu-i vina soarele in ochi, il protejez cu o sepcuta. Melodiile din carticica e posibil sa le stii, caci sunt de pe vremea noastra de la gradinita cele mai multe, dar sunt si solfegiile, asa ca daca te pricepi la muzica, le descofrezi. In plus o parte din cantecele a inceput Cristina sa le puna pe site. Cristina, pai vrem si noi criptograme....si mai vrem sa-l vedem si pe Andrei iepuras. Cand pui pozele pe site? Tigresa si tigrisorul Horia http://horia.photoart.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi folosim pt spanac laptele praf (din cel pe care il papa in mod normal domnisoara). iar paturica? ... hihi.. o trage pe fata, o baga pe sub ea, o strange sul langa ea... orice dar sa fie langa ea ceva pe care sa-l jughineasca... rolul asta il are si papusica ei dar uneori nu-i suficienta. Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristina, multumim de felicitare si ti doresc drum bun! cat despre bagaje in plus, eu zic sa te faci ca nu auzi ce zice consortul si sa iti vezi de treaba ta. Sunt rea, dar cateodata as strange de gat barbatii astia!!! la temperaturi noi stam mai prost adica mai mult de 20 de grade nu tin in casa iar noaptea las chiar la 18. Ioana sta in body si sosetute, cateodata ii un si pantalonasi iar noaptea are pijamaluta din aceea cu totul. iuliana, daca se poate, am vrea si noi 2 periute de dinti smechere! ( sa i dau si finutului meu, Octavian) sisi, stai linistita, nu este nici o problema cu cartuliile! noi am facut analize la Medicover (dar nu am platit, ca am avut trimitere de la medicul de familie); sange i-a luat din degetel. cu trasul de urechi, ce sa spun, avem rani tot timpul si mereu ii gasesc sange pe degetele; este rituaul de nani si nu am cum sa o impiedic; mai loredana, eu ce sa mai zic, ca Ioana e prichindelul grupului! la 6 luni avea 6600 g si nu cred sa fi luat prea mult de atunci, desi mananca foarte bine si e sanatoasa (am facut si analize) asa ca ... azi a papat d-ra milk-shake ... tare bun! tigresa, la orice preparat eu folosesc lapte de vaca (de la tara), doar cand ii dau la biberon folosesc formula! Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Ne inscriem si noi la fetite slabanoage, nu prea imi place cum evolueaza pitica mea asa ca azi mergem la doctor. De mancat mananca foarte bine si totusi nu mai ia in greutate, acu o luna era dolofana si acuma ii numar coastele. Sper sa n-aiba vreun viermisor... [:(] Apropo de mancat, am gasit si noi un aliment care nu ne place: spanacul. Degeaba i-am pus lapte (lapte praf) unt si o gramada de carnita, dupa cateva lingurite l-am dat la gunoi si m-am repezit la cereale, ca urla copilu' de foame. Astazi revenim la clasicele legume: morcovel, dovlecel, cartofel... Cu patura noi ne jucam frumos, fii-mea si-o trage DE PE ochi, nu suporta sa o aiba pe fata, cel mult o imbratiseaza si isi baga nasul in ea, dar nu si-o trage pe ochi decat in joaca. Pe urma o da repede in jos si rade la mine. Un fel de v-ati ascunsealea. [:)] Oricum eu o las cu patura doar ziua, si doar daca mi se pare mai racoare in casa, noaptea avem sacul de dormit care e sfant. Din pacate a cam ramas mic. [:(] Mailurile de la voi le-am mirosit numai, pe cel cu testul de la Cristina l-am pierdut iremediabil, alte cateva asteapta sa fie salvate, sper sa reusim sa le resuscitam. Si toate astea pentru ca am gasit o cale (foarte imbarligata) de a scapa de mailurile nedorite care vin cu zecile si suntem inca in testari... Pitica mea e maestru international la tras de urechi, abia ii trecusera doua bube si si-a facut altele (parca-ar fi ma-sa la bucatarie [bang]). In plus, acum doua zile si-a bagat piciorul in gura si s-a zgariat la buza, inca nu i-a trecut de tot... probabil ca o sa ne pupe in frunte doftora cand o sa ne vada azi.[batcap] Am vazut pozele lui Erik si ne place mult de el. [:)] Vorba Iulianei, e admisa poligamia la bebelusi? [:D] E foc de frumos, are o gurita dulce si niste ochi atat de expresivi... Eu cred ca a fost o aliniere benefica de planete in perioada cand s-au nascut bebeii nostri, altfel nu-mi explic cum au iesit unu si'unu! [:o)] Dana_ene, asa face si pitica mea, daca ma pierde din raza vizuala s-a terminat! E normal, ma, doar noi suntem alfa si omega pentru ei. E, hai, omega poate e tati... [:D] N-am apucat sa zic felicitari pentru plimbatul in patut, intr-adevar e precoce fata ta, intr-o luna o sa fuga dupa baieti prin parc! La noi temperatura e in jur de 20, poate chiar mai scazuta in unele momente ale zilei, in jur de 18. Fii-mea sta cu un body + nadragi/salopeta sau un body cu maneca scurta, bluzita subtire si nadragi si de multe ori moare de cald ca se agita mult. Si pen'ca vorbeati de dormit noaptea, hai sa ma laud: de cand cu ora de vara doarme fii-mea de la 11-11:30 pana la 10. Ma rog, cu variatii, azi s-a trezit la 9, ieri la 8 a papat bibe si a adormit pana la 11:30... D-asta am strans eu dintii si am lasat copilu' sa oaracaie, ca il invatasem sa adoarma cu ajutor si de cate ori se trezea noaptea trebuia sa ma duc eu sa-i dau tzitzi. Acuma se trezeste, foarte rar vrea suzi, se intampla sa mai bombane incetisor: "tataa, papppa" si adoarme la loc in 2 minute. Bine ca m-am laudat, parca vad ca la noapte imi face cadou cateva ore de scandal. [:D] [s] La multi ani pentru David si in avans Mariei (am vazut pozele, e superba si tare haioasa cu moatele ei...), sa fie sanatosi, veseli si cumintei! PS Era sa uit! Drum bun si vacanta placuta fetelor care se pregatesc de plecare, un Paste fericit si plin de bucurii! [pup] PPS Si apropo de Paste, eu in afara de ciorbita si friptura nu mai fac nimic din miel. Drobul e cam imbarligat si nu vreau miros de organe in casa, iar stufatul mie nu prea-mi place... mai degraba o friptura cu cartofi prajiti si salata verde... mmmm.... http://community.webshots.com/user/r0isin http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]pentru David Nu stiu, mai fetelor, cum sunt ai vostri bebelusi dar a mea este ceva de groaza! Nu corespunde nici unui standard! Toti copii ies la plimbare in carucior si stau cuminti, a mea se foieste de a zapacit tot in el, arata de parca ar fi de cand eram eu mica, cu toate ca i l-am cumparat acum 1 luna si ceva...Somn afara??? Nici gand!!! Toti dorm frumos numai ea urla.. Asa ca o iau in bratze...dar nici asa nu-i bine! Vrea pe jos sa impinga carutzul, si incepe sa chiuie. Toti de uita pe strada la noi ca la circ. I-am luat si jucarele la plimbare, cate o sacosa ca poate se plictiseste copilu'...nici o sansa! Le arunca pe jos! Si nici suzi nu a luat...asa ca daca se mai potoleste isi ridica ori picioarele la gura (dupa ce am mers pe jos) ori isi baga manecutzele in guritza... [bang][bang][bang] Si mergem cam asa: 2 minute in carucior pana facem dezastru si incepem sa urlam, 1 minut in bratze cand se agita de se inrosheste si 3 minute impingem caruciorul si chiuie... Cred ca ma stie toata lumea cand ies la plimbare! Ma apuca groaza cand stiu ca trebuie sa mergem de Paste la soacra-mea: 1 1/2 de mers cu masina. Parca vad ca plecam dimineatza si ajungem seara! Ati avut asemenea probleme??? Cum le-ati rezolvat? Liliana&[copil] Andra-Maria http://community.webshots.com/user/liliac1
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...