Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

$100,000/an in america


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Majoritatea prietenilor nostri fac $100 000 si chiar mai mult. Ei lucreaza in Bay Area (de la San Francisco la San Jose) si multi din ei in IT, unii sint dr. stomatologi, ingineri mecanici sau electronisti si altii au firma lor. Chiar unul dintre ei e directorul tehnic la o firma competitoare Microsoftului si are cred ca in jur de $130 000. Nana fetitei mele lucreaza in cibernetica si are in jur de $120 000, iar sotul meu a avut si el peste $100 000, cind locuiam in San Jose, ca inginer mecanic sef...acum are un pic mai putin[:(], chiar daca a ramas pe aceeasi functie, insa noi ne-am mutat din San .Jose. http://community.webshots.com/user/emma_ana http://community.webshots.com/user/emma_ana_musat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, stiu cativa: ing.mecanic-sef - atlanta arhitect neinregistrat, axat pe ilustratii- atlanta mecanic, vanzari si reparatii masini(mic)- atlanta proprietar de salon cosmetica- atlanta (cifra de afaceri pe 2003 ~juma milion, sa cad pe spate cand am auzit) tehnician de sonografie(aparatura proprie) - chicago restauratoare de covoare persane- atlanta inginer electronica la siemens/atlanta (f.putin sub $100,000) sofer pe tir - arizona inginer constructii, si-a deschis un mic atelier de manufacturing- alabama proprietar zugraveli stucco- atlanta( nu-l cunosc personal, doar am auzit) diversi medici si dentisti- florida, georgia, illinois,ny, california, boston agent vanzari imobiliare- atlanta, chicago proprietar firma constructii - chicago
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si profesorii universitari (full) in sistemul University of California cel putin au salariul 100.000$/an sau si mai mult, in functie de specialitate. Am aflat de la contabilitate ca acum doi ani fost mea profesoara a castigat 160.000$ (asta a fost o barfa) din salariu plus granturi (contracte). ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...