Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (34)


Recommended Posts

Servus fete dragi, n-am mai putut intra pe aici ca din 1 aprilie is in concediu si acasa n-am net! Am intrat acum sa va salut sa va zic ca suntem bine si eu si mititica din burtica si sa va urez sarbatori fericite si sa va aduca iepurasul tot ce va doriti! Aveti grija de voi. Cu mult drag, Eugenia (34+ sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor va doresc si eu un PASTE FERICIT!, [paste]tot binele din lume, liniste si aveti grija de voi. Duminica voi ciocni un ou si cu voi[;)] Eu raman pe baricade si maine si probabil ca marti voi fi aici, asta este singura mea consolare pupici Laura cu bebita [hagi] sapt 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Burticutze dragalase! V-am citit mai devreme, dar a trebuit sa pregatesc papica sperand ca ajunge sotiorul acasa sa mancam impreuna ... dar tocmai cand facea el pauza a plouat cu galeata ... asa ca m-a sunat ca nu mai vine. Ce m-am ofticat ... e la ca. 10 min. de acasa (cu bicicleta) si vremea asta nu ne lasa sa fim impreuna :( ... asa ca am papat singurica si acum sunt langa voi. Am impresia ca nu mai prind pe nimeni online, dar incerc totusi. Azi l-am "probat" pe noul dr. E dragut ... pare putin aerian, dar a fost f. atent si chiar la controlul ginecologic nu am simtit nimic. Mi-a spus ca am colul inchis, ce este bine - vorbele lui - copilul e asezat cum trebuie - chiar mi-a palpat burta ... peste tot, ceva neobisnuit. La ecografie s-a uitat la capsor (e tot in jos) si dupa ce l-a masurat mi-a spus ca bb-le e mare si ca s-ar putea sa vina mai devreme ... e "capos" ca tat-su ;) M-a cam speriat ca tocmai au plecat ptr. 2 saptamani ai mei in tara, ei fiind ferm convinsi ca nasc dupa 15 mai ... L-am intrebat pe dr. daca mai rezista bb-le 2 saptamani in burtica si a inceput sa rada ... Eu tot mai sper ... azi am tinut o discutie serioasa cu "locatarul" si i-am luat promisiunea sa-si astepte si bunicii ... dupa, poate sa vina :) Sper sa fie un copil ascultator. Si eu o intrebam pe Nally cum se poate ca a facut asa "un pas" mare ... na, ca nici eu nu sunt prea departe. Te pomenesti ca o sa fim mamici de aprilie [:D] Dar, Mona, cred totusi ca Acris sparge gheata la noi. Ce ziceti, punem de niste pariuri? [:I] Deci sambata mergem si noi la facut ultimele aprovizionari ptr. bb ... geanta ptr. spital e aproape gata ... ce sa mai, se apropie marea intalnire. Parca am emotii ... o sa-mi vad Sufletzelul! :)) L-am intrebat pe nenea dr. daca pot sa merg in caz ca mi se rupe apa. Am citit in cartea mea ca s-ar putea bloca circulatie in cordonul ombilical, in caz ca se rupe apa si daca capul copilului aluneca in jos si strange cordonul. Nu stiu daca am explicat bine ... dar sper ca ati inteles. Deci aveti grija sa ajungeti la spital in pozitie lungita. In cazu meu nu e pericol ptr. ca bb-le e mare si e deja jos ... deci acopera f. bine colul. Sper sa aiba dreptate. Oricum, daca ni se rupe apa trebuie plecat repede-repejor la spital. Mona, sunt sigura ca teza e bine ...si ca nu mai trebuie sa faci mari modificari. Eu una iti tin pumnii sa scapi de stres si sa ai sanse bune ptr. viitor. Sa ne spui si noua cum si ce sa-ti tinem pumnii! Mihaela, ti-ai gasit tinuta de nunta? Si chiar daca nu, distractie maxima si vrem poze cu tine ... chiar si in blugi! :) Tutus, ca intotdeauna ai pus punctul pe i ... saru'mana de urari. Si voua la fel! Drum bun! Aveti grija ... in caz ca treceti prin Ungaria sa fie zi si sa nu plecati amandoi de la masina ... nu vreau sa va sperii, dar alor mei le-au taiat cauciucul ... cu mama in masina cu tot. Cred ca au fost frustati ca nu au gasit masina goala sa o poata sparge ... sau stiu eu? E bine ca s-a terminat cu bine si ca au ajuns acasa! Gata, ca nu vreau sa te panichez ... doar aveti grija! Zile minunate cu familia si mai ales cu Raulisca! Pupa-l si din partea noastra! Fetelor, saru'mana de griji! Am intrebat si pe nenea dr. asta si el mi-a spus ca majoritatea femeilor au miomi si ca nu trebuie sa-mi fac griji. Dupa el ar fi pozitionat in afara sacului embrional, deci nu ar face probleme ... sa mai astept si mai vedem. Asa ca sunt optimista ... trecem noi si de asta! Bb-le sa fie bine, ca noi ne descurcam! Gata, ca iar am aberam mult pe aici! Va pupic! Zile minunate alaturi de cei dragi voua! Hristos a inviat!!! Mi-ar fi placut sa putem sparge un ou impreuna ... dar merge si asa, virtual! Cioc! [:)] Irinusha - cu minunea "surpriza" de 35+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit din nou burticute! Nally, am inteles eu bine sau marti e chiar posibil sa nasti? Da tu nasti prin cezariana? Sau de unde stiu doctorii cu atata precizie? Sau eu am priceput anapoda? Irinusha, ce mama miomul ala, ca m-ai pus pe ganduri. Imi pare tare rau, da sigur o sa se rezolve cumva,nu? Nu-ti face griji, am vazut ca multe mamici sunt preocupate cum se simt contractiile, ca poate nu o sa stie, si, dupa ce nasc, le vine sa rada ca au putut sa isi faca griji de asta. Cica sunt ca durerile la ciclu, si din ce in ce mai puternice. Tu aveai dureri la ciclu? N-ai cum sa nu te deranjeze :-) Pupici Monet, ce norocoasa cu asistenta cea priceputa...Mai, si zici ca ti-a placut ha? Sper ca nu i-ai spus si sotiorului, ca nu te mai lasa sa te duci si te pune sa nasti acasa...[:D] Bun venit Ioana, bebe sanatos si voinicel si nastere usoara! Tutus, drum bun si Paste fericit! NUmai bine si, daca nasti, da-ne de veste, daca nu, ne"vedem" pe 19-20... Laurina simpatic sotiorul tau :0) si cred ca avea dreptate nu? Al meu sot zice ca acum sar ca mingiuta de mare ce sunt, nu mai merg normal, cred ca vrea sa spuna ca ma rostogolesc ca faza cu saritul nu imi mai iese cam de multicel...:0) Fetelor vad ca toate plecati intr-o minivacanta...Paste fericit la toate, sa aveti o vacanta linistita si placuta! Noi o sa stam acasa dar ne vid verisorii de la Montreal si nasii nostri (care sunt si cei mai buni prieteni ai nostri), asa ca o sa fie casa plina. Maine avem liber iar luni ne-am luat noi liber, asa ca avem 4 zile de lenevie (aproximativ...:0)) Eugenia, concediu placut si numai bine si tie si bebitei! Irinusha, ce mult ma bucur ca e ok cu miomul, da ce e de fapt? Vad ca lumea se cam zoreste la nascut...:-) Fetelor, mai sunteti careva pe aici? Eu cam am dureri ca la ciclu, nu la fel de intense, da oricum, pana acum n-am avut. Ar trebui sa ma ingrijorez? Irina, burtica cu baietel 31+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si eu sa va urez un Paste fericit si plin de bucurii alaturi de cei dragi. Se apropie termenul cand vor naste primele din grupul nostru. Sper sa aveti o nastere usoara. Eu sunt cam obosita, dar mai am doar doua saptamani de mers la servici. Apoi voi putea sa ma odihnesc si eu un pic. Sper sa ma lase si sa nu se grabeasca sa se nasca. [paste] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea merge in vacanta, asa ca va urez PASTE FERICIT!!!! Eu am fost la eco si se pare ca bebe e bine. Are 1,8 Kg. I-am vazut si fata si are nasul in vant(ca si mine) si are gropita in barbita(ca si tati). E tot baiat si tot cu capul in jos. Medicul mi-a spus ca s-ar puttea sa nasc normal( 80% sanse). O sa mai dicutam despre asta marti cand merg la control. Numai bine la toata lumea!!! Dana[gravi] in 32+ de saptamani si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irinel, Sint eu pe aici:) Stiu ca nu am scris niciodata, dar am citit in fiecare zi ce au scris fetele. Ar trebuie sa nasc pe 10 Iunie, deci sintem pe aproape. Si eu mai am din cind in cind dureri ca la ciclu si nu mi se par anormale, atita timp cit nu dureaza mult. Ai dreptate in legatura cu contractiile: sint dureri ca la ciclu, dar mult mai puternice. La prima sarcina si eu eram ingrijorata gindindu-ma ca poate incep contractiile si nu imi dau seama ca sint contractii, dar in momentul acela nu ai nici un dubiu. Stii sigur ce sint:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...