Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele. Am si eu o mare dilema - cum se simt contractiile???? Ieri am avut o senzatie foarte ciudata, pe de o parte il simteam pe bebe cum se foia de colo colo,pe de alta parte aveam o alta senzatie in zona buricului gen "valuri".Nu am mai simtit pana acum aceste miscari.De asemenea,in partea inferioara a abdomenului,deasupra osului pubian simt mici intepaturi.Sa fie oare contractii?Am luat oricum preventiv vreo 2 Nospa dar tot nu au incetat.Acum nu mai simt nimic, dar aseara m-am cam speriat. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Anna, mie, una, imi pare rau ca te-ai suparat, nu cred ca a fost intentia nimanui sa te excluda din discutie. Daca unele nu au comentat, a fost poate pentru ca nu stiu ce sa spuna la anumite probleme. In orice caz, faptul ca esti moldoveanca nu are absolut nici o legatura cu nimic... Miha ma bucur sa aud ca esti bine sanatoasa Moni, ceea ce ai simtit tu sunt ori ligamente ori bebe tzopaind pe vezica ta. In nici un caz contractii. Contractiile sunt asemanatoare cu durerile de menstruatie (cel putin asa e la mine). Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna viitoare mamici, [:)] Am si eu o intrebare...noua la eco. doctorita ne-a zis "cred ca este baietel!"...in prima faza eu am retinut numai ca este baietel...acum ma gandesc de zor la acel "cred"...Se poate sa se insele si sa fie fetita?...cat de sigur este ce spune la eco. legat de acest subiect? Multumesc frumos, Mog si pitic 21+ saptamani,DPN 12 August
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique alea nu sunt in nici un caz contracti....iar daca nu te lasa dupa 2 no-spa-uri poti sa fii sigura de asta. in orice caz ar fi bine sa iei una, si apoi daca persista inca una...ca sa iti dai seama daca le iei degeaba sau nu. aseara m-am uitat de vreo 3 ori la ultimul film cu vedeta nr. 1....ce ma distreaza cum i se vad rotulele, a crescut individul... Mani stii tu vorba noastra, eu zic ca o sa fie atlet (sau fotbalist la Manchester[:D][:D][:D]). Mog poate sa se insele daca nu s-a vazut bine, depinde mult si de performantele ecogrfului, poate sa aiba cordonul ombilical intre picioare, sa se vada ca o .... si de fapt sa fie fetita in toata regula....si al meu a facut fitze de data asta, noroc ca data trecuta se facuse "identificarea" cu sonda intravaginala asa ca nu prea sunt sanse de greseli. dar mai asteapta putin, probabil data viitoaare va fi mult mai sigur.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am o intrebare la voi: daca renunta vreuna la eco in aceasta perioada va rog anuntati-ma pe mine ca vreau sa merg eu.Data trecuta Iosup nu a putut vedea stomacelul baiatului meu si mi-a zis sa ma reprogramez,dar e full pana la jumatatea lui aprilie si stau ca pe ghimpi.Please,nu ma uitati. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, gagici! ce mai faceti? Am vesti bune, avem 2 cumparatori la garsoniera... care vine primul cu banii, o ia... Imi pare rau de ea, era frumusica rau...:(, dar, asta este! E pentru un scop nobil! Nicole, unde este firma aia care are "pachet de patru camere" - suma interesant - la ce calcule am facut noi, reparatiile costa mult mai mult daca luam totul separat. Am citit mesajele despre nasterea naturala/ cezariana si m-a apucat o frica.... O sa am "pata " asta pe creier o vreme Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...