Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (34)


Recommended Posts

Buna fetelor!Cum a fost in week-end?La noi a fost vremea frumoasa si am fost la plimbari mai lungi, iar Rares a dormit dupa aia parca mai mult...de la leganatul din burtica care se plimba,probabil [:D] Nally [flo] pentru listute.Hai la o vorba!Mai dormi? Tutus,frumoasa povestea.Si da,cred ca nu se prea potriveste planul de acasa cu cel de la "fabrica de bb"(cum spune sotul meu, maternitati) Lauraa,indiferent daca sotul va sta langa tine in momentul X,sau nu,iti doresc sa decurga totul bine si amintirea nasrerii bb sa fie una dintre cele mai placute!Lucru care il doresc tuturor [gravi] si mi-l doresc,de asemenea [:D]si mie. Burticute o saptamana minunata si sa aveti spor la pregatirile pentru Paste. iuliana & [cavaler]din burtica (28+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mey gravidutzele care sunte-ti mai aproape de termen ,adika cele care mai aveti am 4 saptamani ,ce face-ti ,cum va simtiti?A-ti inceput sa ave-ti si ceva contractii mai dureroase??Hai ca vreau sa stiu si eu daca cu 4 saptamani inainte va simti-ti mai altefel decat pana acum.Ceva diferentze? Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Vineri am avut treaba toata ziua asa ca nu am putut intra deloc pe forum, asa ca a trebuit sa recuperez trei zile, si ati scris ceva! Am vazut si eu pozele despre care s-a vorbit atata vineri. Nu mi-au placut nici mie, insa ce m-a speriat cel mai tare a fost cat a durat travaliul (mai mult de 24 de ore). Pe mine asta ma sperie cel mai tare. Cum rezisti atata timp ??? Cat depre prezenta taticilor la nastere, in Romania nu prea e permisa prezenta lor, asa ca dilema e rezolvata de la sine. Sambata am fost si eu la control si am facut ecografie. Sint si eu cam incurcata cu greutatea, ca si Eryka. Bebe are 2.150 kg. Doctorul a zis ca e bine, dar am vazut in carte ("Cartea viitoarei mame") ca ar trebui sa aiba 1.700 kg. In plus, spunea ca pana la nastere trebuie sa isi dubleze greutatea. Inmultiti si voi cu doi si ingroziti-va !!! Asa ca va intreb si pe voi care ati mai facut ecografii de curand? E normala greutatea sau e cam mult pentru 32 de saptamani? In rest, l-a masurat iar peste tot si a iesit foarte bine la control. Doctorul a fost multumit. Si a zis: "Nu si-a schimbat nici sexul!". Mi-a dat si poza pentru sotul meu ca sa-i arat ca sigur e baietel. S-a intors si este cu capul in jos. Doctorul a spus ca e totul in regula si acum depinde doar de mine sa am grija de mine ca sa nu vina bebe mai devreme. Weekend-ul asta am tinut-o numai in sarbatorit. Sambata am fost la nasii mei (nasa mea fiind floricica). Duminica la pranz am serbat-o pe mama mea iar pe seara am iesit la o terasa sa-l serbam pe cumnatul meu. Va dati seama ce chef de treaba am azi. In plus, de dimineata sotul meu a plecat devreme s-o duca pe mama mea pana la tara asa ca a trebuit sa plec singurica. Insa surpiza (neplacuta!), masina mea n-a mai vrut sa plece. Tocmai acum cand o sa am nevoie de ea (de saptamana viitoare intru in concediu). Asa ca l-am rugat pe un coleg sa vina sa ma ia si acum am roade cine si cand o duce la service cu sarbatorile astea, ca eu ce fac fara??? Ce de am mai scris. Tre sa salvez intai, ca ma uitat sa schimb semnatura. [pup] Mihaela & bebe Horia (32+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Noi l-am sarbatorit pr sotul meu de Florii, e si Florin. in rest suntem bine si abia asteptam ora 8 ca suntem programati la control. Va scriu maine ce mi-a mai spus medicul. Am mai luat inca o data numele de fetite la rand si taticul a fost de acord ca daca mie imi place Dora putem sa inlocuim Fabiana cu Dora. Voi ce ziceti care-i mai frumos? Altfel suntem nedumeriti care e stilul de scaunel de masina pentru nou nascuti. Adica acela in care e obligatoriu in strainatate de la iesirea din maternitate? Puteti sa dati un link sa-l vad? Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra,este frumos numele de Dora,pe vara mea o cheama asa,deci nu prea pot sa fiu obiectiva [:D] Mihaela,bine ca este bb Horia in regula,cat despre greutatea lui,au vorbit fetele, ca masuratorile, care se fac la ecograf sunt orientative... Eryka,inca putin si o sa ti sufletelul in brate! iuliana & [cavaler]din burtica (28+ sap.)[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, uite ce-i bun pt bebe http://familyshop.com.pl/TOWARY/MaxiCosi/Citi.html . Mie personal Dora imi place mai mult [;)]. Mihaiuta, nu te speria. Aminteste-ti ce i-a spus doctorul Laurei (Lauraa), cum ca masuratorile astea is aproximative, iar la greutatile astea mici 250 gr, cat poate sa fie eroarea, e destul de mare. Si ce daca bebe o sa aiba 4kg? Sanatos sa fie, ca doar tu esti [greutati]. Fruntea sus si nu te speria asa cu una cu 2. Iuliana, tare fainuta si hazlie povestea ta de iubire cu sotiorul [:D], m-ai distrat tare mult. Pa pa! "Ma-ma" cu [baietel] sau [fetita] la bord de 33 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra vezi tu acum fiecare cu parerea lui ,mie una parca mai mult imi place Fabiana ,dar asta depinde acum de voi doi .
Mihaiutza lasa mey ca nu o sa fie asa mare incat sa nu-l poti naste ,ne descurcam noi cumva eu ce sa mai zic ca nu fac nici epidurala [bang],ca am auzit ca ar cam avea si riscuri ,asa ca mai bine naturela.[:D]
Iuliana eheei as vrea eu sa mai am kiar asa putin ,insa din nefericire ptr nerabdarea mea mai am o luna juma` [alcool] e dar lasa ca acu trec si ne vedem toate cu bebelushii in bratze.
Nally harnicutza cei cu tine??Nu ne mai scrii??Hai la barfa acilea .
Eryka & sufletzica din burtica (33 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticuteze! [flo] Andra La multi ani sotului sa-ti traiasca! In legatura cu numele celei mici... eu incerc sa iti dau un ex. si tu tragi concluzia... Am o prietena pe care o cheama Dora, dar cand stau de vorba cu diferiti prieteni comuni ei ii cam inlocuiesc numele cu Nora! de ajung si eu la un moment dat sa nu mai stiu sigur cum o cheama!Dar sa stii ca numele cel mai frumos este cel care va place voua cel mai mult!!!! Eu cu sotul meu nu am tinut cont daca numele Sebastian Ionut le place la parintii nostrii sau nasilor! Si pot spune ca fiecare a avut ceva de comentat! Eryka in legatura cu curiozitatea ta, eu iti pot spune ca e din ce in ce mai greu! Eu una abia astept sa vina clipa cea mare! Ma simt din ce in ce mai grea, bebe acum cand vrea sa loveasca LOVESTE! ca are putere pe zi ce trece, imi vine din ce in ce mai greu sa gasesc noaptea o pozitie convenabila pentru amandoi...[:)] , cand ies pe afara obosesc foarte repede!... Si ma simt enormaaa! Acum chiar ca merg ca o ratusca!!![:D] Dar sa stii ca e si o parte foarte frumoasa care compenseaza pe deplin cele spuse inainte : bebelache reactioneaza cand vreau sa vorbesc cu el... adica devine un pic mai activ, si mai ales ce imi place cel mai mult e ca atunci cand stau si il mangai el vine si se chemulie parca tot sub mana mea! Se face un chemotoc intr-o parte a burticii si iese in afara ca o mingiuta! [:)] e un scumpic!!! Plus de asta a inceput sa il recunoasca si pe tati si are aceleasi manifestari!!! Inainte se linistea imediat cand il auzea sau il mangaia si el pe burtik! Acum nu mai este asa de speriat! Insa are aceasta reactie cu vocile pe care nu le cunoaste! Curios, nu? Ce am mai observat e ca tresare daca din greseala se deschide televizorul si este volumul un pic mai tare decat normal!... si ii place muzica orientala! Am cumparat prima caseta de acest gen in viata mea... pentru ca atunci cand am trecut pe langa standul de casete am simtit ca daca nu o iau sa dansez pe acea muzica acasa innebunesc! Ceea ce e f ciudat pentru noi,care nu ascultam acest gen de muzica! Eeee.. si sunt multe de spus despre aceasta perioada in care a crescut si incepe sa perceapa cate ceva din jurul lui... cred! E o minune care ne uimeste in fiecare zi! si pe care abia asteptam sa o cunoastem in persoana!!!![;)] Pupici la toate mamicutzele! [pup] Nally [gravi] 35 saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...