Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sani foarte mari


Recommended Posts

  • Răspunsuri 28
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, si eu ma confrunt cu aceeasi problema. Am sanii ffff mari , marimea 90 cupa D. Vreau sa zic ca mi-a fost si imi este greu cu ei asa mari, eu sunt micuta de inaltime si nu sunt grasa, dar ma doare spatele ingrozitor[bang]. In liceu ma simteam fff prost, colegii efectiv isi bateau joc de mine, spunandu-mi numai lucruri urate (legate de sanii mei), ajungeam acasa deseori plangand si avand in cap doar operatia de micsorare. Mama s-a interesat, avea o colega care s-a operat insa sanii nu i-au iesit chiar perfect si a platit acum vreo 6 ani - 1000$, la clinica Interservisan Cluj-N. Din pacate nu am avut banii suficienti pentru operatie[:(] In timpul sarcinii mi-au crescut si mai mari[bang], pe perioada alaptarii la fel. Dupa ce am intrerupt alaptatul sanii nu mi-au revenit la loc, au scazut putin dar sutienele dinaintea sarcinii imi sunt mici. Eu chiar ma gandesc la operatia asta ff mult, desi sotul nu accepta ideea[bang], insa este dorinta mea de a ma simti bine. Cat despre marimile la sutien, ufff [bang] si cu astea aveam probleme. Socrii mei care sunt in state mi-au comandat de la Frederick`s si am primit pachetul in 5 sapt. Nu am stiut exact marimea deoarece la americani sunt alte numere, am dat asa cu banuiala si am zis 40dd[:D], surpriza...imi erau mai mari cu vreo 2 numere. Am fost la o croitoreasa care le-a modificat si arata super. Au intr-adevar un material foarte bun. Am sa incerc si cu Victoria Secrets. Am vazut ca sunt reduceri.. Spre exemplu sutienele de la Fredericks erau reduse 15$(de la 28$), iar chiloteii 6$ Da Liliana, poti sa le trimiti un mail la cei de la VS si sa-i intrebi, sunt sigura ca se poate. Socrii mei au comandat doar pe net si firma i-a trimis direct la mine acasa. [pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor si eu am 75 D ... si e destul de nasol, nu sunt prea lasati cu toate ca am nascut, eu zic ca sunt frumosi, dar totusi parca i-as prefera mai mici. Ce e fain aici este ca de mergi la medic si spui ca ai dureri de spate primesti operatia de micsorare de sani gratuita, o plateste asigurarea... Dar imi este frica, am o prietena aici care sa operat la sani si a cam avut probleme dupa, deschis cusaturi, puroiat... ea a avut cup dublu D si a facut-o B ... probabil e prea mult... Deci cine mai vrea sani, anuntativa ca eu va dau cu placere :)) lore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am folosit Triumph inainte, dar acum sant mult mai multumita cu Chantelle. "Un om nehotarat ajunge la fiecare pas pe pragul unei alternative, adica in situatia de a vedea ca este intr-adevar o fiinta libera. Un om hotarat este lipsit de acest neajuns." Lucian Blaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu zic sa nu va faceti probleme in privinta sanilor. Sanatate sa fie ca restul se rezolva :)Deci sa ne rugam de sanatate si sa credem in D-zeu care e bun si puternic. Eu am marimea 90 D si mi-au crescut doar de la 20 de ani, pana atunci nici nu aveam nevoie de sutien. Imi gasesc destul de greu un sutien potrivit si care sa ma multumeasca ca si calitate a materialului, confort si model. Am purtat sutiene de la Triumph, erau singurele care imi veneau, dar acum nu am mai gasit ceva fain desi am cautat.Toate ce le-am vazut au bretele de zici ca sunt hamuri nu alta si niste modele care iti imbraca aproape tot bustul si mie nu-mi place asa...vine si vara si e nasol. In plus nu aveau nici un model pe negru, doar culoarea pielii, alb, albastru si roz, culori cam aiurea pt. ceea ce doream eu. Am luat de la Jollidon deci unul care mi-a venit bine si nici nu m-a fript la buzunar asa tare, are material bun si tinuta, bretele umane si nu imbraca tot bustul. Nu stiu poate am nimerit eu prost la Triumph, dar tare prost stateau cu aprovizionarea. Si am auzot ca pe negru si dantela nici nu confectioneaza anumite modele ce le preferam eu. Tot intrebam "da de ala asa pe negru nu aveti?" si vanzatoarele "nuuuu, nu se face modelul ala pe negru", asa ca le-am lasat balta si gata. lia 23 sapt de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm..care ziceai ca dai si la altele mai putin mofturoase????? Aduceti la mine fetelor ca nu ma supar....auzi cupa D la sutien...pai unele nu au nici macar cupa[:D]! Sa va fie rusinica...pai mie mi-au iesit ochii din cap ca la melc cand am citit cat purtati..si dupa aia cand m-am uitat la mine...[q]...[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la magazinul Eva au la parter (banuiesc ca ati vazut) un raion numai cu lenjerie Triumph. Au pâna la marimea F. E drept, foarte putine modele frumoase, dantelate...Iar pretul...1.500.000 am dat eu ultima oara când am cumparat de'acolo (adica anu' trecut pe vremea asta). Am vazut atunci ca aveau modele "minimiser", pentru sâni foarte mari. Cica îti micsoreaza sânii vizibil. Vizual, evident! Nu am încercat, nu m-am lamurit ce înseamna, dar odata cu mine era o tante care venise si ceruse ezact modelul asta (deci îl cunostea). Prin urmare, a încercat vreuna dintre voi acest model "minimiser" de la Triumph??? Monica A! Am uitat sa precizez, desi cred ca s-a înteles de la sine: ma alatur clubului vostru de nemultumite din cauza sânilor prea mari :-) "La sagesse, c'est d'avoir des rêves suffisamment grands pour ne pas les perdre de vue lorsqu'on les poursuit."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...