Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hristos a inviat! fetelor!!!! Erykutzo, adevarat a inviat!!! Iuliana, sa porti noul ceas sanatoasa si cu placere! Deci ai urmat traditia si te-ai innoit! Bravo tie!!! Si eu, si eu ... am fost fata cuminte si mi-am luat pompa de san!!! Eu nici nu stiu daca pot alapta, dar am pompa de san! Sunt tare, asa-i? ;) I-am facut proba, binenteles ca doar mi-am strivit sanul, sotiorul murea de ras ... iar eu am fost tare dezamagita. Sper, ca dupa ce vine "surpriza", sa functioneze asa cum trebe! Am primit de la Casandrutza - prietena din Barcelona - o poezioara tare de tot. Eu fiind total afona ... fara un pic de cunostinta de literatura romana, n-o stiam ... RUSINE MIE!!! ... dar mi-a placut asa de tare ca m-am gandit s-o impart cu voi! Chiar daca sigur o stiti ... La Pasti Astazi in sufragerie Dormitau pe-o farfurie, Necajite si manjite, Zece oua inrosite. Un ou alb, abia ouat, Cu mirare le-a-ntrebat: - Ce va este, fratioare, Ce va doare? Nu va ninge, nu va ploua, Stati gatite-n haina noua, Parca, Dumnezeu ma ierte, N-ati fi oua... - Suntem fierte! Zise-un ou rotund si fraise Langa Pasca cu orez. Si schimbandu-si brusc alura, Toate-au inceput cu gura: - Pan'la urma tot nu scap! - Ne gateste de parada. - Ne ciocneste cap in cap Si ne zvarle coaja-n strada… - Ce rusine! - Ce dezastru! - Preferam sa fiu omlet! - Eu, de m-ar fi dat la closca, As fi scos un pui albastru... - Si eu, unul violet... - Eu, mai bine-ar fi sa tac: Asa galbem sunt, ca-mi vine Sa-mi inchipui ca pe mine M-a ouat un cozonac!..."Toparceanu Va pupic pe burtici! Sarbatori minunate!!! Si aveti grija de voi si de "burtici"!!!! [pup] Irinusha - cu minunea "surpriza" de 35+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos A Inviat! sa aveti o duminica de pasti in tihna si iubire linga dragii vostri! irinusha, ce frumoasa poezia...; a lui topirceanu si nici io n-o stiam. mare rusine [hopsieu]. eryka, la tine e aproape luni, ziua in care vin baietii la 'stropit'! (asa era la oradea, da' noi eram acolo linga unguri si cre' ca obiceiu' asta vine de la ei, catolici (cel putin in ardeal). sau cel putin un fel de catolici, ca aici in america nu se stie de asa ceva! [:D] ce amintiri.....[EU] sa ne 'vedem' cu bine curind! mona (cu lia mica in burtica - "36+" saptamini)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat!
Multumes fetelor pt. urarile voastre referitore la noua mea achizitie in materie de masurat timpul [:D] Bravo,Monet,pt bb Lia "full-term"!Ai intrat in linie dreapta [:)]... inca putin si gata! Irinusha ,chiar daca stiam poezia,imi face placere sa o citesc de fiecare data.Multumim [flo] Eryka,la tine a venit mai repede Pastele cu cateva ore...asa ca de la tine vine valul asta de veselie [;)] iuliana & [cavaler]din burtica (28+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS A INVIAT! Lumina si pace in suflete, sa ne fie ingerasii din burtici cei mai sanatosi si frumosi! Irinusha : e superba poezioara, multumim !mi-a facut o nespusa placere s-o citesc !!! Monet : iti multumesc pt. imbarbatari si ma bucur ca vom avea (noi doua) » gemeni » ; N-am reusit sa citesc tot ce s-a mai scris intre timp, dar va iubesc si va doresc tuturor tot binele, voua, familiilor voastre si minunilor din burtici ! Cu mult drag, loredana &raducu din burtica de 35 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ADEVRAT A INVIAT !
Iuliana de unde atata veselie la mine??Intr-adevar a venit mai devreme pastele la mine insa aici nu se simte nimik[bang]
Irinusha frumoasa poezioara ,multumiri[flo]
Monet ce bine de tine ca ai ajuns la full term ,felicitari ,de acum trebuie sa stai pe pozitii se poate intampla oricand minunea cea mare.[pup]
Eryka & sufletzica din burtica (34 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a inviat! Irinusha, stiam poezia da' mereu mi-a placut, e tare nostima! Monet, acusi-acusi se apropie momentul, sa fie intr-un ceas bun ! Io mi-am facut- pt prima data- pasca cu branza, si cu smantana, si un cozonac, na, acu cand is graviduta, am facut atatea, si mi-au si reusit! Pana acum faceam numai pasca cu branza, cu smantana n-am incercat, iar cozonac de cate ori incercasem, niciodata nu-mi reusea. Uite ca acu le am pe toate, si miel, si am facut si bors de miel,haha, aproape ca la mama acasa. Puffy, sarbatori fericite si numai bine, sa ne mai vizitezi :)) Iuliana, sa porti ceasul sanatoasa si sa te bucuri de el! Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna "Burticutze" dragalase si harnicutze! Pietricico, bravo!!! Ce harnicutza ai fost!!! I-au placut bunatatiurile tale si sotiorului? Mama, mi-a lasat gura apa cand am citit ... eu una am reusit doar ce v-am spus ca fac ... dar fripturica a fost super delicioasa, ca ieri dupa pranz am "zacut" amandoi de cat am putut manca! Groaznic!!! Si placinta a fost "iam-iam" :) Na, ca ma laud si eu ... deh, daca nu am laudatori! :) Erykutzo, ce-i cu tristetea asta pe tine? Pune mana si fa tu niste oua rosii, o fripturica de miel ... si sa vezi tu cum iti trece!!! Nici aici nu-i Invierea cum o stim noi de acasa ... dar am incercat sa fac eu atmosfera placuta ... sa ne treaca dorul. Si a mers!!! Hai, vreau sa te aud ca esti mai vesela! Incerci? Mona, aoleu mamico ... tu iti dai seama cat de putin mai ai? Eu stiam ca din saptamana 37 (deci 36+) este deja puiul "full-term". Asa ti-au zis tie? Mie nu mi-a spus nimeni nimic, dar parca asa scria in cartulia mea ... Dar oricum, mai ai o tara si o ti pe Lia mica in bratica!!!! Ura!!!! Am intrat si eu azi oficial in luna a 9 a .... si ma simt "tare" rau de tot!!!! Creste pipota in mine [;)] Am pregatit tot, geanta sta cuminte dupa usa, sotiorul stie drumul spre maternitate ... bunicii sunt inca in tara, dar oricum sper ca "surpriza" mai "sade in burtica" barem doua saptamani. Nu de alta, dar maine am prima sedinta de acupunctura si vreau sa vad si eu cum e ... Ce probleme am eu! Imi fac aici griji, ma agit si deja vad ca o sa astept pana in sapt. 40 ... si o sa ma vait aici la voi ca nu mai vine si puiul meu. Haideti ca inchei, ca am inceput rau de tot sa aberez! Scuze!!! Va pupic dulce pe burtici!!! O zi minunata in continuare!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 36+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...