Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Virsta la emigrare!


Recommended Posts

La ce virsta ati facut pasul emigrarii? Ati avut vreun copil in acel moment si citi ati mai avut dupa...V-ati schimbat jobul(adica intr-un alt domeniu) sau ati pastrat domeniul in care lucrati in RO? Eu am emigrat la 27 ani. Aveam pe atunci un baietel de 1,5 ani iar dupa emigrare il avem si pe bebe nr 2. Cind am plecat eram in concediu de maternitate si tot acolo sunt si in prezent...;)[bibe] Sper ca nu sunt indiscreta, dar mi se pare un subiect interesant! Alina, Alex si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hai sa fiu eu prima care itzi raspunde. 1. Am emigrat la 20 ani 2. Nu aveam nici un bb, acuma am un bb de 16 luni 3. Nu lucrez in domeniu, shi nicinu vreau sa lucrez (nic in domeniu specialitatzi mele nici in altul). Gabbriela & Julian [bibe] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/gabbriela_h/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am emigrat la 29 de ani. Asta fiindca m-am casatorit, fetitza mea are acum 5 luni. Jobul meu este in advertising, adica mi l-am schimbat pe cel initial in ceva care imi face mult mai multa placere sa fac, dar in conditiile in care compania este a sotului [:D]. Lena& [bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am emigrat cu familia mea, dupa revolutie in 1990 la virsta de 12 ani. Cind am emigrat eram eleva in clasa a VII -a,acum sunt sotie si mamica lui Darian in virsta de 4 ani jumate.Deocamdata ma aflu in concediu de maternitate. Sotul meu, care este tot din Romania, a emigrat la virsta de 36 de ani in Germania. A avut mare noroc, aici i-a fost egalata diploma si munceste de 2 ani de zile, in domeniul lui,ca inginer de constructii navale. Paste fericit [paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am emigrat la 28 de ani, fara copii. Nu mi-am schimbat specializarea ci doar am completat-o, am mai facut un curs si acum lucrez, sint foarte multumita,m-am acomodat usor... Sotul a lucrat o vreme intr-una din specializarile lui apoi, pentru ca avea alte pasiuni, s-a inscris la un curs de aproape 2 ani si si-a transformat pasiunea in job, e si el foarte multumit. [gravi] 15 sapt si [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...