Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Monica eu eram cu paranoia de sutuletze si pumnisori ieri, da mi-a trecut, ca azi dimineata, dupa ce l-am rugat toata ziua de ieri, m-a trezit in ghiontuletze, ce-i drept nu foarte puternice, da' erau. Mi-au dat lacrimile de bucurie si m-am dus direct la caruciorul pe care i l-am cumparat, l-am desfacut din nou, pentru a nu stiu cata oara de duminica incoa si am inceput sa vorbesc de nebuna prin casa. Eram beata, da de fericire si ... de somn. Roxana2 felicitari pentru casuta si sutuletze. Monica, mai stiu eu pe cineva care are un pat... cat o barca, dar e tare misto si sunt tare mandri de el(nu e vorba de mine, ca eu il am mai micut, dar sigur se va autosesiza persoana in cauza, ca e de pe aici), iti dai seama ce o sa suporte patul ala de prin august incolo... Alina+Bradut(26sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mihaela, lasa bre cu cautatu' originilor...ca io's corcitura dintre bulgaroi si greci...te doare capul! [:D] Tocmai cand terminai cu mesajul in care ma plangeam ca nu misca buburuza mea a inceput sa-mi dea niste suturi bine centrate pe ficati...hihihi...Manca-o-ar mama de simpatica! Au!...[:D] Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [bis][bis][bis] astazi ma simt mult mai bine ...si schimbarea asta e din cauza scopantilului, mi-am pus aseara un supozitor si a facut minuni !!! Marina (Bunny), ce de vesti bune, ma bucur mult ca e bine bebe si ca sinteti asa bucurosi ...pupici pentru Junioara! Roxana, iti pot da numarul de la firma cu "pachetul", dar sa stii ca asta este pretul numai pentru centrala si calorifere, nu pentru reparatii sau zugravit, asta e alta mancare de peste ...si noi sintem tot in calcule, le visam si noaptea! Anna, sper ca ti-a trecut supararea, poate te-a deranjat mesajul meu despre centrala[:D]? ca altceva nu vad ce ...sau poate ne-ai intrebat ceva si nu ti-a raspuns nimeni, se mai intimpla, nu trebuie sa te superi! parerea mea e ca nu putem discuta numai despre sarcina continuu, cu toate ca asta e scopul forumului, dar din cand in cand ne mai abatem de la subiect, se mai fac glume, se mai discuta despre mancare ...ca asa e si in real life, doar nu discutam acasa numai despre sarcina! Papa, eu stiu ca putem dormi si pe dreapta, adica eu mai stau si pe dreapta si chiar si asa, ma dor toti muschii, e tare aiurea sa ai doar doua pozitii de somn, cand o sa dorm pe burta o sa fiu in extaz[:D] Monique, si eu am vrut sa imi fac programare la eco, din pacate nu am gasit nimic liber, asa ca m-am programat abia pe 20 aprilie (la Diagnosis). sint pe aici, va pupic, sint tare voioasa in dimineata asta !!! Nicole [gravi] 24+ saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole tu pe unde ai umblat aseara? si azi stai in ceata? sa nu mai aud de erori....ca vin la tine sa le repar!!! cum e vremea la voi gagicutze? sper sa ne lase in pace in ploaia azi....vreau primavara!!! Tizo de la mine toti pumnisorii strinsi si multa multa bafta!!! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine la tzara (Platforma Magurele, numa' mama zice "ma duc la fii'mea la Bucuresti"...si cand colo paste vaca in spatele blocului...hahahaha) e primavara adevarata. Omu' a inceput sa umble la niste hainutze din alea subtirele, la el a venit deja vara, cred ca o sa-l plesneasca o raceala in cap de nu se vede! Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, Monica, eu sunt aia cu patul mare despre care vorbeste Alina. Asa este, e foaaaarte mare si ocupa mai toata camera dar e asa de bun ca nu l-as da pentru nimic in lume. Oricum, ai sa vezi ca te obisnuiesti cu el repede. Alina, cat despre ce o sa se intample din august incolo, crede-ma ca se intampla si acum la fel... Nu stiu daca perioada asta de sarcina e asa sau am luat-o eu razna dar parca nu ma mai pot opri[:D] Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, tocmai m-am intors de la eco si sunt super-fericita! Puiutul (sau baietelul-fara-nume cum i-a spus Iosup) este bine - am crescut, avem aproximativ 700g si 15 cm! In plus ne-am si intors cu capul in jos - deh, suntem grabiti sa luam pozitie! Cit despre masuratori: BPD 5.84 cm OFD 7.57 cm HC 21.78 cm DOE 3.8 cm Humerus 4.13 cm Tibia 4.02 cm HC/AC 1.08 AUA este 23.07.2004 (de fapt mi-a spus ca undeva intre 23 si 29 dar probabil mai aproape de 23 iulie). Colul mi s-a marit - are acum 42 mm si este inchis (intern) Cam astea sunt vestile - ne-a mai chemat abia in saptamina 35, adica pe la sfirsitul lui iunie. In tot cazul mi-a placut mult de dr. Iosup - e comunicativ, chiar a facut glume cu mine, am putut urmari si eu ecografia, ce sa va mai spun - o incintare fata de alti doctori! Cam asta a fost - m-am linistit acum si pot sa ma intorc la munca... Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...