Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (34)


Recommended Posts

Moamaa fetele ce a-ti mai scris.Sa nu va suparati pe mine ca nu stau sa dau raspunsuri dar ma simt cam nasol .Am dureri de mijloc de abia mai pot sa merg,nu stiu ce se intampla insa parca din ce in ce imi este tot mai greu .Ave-ti idee daca sunt normale durerile astea de mijloc??Sunt asa in continuu ,insa cel mai rau ma doar atunci cand merg .Le ave-ti si voi?
Eu va doresc un PASTE FERICIT asta in cazul in care maine nu ne mai vedem.Si bineintels multi pupici.
Eryka & sufletzica din burtica (34 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Burticutze dragalase! Tocmai ne-am intors si noi de la o plimbarica. Aici e liber ... deci sunt cu sotiorul. Asa ca ne-am gandit sa mergem la obor (gasisem noi in ziar unde ar fi doua) ... pe unul l-am gasit, cu trei gorobeti ... pe al doilea nu ... dar mi-a placut ca ne-am plimbat prin München - de fapt ne-am ratacit, dar psst!,sa nu ne spuneti [;)] - si am vazut niste case, de fapt vile ... de imi lasase gura apa ... Ei, cine stie, poate castigam si noi intr-o zi la loto [:D] A fost misto, numai ca nu prea mai rezist la nimic ... si cand stateam jos ma durea mijlocul ... si culmea, sotiorul meu a gasit si a intrat in toate gropile posibile ... imi placea ca zicea mereu: "Sorry, n-am vrut!" ... dar tot imi venea sa il strang de gat! Mihaela, bravo!!! Un cioc mic si ptr. descurcaretul din burtica! Asa se procedeaza, iar nesimtitii de la coada trebuiau sa taca chitic nu sa faca gura ... ce oameni rai pe lumea asta! Iuliana, reusita in bucatarie si distractie frumoasa! Si sa nu uit: "pofta buna!" la tot ce-ti pofteste inimioara ... acum avem voie, ca doar suntem gravidutze! Sa mai taca din gura doctorii astia! V-am vazut din nou (Nally, Laurina, Iuliana) ... si iar trebuie sa va spun ca va invidiez enorm ca puteti sa va intalniti "in real". Asa ca va rog din suflet sa o faceti des ... asa ca tina si ptr. noi, cele de departe! [pup] pe burtici! Maria, te-am vazut si pe tine!!! Frumusica burtica ai! Sa-ti traiasca! Se vede ca esti tare mandra de ea! :) Christina, somn usor!!! Daca tie asta iti trebuie acum, eu zic sa dormi atunci cand vrei! Si lasa, cheful o sa vina cand o sa-l ai pe bebe!!! Succes la eco, sa fie totul bine! Erykutzo, bine ai venit in club! :) Si pe mine ma doare mijlocul ... dar depinde mereu de cum sta "cel mic" ... incearca sa-ti schimbi pozitia, stai mai mult pe o parte si poate te lasa. Am intrebat ieri pe nenea dr. (ca mie mi se pareau durerile f. asemanatoare cu cele de ciclu) si mi-a spus ca-i normal ... asa-i in sarcina. De parca a fost el "gravid" sa stie ;) Deci nu te speria! Ai grija de tine si Ayumi! Noi maine mergem la cumparaturile de Paste si cele ptr. bb si geanta de maternitate. Sper sa rezist. De Paste nu facem cine stie ce ... mai ales ca suntem singurei. Ieri am inrosit ouale, ptr. duminica fac doar o fripturica de miel ... si ptr. ca mi-e pofta, o ciorba de primavara. Din pacate aici nu se gaseste loboda, dar o fac din praz si rosii ... e buna si asa. Stiu ca nu se prea potriveste, dar sotiorului nu-i place cea de miel ... si ca s-o fac doar ptr. mine, nu imi vine! Poate incerc si o pasca ... sau o placinta de branza. Mai vad!!! Cam astea sunt planurile noastre ... Vremea vad ca se indreapta, deci o sa iesim si la plimbarica ... si o sa savuram timpul liber in doi ... ah, scuze, trei [;)] Va pupic si va doresc zile minunate!!! Aveti grija de voi si de burtici!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 35+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ce era cel mai important. A vrut neaparat Boby sa-i arat drumul spre maternitate (el nu-l stia, fusesem mereu cu mama) ca sa fie el sigur! L-am bagat in sperieti cand i-am spus ca mai are putin si devine tatic ... acum e si mai in panica! Se uita ciudat rau de tot la mine ... si la burtica mai ales. Iar a inceput sa-mi spuna ca-i este groaza ... de nu am mai rezistat si m-am ratoit putin la el ca doar eu sunt aia care nasc, nu el ... eu ar trebui sa fiu speriata, el nu are nici un drept. S-a mai potolit putin ... sper sa-i treaca de tot. Ce-o fi in capul sotiorilor nostri tot nu inteleg! Ei, asta e, sa-i iubeasca pe "cei mici" si pe mamici, ca asta-i important!!! Va pupic din nou! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 35+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariaa frumoase poze ,sa-ti traiasca ce ai in burticutza si sa se faca frumos si mancacios.
Irinusha ce sa-ti spun ma doare de nu mai pot kiar si atunci dupa ce am stat in pat si m-am odihnit ,ba oasele de la mijloc ,ba cred eu ca niste nervuri de pe acolo,la un moment dat aveam impreasia ca imi vine ciclu parca erau durerile kiar mai intese si mai rele.Ma calmeaza faptul ca burtica este ok si nu simt nimik nasol in afara de bebelina care se agita de nu se poate.
Vad ca azi te-ai plimbat nu gluma.Bravo tie .
Eryka & sufletzica din burtica (34 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kiar ,si eu mi-am adus aminte ca trebuie sa va mai intreb ceva.Voi ave-ti mancarimi de burtica??Ca eu una ma mananca burtica de mooooor nu alta si parca as avea niste basicutze pe ea,oare de ce ?? Eryka & sufletzica din burtica (34 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mancarimi cu duiumul! Si culmea, mereu cand sunt in oras ... si uit cateodata si ma scarpin ... mai prind pe unul ca se uita la mine ciudat ... dar nici o mirare, cred ca seman cu un caine cu purici! [:I] Basicute nu ... si pielea vad ca-i ok! Poate esti alergica la crema pe care o folosesti! Incearca sa o schimbi sa vezi daca dispar basicutele! Pupici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 35+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate ,uite ca nu am luat in considerare crema [bang] de maine o skimb gata.Mai facut sa rad la faza cu cainele ,eu am noroc ca parca atunci cand ies afara uit de mancaimi ,pe mine ma iau dis de dimineatza din pat si am momente si pe parcursul zilei. Eryka & sufletzica din burtica (34 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, Paste fericit si din partea mea, cu bunataturi pe masa si cu sanatate si cu nasteri usoare si bb-i sanatosi si voiosi! O sa-ncerc si io aici sa fac ceva din ce facem noi de obicei de Paste, sa vedem ce iese, si ce posibilitati am :)) altfel, analizele mele- adica si diabetul- is ok, bebe e cu capul in jos si colul e inchis,adica totul e cum ar trebui sa fie, mai trebe sa facem insa o ecografie ca cica n-a reusit sa vada bine, si vezica biliara n-a vazut-o, deci la urmatorul control,peste o luna, avem programare si la eco (ca sa nu mai facem 2 drumuri ). toate bune, pupici!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...