Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (34)


Recommended Posts

...e burticute,miroase deja a pasca,drob si cozonaci [pofta],vad ca multe fete au plecat intr-o mica vacanta de Pasti.La toata va doresc sarbatori fericite si iepurasi bogati Mariana,sa ne mai vizitezi.Sarcina usoara! Dana ma bucur ca baietelului ii este bine la tine in burtica. Claudia,nu te obosi prea rau si bb o sa mai stea cat este nevoie la caldurica.Ai grija de tine si sufletel. Irina o sa ne conversam pentru ca si eu o sa fiu pe aproape [:D] Irinusha,ma bucur ca este in regula cu miomul si te-ai linistit. Eugenia concediu placut! Laurina,cred ca o sa schimbam putin cartierul de Pasti...[:X] Nally,sa va intoarceti cu bine de la parinti![pup] Tutus,drum bun ! [iepu] PASTE FERICIT !!![iepu] iuliana & [cavaler]din burtica (28+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! intai de toate va urez Paste fericit! si bineinteles vacanta placuta. Sa va odihniti cat mai mult. Stiu ca n-am mai scris cam de multa vreme dar in ultima vreme m-am simtit cam stoarsa de vlaga si fara dispozitia necesara sa scriu. Va rog sa ma iertati... tot ce vreau e sa dorm, nu prea am chef nici sa mananc, noroc ca nu ma lasa puiutul sa mor de foame. Altfel, ce sa va spun. Miercuri, dupa Paste voi merge din nou la control si sunt foarte fericita ca am reusit sa fortez doctorita sa-mi dea trimitere la ecograf (aici, dupa cum spunea si Irinel si Monet, nu se fac asa multe ecografii). Totul merge struna cu sarcina mea. Am trecut cu bine testul cu bautura aceea dulce, nu retin lichid inca, tensiunea este perfecta. In saptamana 32+ (acum aproape 2 saptamani) cantaream cu 9 kg mai mult decat inainte de graviditate. Ma cam doare spatele si oasele bazinului, dorm din ce in ce mai prost (si-as dormi daca se poate in timpul zilei). Pe 17 si 24 aprilie voi merge si eu impreuna cu sotiorul meu la clase prenatale iar pe 4 mai vom vizita maternitatea - cu putin noroc nu se naste Bb-le pana atunci. Conform, ultimului ecograf si mie mi-au devansat termenul. Se pare ca pe 23 mai se fac cele 40 de saptamani. Desi mai sunt doar 6 saptamani, incepand de sambata, nu ma simt deloc speriata si nici nu stiu daca nu cumva asta e inconstienta. Inca nu avem chiar tot ce ne trebuie pentru bebe, dar pe de alta parte nici nu vreau sa abuzam cu cumparaturile si pe urma sa ne para rau ca nu le folosim. Am vazut ca si voi va intrebati daca sotiorii ar trebui sa asiste la nastere sau nu. Eu am hotarat ca il vreau pe-al meu cu mine. In primul rand, am si eu nevoie de suport si ajutor, in al doilea rand - nu l-am facut singura si in al treilea rand, multi dintre barbatii cu care am vorbit sunt atat de dornici sa stie toate cele despre nastere si graviditate incat mi se pare ca e un privilegiu si o binecuvantare sa poti avea un copil si sa poti fi la nastere. La inceput si sotul meu a mai marait ca nu vrea sa lesine la maternitate, dar cred ca s-a obisnuit cu ideea si a mai renuntat la vaicareala. Irinel, parca tu spuneai ca nu ai auzit nimic de vizita maternitatii. Uita-te prin informatiile care ti s-au dat de la cabinet si-ai sa vezi ca gasesti un numar de telefon unde poti sa suni sa-ti faci rezervare pt. acest tur. Si eu trebuie sa-mi pregatesc geanta pentru spital. Deja am pregatit tot ce-mi trebuie pentru bb, dar mai trebuie sa-mi cumpar mie papuci, pijama, sutien pentru alaptat, tampoane si alte cateva maruntisuri. Hai ca v-am innebunit destul. Pupici si sa stiti ca nu v-am uitat chiar daca n-am mai scris. Christina (33+ sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetele! Bag de seama ca v-ati luat vacantaaaaaaa!!! Bravo eu mai am si azi de lucru si nici nu cred ca voi putea pleca mai devreme cum speram pentru ca avem un client intarziat [bang][bang] Fetelor ati inceput sa va grabiti?? Bebei vostri simt primavara si nu mai vor in casute, vor afara cu mamici si tatici. Nu-i nimic sa fie sanatosi este cel mai important. Irinel o sa ai casa plina, ce frumos, chiar ca niste mingiute:)) Irinusha sigur o sa-i astepte si pe bunici, pentru ca a fost cumintel si ascultator bebita al tau tot timpul, v-a lasat el si in Spania sa mergeti, nu... Dana, sa fie sanatos bebelul, ma bucur pentru kg lui si pentru ca este bine Christina, sa ne povestesti ce afli la echo, bravo tie ca ai mai obtinut una, ca am inteles ce greu e la voi din punctul asta de vedere... Iuliana, o sa vorbim si la telefon, dar iti doresc distractie placuta, fara fum de tigara si poate gusti si o prajiturica sa nu pofteasca Rares, nu de alta:) Cand plecati, de maine presupun, nu? Cred ca o sa fiu cam singurica azi pe aici[V] pupici Laura cu bebita [hagi], sapt 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurina, sint si eu pe aici! Am terminat de trimis felicitarile de Pasti si acum nu prea stiu ce sa fac. Treaba nu prea am, cel putin deocamdata. Mai pe la pranz abia. Hai sa-ti povestesc cum ne-a bagat bebe in fata pe mine si pe sotul meu acum 2 seri la Carrefour: Am ajuns noi seara pe la 8 si era parcarea plina, dar i-am zis sotului meu ca ne miscam mai repede inauntru si la iesire ne asezam la casa speciala si iesim repede. Bineinteles ca ne-a luat o ora sa umplem cosul in nebunia aia. Dar ne-am indreptat linistit spre casa speciala unde, stupoare, cozile erau la fel ca in restul magazinului iar persoanele de la coada nu indeplineau deloc conditiile de casa speciala. Sotul meu a zis: "abandonam cosul si plecam acasa", dar eu ma chinuisem o ora sa-l umplu, asa ca m-am dus in fata la vanzatoare si am intrebat-o de ce nu se mai respecta conditiile. Si mi-a vazut burtica imensa si a zis ca pot sa vin direct in fata. Asa ca am ajuns imediat cu cosul la casa si a venit si o angajata a lor sa-mi umple sacosele!!! Nu-ti spun ce a fost in spate ... lume suparata ca sta de o ora la coada si eu intru in fata etc., numai ca s-au certat direct cu vreo doua sefe, asa ca vanzatoarea s-a ocupat in continuare linistita de noi. Asta ca sa vezi ce bebe harnic avem. Ne-a ajutat la cumparaturi!!! A primit si el pupici de la tati si mangaieri de la mine pentru asta. Tu cum stai cu pregatirile? Mihaela & bebe Horia (32+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Christina,ne bucuram cand auzim ca esti bine si bb este in regula [flo] Laurina,maine mai spre seara,cred ca o sa plecam asa ca astazi printre picaturi(o sa stau mai mult la bucatarie)o sa fiu aici la o vorbulita [:)].Si sa nu uit,pozele le-am pus la adresa asta: [url]http://community.webshots.com/album/128315966zcqCOq[/url]...e nu suntem frumoase foc [:p]? Mihaela,dragut ...noroc cu bb Horia! iuliana & [cavaler]din burtica (28+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vad incepe sa miroasa a vacanta pe aici, asa ca vreau sa va urez si eu toate cele cu ocazia sarbatorilor. Paste fericit, sanatate multa, nasteri usoare, bebelusi sanatosi, frumosi, destepti si norocosi. Fie ca toata Lumina sa se reverse asupra lor. Va pupicesc mult de tot pe toate, inclusiv cate un pupic pentru fiecare sufletel al vostru, Cady si bimbirica baietzel "32+" saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, ce bine nu sunt singura, am avut o intalnire si nu am mai putut intra si acum deja trag sperante ca pot pleca mai devreme Mihaiuta, ce baiat cuminte si harnic aveti, ai facut foarte bine ca te-ai dus in fata, nu stiu cum poate fi lumea asta asa auzi sa se certe cand ei erau de vina si mai ales fiind vorba de o femeie graviduta... Las' bine ca voi v-ati vazut de treaba si ati rezolvat cumparaturile. I-ati luat iepurici de cioco lui bebita??? Eu am primit de la tati un iepure mareeeeeeeee de cioco si ma uit la el cu jind ca nu-l pot manca, imi face foarte rau ciocolata, dar m-am uitat la termenul de garantie si cred ca-l pastrez pentru luna iulie:), ca sa pap si eu[;)] Ai dreptate eram slabuta, pentru ca deja m-am ingrasat 9 kg si simteam o panica pana aseara cand am citit in revista Academia Mamicilor ca pentru mami subponderale (cred ca ma incadram), este normal intre 12.5 si 18 kg[q] Iuliana, multumesc pentru poze, sunt super frumoase i le-am trimis si lui tati, spor la treaba acolo la bucatariuta, sa faci bunatati bune, si eu mi-am propus destule, dar nu stiu ce voi reusi. pupici Laura cu bebita [hagi], sapt 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...