Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamica de mai-iunie (34)


Recommended Posts

Salutare fetelor dragelor burticutelor frumoaselor[pup]! Doar azi mai e si maine dimineata plecam la Raulisca Frisca[disco][RO]. S-ar putea sa nu mai am timp azi sa mai scriu (pe de alta parte is si unpic agitata si "activitatea bebelara" - cum spunea asa frumos Mona- e tare intensa), asa ca va spun de pe acum ... desigur ca doresc ca fiecare dintre noi sa duca sarcina cat mai aproape de termen, dar daca se va intampla ca in burticile noastre sa fie un bebe mai curios de cum e viata "pe-afara", eu spun Doamne ajuta, nastere usoara, bebe sanatos si (in sfarsit) familie fericita (pt ca multe din voi sunteti la sprima sarcina si doar de-acum, in conceptia mea, o sa fiti o familie [grup] [bere]). Eu o sa revin pe 19-20, asa ca pana atunci va doresc sanatate, liniste, fericire si Dumnezeu sa ne ajute! Paste Fericit! Gramezi de [pup], Cristina si Buricurica (eu sper ca o sa fie "petita"). "Ma-ma" cu [baietel] sau [fetita] la bord de 34 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare la toate burticile de aici, Mai, dar spor aveti la scris. Imi ia ceva timp sa citesc ce ati mai scris. Ieri am iesit la plimbare cu nasa mea si fetita ei de 2 luni si jumatate prin parcul national si acolo am vazut o "gasca" de mamici cu carucioare, erau asa de dragute. Cred ca erau vreo 7-8 mamici cu bebeii lor la plimbare. Imi imaginam cum va fi peste vreo 3 luni. Din pacate nu pot sta prea mult pe aici pentru ca tocmai am pus ouale sa fiarba, pentru ca intentionaz sa le vopsesc astazi. Asa ca trebuie sa fug sa ma apuc de treaba. Tutus, drum bun, vacanta placuta si un Paste fericit alaturi de toti cei dragi tie. Va pupicesc pe toate, Cady si bimbirica baietzel "32+" saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Ieri nu a mers forumul de la mine de la servici si am incercat de nu stiu cate ori, imi faceam griji ca si azi, sunt dependenta de voi[flo] Mona sigur a iesit bine teza, doar ati lucrat doua fete cucuiete la ea, inteleg ca este o prima prezentare si urmeaza apoi sustinerea, noi o sa facem [invazie] de sustinere si o sa ne vezi pe la geam incurajadu-te Irinusha, o sa caut si eu ceaiul acela, daca ajuta cu toate ca ceaiul nu este printre favoritele mele, dar ce este de fapt??!!, niste cartofei prajiti ar fi, dar n-am mai papat de 7 luni:) si nici nu cred ca o sa mi se intample prea curand. Sper sa fie bine cu miom-ul acela si sa se resoarba singur, ma bucur ca esti optimista. Acris, sa ne mai scrii sa aflam ca sunteti bine, poate sotul sau vre-un prieten Iuliana, ai fost albinutza, poate de paste va mai lasa vecinii aceia cu constructia sa rasuflati, v-ati hotarat ce faceti de pasti? Schimbati cartierul?? Tutus banuiesc ca ai plecat spre casa deja, dar iti doresc drum bun, aveti grija de voi doua:)) si multi pupici lui Raulisca. Nally spor la cumparaturi, sa gasiti tot ce trebuie si repede, dar sa nu te obosesti prea mult prin magazine, ca urmeaza si calatoria de paste, nu? I-am trimis poza si lui tati cu noi trei si mi-a spus ca abia intram in monitorul lui de 21"[:-)))] Mihaiuta, daca iti cumperi ceva, eu zic sa fie ceva ce vei putea purta si la serviciu sau in vizite ca tu intrii in concediu, ca sa nu cheltui doar pentru o singura ocazie. Oricum 'casa de piatra' pentru viitorii insuratei. Noi suntem cam cumintei, ceea ce nu prea imi place, dar cred ca mai si doarme fotbalistul meu, nu?, l-a pupacit tati de dimineata i-am batut darabanda in casuta si el cu chiu cu vai a dat un pic din manute(credem noi:)), 'hai mai ca mie somn':) Auzi la tati al meu, ii trimit mesaj ca este meci rom - germania pe 28 aprilie ma rog cu amanunte acolo si el imi scrie ' Sa fie sanatosi noi pe 28 aprilie mai avem 2 luni si nastem', hm este oare tati al meu??? Am asa o senzatie ca ma intorc cu vre-o patru luni in urma, absolut tot ce am mancat (adica branza cu paine, ca doar asta merge...), imi da arsuri si mi-a fost un pic raut dimineata, hm, nu vreaaaaaaauuuuuuuu pupici Laura cu bebita[hagi], sapt 28+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am intrat si eu sa va urez PASTE FERICIT! Sper ca vremea sa fie frumoasa, sa ne bucuram de aceasta mini-vacanta. Ieri a fost super, am stat cu Ioana in parc vreo 3 ore, s-a jucat in nisip si a mers cu rolele, iar eu ma uitam la mamicile cu carucioare, unele cu doi copii, si imi imaginam cum o sa fiu si eu la vara. Inca o data SARBATORI LUMINATE tuturor! Catusha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am intrat si eu putin, sa-i spun Erikai cum ma simt la 9 luni: cam nasol! Adica foarte greoaie, cand merg simt cum imi da bblina bobarnace in vezica si e tare frustranta senzatia, merg foarte incet si leganat ca ma dor toate articulatiile si ligamentele (sotzul meu zice ca merg ca o rata cracanata). De dormit dorm foarte greu pentru ca nu pot sa-mi gasesc o pozitie comoda, am arsuri nasoale, mai ales noaptea, etc. Dar suport totul cu placere si imi fac curaj ca nu mai e mult si o sa-mi tin inimioara mica in bratica si asa sunt de fericita... Eu va doresc la toate SARBATORI FERICITE si sa ne auzim cu bine dupa aceea. Pentru mine azi e ultima zi de servici, ca intru in concediu, dar promit sa mai merg pe la internet cafe sa citesc ce mai scrieti si sa va mai povestesc si eu despre mine. Va pup pe toate si aveti grija de voi si de bb-ii vostri. Manu & BB in burtica - 36+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticutze! [flo] uite ne pregatim si noi de plecare intr-o mica vacanta in afara bucurestiului...Vine tati al meu si ne ia pe toti trei la buzau sa petrecem pastele impreuna! Trebuie sa soseasca din clipa in clipa, asa ca mi-am zis sa trec pe aici si sa va pup dulce pe toate, sa va urez un Paste fericit! alaturi de cei dragi voua, multa sanatate si bebei sanatosi si frumosi ca niste ingerasi, sa fiti iubite ca nimeni altele de iubitii vostrii sotiori si sa infloriti odata cu puii vostrii ca niste flori de primavara! Eryka ti-am ramas datoare cu niste informatii despre contractii... da, am dar nu foarte dureroase, si le am mai ales seara cand ma ralaxez in pat! Din cate am mai vb si cu doctorita mea, imi mai dauneaza un pic si statul timp indelungat in scaun la calculator [:D]... dar nu am ce face in privinta asta nu ma pot abtine sa nu stau pe forum... am devenit dependenta! Nici nu stiu ce voi face atatea zile fara internet...[:)] In orice caz, bebelu e bine sanatos... e foarte activ, si parca dornic sa ne cunoasca [:)] ! Abia asteptam marele eveniment, desi am niste emotii acum marti... poate va mai ramane inca o saptamana in burtik la mami! Laurina multa sanatate , si lasati bebelu sa se odihneasca! [:)] iar arsurile sunt de la faptul ca bebe a urcat un pic la mami in burtik, si a cam inghesuit stomacelul lui mami - si mie mi s-a intamplat, dar nu a durat decat vreo 2-3 saptamani - bea apica si nu manca mancaruri grele! cat mai multe lichide! Iuliana - te pupic dulce, o sa-mi fie dor de discutiile noastre pe pe msn [pup] Nu va suparati pe mine ca nuu va scriu la fiecare in parte, dar nu mai am timp deloc... [:(] Va pupicesc duuulllceee de tot pe fiecare in parte si o sa-mi fie dor de voi!!!! [pup] Nally [gravi] 35 saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si de la noi3 ptr. toate "Burticutzele" minunate de aici: Sarbatori fericite!!! Hristos a inviat!!!! http://www.felicitari.net/vizualizare_felicitare.php?id_felicitare=468&id_cat=21&id_subcat=100&j=1&k=1 Pupici! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 35+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gravidutze! Se pare ca la unele dintre voi se aproprie momentul cel mare.Eu mai am 3-4sapt si mi se pare ca a trecut timpul asa repede si mai e asa putin pana vine BB. Si eu am niste fiori prin mine si ma intreb tot timpul cum o sa fie cand o sa ma apuce durerile, cum o sa fie nasterea, cum o sa fie BB...tot felul de intrebari din astea...ca din cauza asta am inceput sa visez in fiecare noapte pe bb...cum ii dau sa suga si tot felul de lucruri. Cred ca in fiecare din noi creste tensiunea cu aproprierea termenului. In cazul in care nu mai intru pe forum pana in Paste va urez sa aveti un [font=Lucida Console]Paste Fericit alaturi de familiile voastre si de bebei. Sa ne ajute D-zeu sa nastem usor si sa avem niste bebelusi sanatosi, frumosi, cuminti, mancaciosi...si cum vi doriti fiecare. Pupici multi si nu faceti efort prea mare in perioada asta...Aveti grija de voi! Laura22 + BBMik Justin - 36sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...