Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

din nou,evra


Recommended Posts

la un subiect de mai demult s-a discutat despre existenta acestor plasturi,am zis ca este o metoda anticonceptionala foarte comoda si acum am si eu[:D] am doua intrebari...a folosit cineva o perioada mai lunga..sa zic cateva luni? a fost ok?sunt SIGURE?? ca eu ma uit la bucatica asta de plasture de pe burta mea si ce sa zic..dupa dusuri zilnice ..nu stiu ce sa cred,simt ca merg la risc,ok eu sper sa fie bune,dar vreau sa stiu si parerea voastra. a doua intrebare...mi.a venit ciclul saptamana trecuta miercuri pe la pranz si am lipit plasturele abia seara pe la 9-10.pe indicatii scrie ca se tine 7 zile si in a opta il schimbi..acum..eu sa calculez si miercuri ca fiind prima zi?daca da,inseamna ca miercuri acum trebuie sa.l schimb...dar acum..dat fiind ca l-am pus seara la 10..chiar nu stiu ce sa fac. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamicutza Ancutza eu nu am asa ceva si nu stiu sa itzi raspund la nici o intrebare dar am eu unele pt tine[:D]. Vreau si eu plasture de-asta!!!
Intrebarea 1. Ai nevoie de vreo prescriptzie medicala?
2. Cat costa?
3. Se poate trece fara probleme de la o alta metoda( eu acum iau pastile) la Evra?
Acum ca te-am bagat si mai mult in ceatza , le las pe fetele care stiu sa te limpezeasca[:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] Eu am folosit Evra[V]La al 2-lea plasture dupa 2-3 zile l-am dezlipit pentru ca ma simteam ffff rau: ameteam, imi amortea mana( eu mi l-am lipit pe mana), o stare de inconfort permananta. Asa ca mai am unul disponibil, nou-nout...daca il doreste cineva il donez[:D] Eu am primit primul pachet gratis de la medicul ginecolog. Iar pentru urmatoarele imi daduse reteta[:p] Mamica dulce se pare ca sunt sigure si aceasi reactie am avut si eu.......nu prea aveam incredere. As vrea sa imi spui peste ceva timp cum te simti, daca la tine prezinta reactii advrese, ca la mine a fost atat de rau incat am renuntat[:0] Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ralucami:da,plasturii astia se dau cu reteta,primul pachet gratis apoi platesti 10 euro pt o luna(adica 3 plasturi)da,asa am inteles ca se poate trece fara probleme la plasture,oricum intrebi si medicul cand iti scrie reteta. madutzu..eu l.am lipit pe stomac de 4 zile,n.am avut nici cea mai mica senzatie de disconfort,..de asta ma gandeam ca nu functioneaza[:D]chiar ar fi excelent sa fie si bun si m.ai linistit putin cu siguranta de care ai vorbit. ellie...nu pot sa zic nimic sigur,dar eu cred ca NU ingrasa..mi se pare atat de inofensiv plasturelul asta[:D]sigur ingrasa injectiile anticonceptionale..la mine s.au pus "numai " 15 kile in 3 luni...sigur nu ingrasa...prezervativul[:D] [code]...mi.a venit ciclul saptamana trecuta miercuri pe la pranz si am lipit plasturele abia seara pe la 9-10.pe indicatii scrie ca se tine 7 zile si in a opta il schimbi..acum..eu sa calculez si miercuri ca fiind prima zi?daca da,inseamna ca miercuri acum trebuie sa.l schimb...dar acum..dat fiind ca l-am pus seara la 10..chiar nu stiu ce sa fac. [/code] eu am ramas tot nelamurita...lipesc plasturele miercuri seara sau joi? http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...