Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumim Vilma! Nicole si eu am contractii din ce in ce mai dese si mai puternice. nu stiu daca e in regula treaba asta. si vad ca mai nou nu prea mai are efect nospa si nici intinsul in pat. pana nu isi fac de cap nu ma iarta!! eu am inteles ca pe langa nospa se poate lua si scopantil, poate impreuna dau rezultate. o sa-l intreb pe Badiu joi cand merg la el. Acum ma concentrez sa fiu happy, vineri plec la oradea, ma intalnesc cu tati si cu granny a mea!! parca ii vad ca o sa rada de balenuta de mine!! sunt inspaimantata ca am inceput sa am mersul ala de rata oribil... bleah. mai ales cand se face burta pietroi merg de parca as calca pe cuie. iar Mara a remarcat ca ma uit in magazine numai dupa pantofi cu toc... hehehe vrabia malai viseaza!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragutelor, Iar nu am apucat sa va citesc, dar va scriu direct, problema mea. Saptamana trecuta am facut o ecografie si un examen Doppler si la examenul Doppler , mi-a spus ca am ambele artere uternine cu incizura protodiastolica prezenta. Artera uterina stg FR = 95 b/min IR= 0,69 Artera uterina drt IR = 0,93. Dr. mi-a spus ca in cazul aparitiei unei hipertensiuni va trebui luate masuri, ca altfel exista riscul unei dezvoltari necorespunzatoare a fatului. Luate masuri scos bebe-ul sau nu am inteles bine daca exista si posibilitatea sa ne trazeze. Sper ca nu va aparea nici o problema pana la urma si voi avea o bebelusa sanatoasa. Deoacamdata la examenul ecografic mi s-a spus ca totul e normal, toate organele sunt bine dezvolate si nu exista semne de suferinta fetala. Voi ati patit asa ceva, parca Iubitoiu, (Cristina) avea o astfel de problema. Cristina tie doctorul ce ti-a spus??? si la tine tot la Doppler s-a constatat? va pup Marcela [gravi] 26 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si buna dimineatza. Corina cate no spa ei? eu iau vreo 4 pe zi si vreo 4 scopantil si incep sa am senzatia ca tot degeaba. duvadilanul o mai exista pe piatza? Ala stiu ca imi calma contractiile cu brio. Aveti idee dc rubeola (pojarelul)e periculoasa pt sarcina? Taman ce a facut un coleg si mi-a bagat morcovul. Eu oricum am facut-o la vremea mea cu succes deci sper sa scap si din asta! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MAMICUTE DE IULIE 01 Iulie (27 iunie?) - Butterfly, Dr. Badiu - Municipal, BAIETEL -Teodor 03 Iulie - Ulic 04 Iulie - Andreea_s, BAIETEL - Matei Stefan 04 Iulie - Lela, probabil BAIETEL 04 Iulie - Peg_Bundy (Liviana), Dr. Puia - Giulesti 05 Iulie - Vanesa 05 Iulie - Ochi verzi, DR.BOGDAN MARINESCU, Giulesti, FETITA 07 Iulie - Mitzura, BAIETEL - Tudor Lucian 07 Iulie - Alexa22gandi81 08 Iulie - Alunelsialbinutza (Alinutza), Dr. Nayel - CFR2, BAIETEL - Mihai Bradut 10 Iulie - Andries, BAIETEL 10 Iulie - Roxana1974, BAIETEL - Serban 10 Iulie - TatianaS, FETITA 11 Iulie - Cornilia 14 Iulie - Marcelle, Dr. Rotaru, FETITA 15 Iulie - Solstrale25 (Jeni) 16 Iulie - Azumi, BAIETEL 17 Iulie - Cristalina, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, FETITA 18 Iulie - Piti, Spitalul Municipal - dr. Ina Moldovan, FETITA 18 Iulie - Anemona - Dr. Denisa Protopopescu, Sp. Municipal, FETITA 19 Iulie - Ssarah, dr. Ioan Parvu, Spitalul Elias Bucuresti FETITA 20 Iulie - Denissa, BAIETEL 23 Iulie - Anas34, FETITA - Anne-Lea 24 Iulie - Melanie - dr. Tufan Aurelia, Spitalul Municipal, FETITA - Daria 24 Iulie - Super_Lia, BAIETEL 25 Iulie - Rain (Nicole), dr Badiu Alexandru, Spitalul Municipal, FETITA - Iulia Alexandra 25 Iulie - Adonia 25 Iulie - Alicegh, dr. Alexandru Anca, Spitalul Municipal, BAIETEL 25 Iulie - Leeloo2004, dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26 Iulie - Liv29 26 Iulie - Gongutza, BAIETEL 26 Iulie - Corianai, FETITA 26 Iulie - Roller025 (Dana M), dr. Badiu Alexandru, Municipal - Bucuresti, BAIETEL - Victor Mihai 29 Iulie - Baby-boom 30 Iulie - Papadie, FETITA ?? Iulie - Hannah ?? Iulie - Vanessag baietei[baietel] =14 _________________ BAIETEII ... CONDUC ! fetite[fetita] = 12 MAMICUTE DE AUGUST 01 August - Miguelle 01 August - Dorsilia 01 August - Iubitoiu, FETITA 03 August - Anka77, Dr.Virgil Ancar, Sf Pantelimon, BAIETEL 04 August - Bunny, SURPRIZA 04 August - Briseis, BAIETEL 04 August - Laura_Oprescu, BAIETEL 05 August - Anapharm, FETITA 05 August - Roxanaz, Dr. Aneta Tomescu, Judetean Cta, BAIETEL 06 August - Kamiska, Dr. Tarlea Virginia, Sp. Polizu, primul copil, FETITA 06 August - Marina, BAIETEL 07 August - Viermisor 08 August - Catuta, FETITA - Theodora 10 August - Oana_S 12 August - Mog, BAIETEL 13 August - M_monica, dr. Muresan 13/14 August - Mihaella, Dr.Nayel, CFR 2, FETITA Maria Denisa 15 August - Anna-maria, Mat.Cuza-voda, Dr.Mihaela Grigore, a-2-a nastere, SURPRIZA 15-16 August - Cam 17 August - Carmenp 19 August - Alice2004 19 August - Eli (Eliza) 19 August - Gogomi, dr. Ancar 20 August - Polux, FETITA 20 August - Catalina_1 21 August - Yasmine, BAIETEL 21 August - Stefania_gela 24 August - Martac, Dr. Silvia Miciner, CFR 2 25 August - Roberta04, Maternitatea "Cuza Voda" Iasi, Dr.Grigore 26 August - Laura2001 26 August - Sarag 26 August - Blue Angel, Dr. Florina Mihalache, CFR2, BAIETEL 26/28 August - Iren, FETITA 29 August - Germina 29 August - Kim222, BAIETEL 29 August - Biluta28 (Mihaela) 29 August - Maaria, Dr. Magda PETRACHE, Sp. Polizu (probabil) BAIETEL - Luca 29 August - MichelleT, GEMENI 30 August - Diana21, dr. Radoi, Municipal 31 August/02 Septembrie - Doamna Bibi, dr. Grigoriu, Municipal, BAIETEL ?? August - Crisotexa, FETITA baietei [baietel]= 11 ___________________ BAIETEII[baietel] ... CONDUC! fetite [fetita]= 8 78 de mamicute 19 FETITE si 24 BAIETEI 2 SURPRIZE [am] 2 GEMENI!!! Toate modificarile sa le faceti pe aceasta listuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcelle, si eu stiu tot de Cristina (Iubitoiu) ca avea aceleasi intrebari despre arterele uterine si cand a mai intrat pe forum spunea (daca imi amintesc bine) ca face un tratament sau cam asa ceva. eu zic ca o sa fie bine, asa simt eu, si nu aveti de ce sa va ingrijorati !!!! Sanatate multa, multa ! Cori, eu nu am avut pana ieri asa contractii puternice si dese ...si stiu foarte bine motivul, ca sint vinovata si am mustrari de constiinta, sambata m-am culcat la 4 dimineata si zic eu ca de la oboseala, de la agitatie, de la urcatul pe scari pana la etajul 4 (le-am urcat de doua ori) si tot asa! mie mi-a facut bine no-spa, am luat vreo 3, iar Badiu mi-a spus ultima oara ca pot lua si scobutil supozitoare, nu le-am "incercat" dar nu-i timpul trecut ... ai grija si tu, ca nu e de gluma cu aceste contractii! P.S. bebetica mea a devenit o neastamparata, se joaca continuu ... Nicole [gravi] 24+ saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina daca ai avut rubeola si ai anticorpi e ok. daca nu ai fi facut era problematic. pe mine m-a trimis dr sa fac analiza la cantacuzino. Eu nospa nu iau preventiv, numai dupa ce apar contractiile , poate ca asta e greseala mea. tu cum le iei? dr mi-a zis sa iau una dimineata, una seara indiferent cum ma simt, dar eu sunt fata isteata si nu ascult neam [:D] asa ca ma cam vaicaresc aiurea!! parca nu imi vine sa bag la medicamente asa in copilasul asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! A fost un week-end frumos si lenevos! Florina, LA MULTI ANI si sa fiti sanatosi! Aseara am avut o minunata criza de stomac cu crampe puternice. Eu cred ca de la mancare, ca de efort nici nu s-a pus problema, ca nu am iesit din pat decat sa merg la wc si sa mananc. Asa ca sunt in fibrilatii si nu stiu cum sa reactionez. Mi se intarise burta si am luat un nospa, dupa care am reusit sa ma calmez si sa adorm pe la 2. Si parca aveam olecuta de febra... Si, normal, m-am trezit cu durere de cap si cu indispozitie. Sper sa fie bine. Daca nu, ma prezantez de urgenta la CMU, ca tot are Badiu program azi acolo. Si nu are cum sa-mi refuze urgenta, ca fac scandal... Hai sa avem o saptamana buna! Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Si io'la raport! Eu ma simt mai bine ca niciodata,cite o contractie pe ici colo(cind exagerez cu treburile casei),bb topaie in fiecare zi,de dormit=toata noaptea fara probleme,cred ca sunt la perioada aia,cind gravida...radiaza! Mai presus de toate,declar ca sunt topita(in totalitate)dupa fetita mea,care de un timp se poarta exact cum visam:se alinta atit de dulce,maninca f.bine,doarme bine,face ghidusii si...ride tot timpul! La doc.am si eu programare joi! In rest,va doresc o saptamina asa cum va doriti si la cit mai putine contractii! [mamica]Teodorei[gravi]in 21 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...