Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by cristalina
Papadie, pana la urma faci cerclaj!? Succese maxime si sa ne dai de stire cum iti mai e! Monica [gravi] 25+ saptamani
Nu stiu o sa vedem pe 20 april daca-mi pune covrig sau nu. Io si canii cu covrigi in coada :-))) Buburuza mea comunica bine cu tatiku' si amandoi imi fac farse ...Cand pune mina pe burtica iontr-o parte se ghemuieste toata sub mina lui...si burta arata jumate goala, jumate un gugulotz miscator si aseara i-a gasit "grupatul" linga fikat. Ei ine mi-a tras midrutza una de vazui stele verzi iar lu' tacsu' i-a zburat mina de pe burta:-))) Asa ca acu lege de aur: mina sta pe mijlocu' burtii. N-are decat sa mestereasca pe la buriq ca acolo m-am obisnuit cu tot felul d eintepaturi:-)))) De acum o strig veselie ca joaka tzontzoroiu foarte pasional. Cand se intinde modeleaza frumos cu minutele la ficat (da' cu mangaieri ca fluturashu')si cu piciorusele la splina si misca in doua parti:)))) Aaaa si cind doarme isi insurubeaza funduleatza in sus...asa incit la ultima eco numa ciupita si-a mutat bucutzele grase mai incolo:-))) In rest a stat cu degetelul in gura si cu picioarele strinse, strinse pudica lu' mama. _____________ LIA sper ca nu te-ai suparat pe noi ca te-am rugat sa fii olek mai optimista. Eu am spus-o din perspectiva in care am avut in poponeata nu un morcov...ci ridichea uriasa. Nu v-am pove da nu i s-a vazut aorta la eco si mi-a explicat dr ce inseamna: transpozitie de vase mari, adica o malformatie a inimii..operatii imediat dupa nastere blabla. Un cosmar. Ca atare 2 sapt pina la urmatoarea eco am fost leguma fiarta. Slava Domnului am reusit s-o trezim pe gogoasa si s-o facem sa se intoarca sa vedem inimioara ca lumea. Bine, ca dupa asta a pikat la drum de seara vestea cu colul cel scurt si cerclajul de aur. Asa ca, draga lia, daca nu ai probleme nu ti le face singurica. Acum e momentul sa ne bucuram, nu sa ne ingrijoram. Sanatate maxima[flo] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa, povestea cu ficatul o cunoastem si noi prea bine. Eu cred ca puiului meu ii place la ficat acolo ca da cateodata de ma ameteste de durere. Nu te teme cu cerclajul, e floare la ureche, ai sa vezi. Se termina cand nici nu iti dai seama si ai siguranta ca nu iese decat cand vrei tu Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apoi,no,fetelor,pacaleala mai buna ca asta,zau ca nu mi-a iesit niciodata![:-)))][:-)))][:-)))]pina si mesaje private am primit![:-)))]M-am gindit ca daca va fac de 1 aprilie,va veti prinde,dar daca e mai tirziu....nici prin gind nu are sa va treaca. Cum va ginditi voi ca eu as putea sa va spun asa ceva la modul serios,si mai ales in Saptamina Patimilor?Zau,ca mai mult de o pacaleala(inocenta)nu am vrut sa fie.Eu tin la voi toate si pt. mine sunteti prietenele,pe a caror umeri ma mai descarc si eu. Dar sa stiti ca imi place cum ginditi si cum a-ti reactionat![:-)))] Va iubesc!!!! [mamica]Teodorei[gravi]in 21 sapt. P.S.:nici semnatura nu o aveam acolo.. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papa ce m-a distrat mesajul tau....esti tare cu covrigii din coada..ai vazut ce frumos te-a linistit Andreea, nu iese decit cind vrei tu, nu asa, dezorganizat....[:D] si eu sper ca Lia nu s-a suparat, ca doar noi incercam sa o linistim. Florina tu unde esti? sper ca nu alergi si azi prin tramvaie si autobuze, da? Cori? hai ca va obrazniciti trebuie sa strig catalogul, e clar!! a propos de miscari in doua parti, am vazut si eu faza asta saptamina trecuta, cred ca facea valuri (daca se uita ma-sa la prea multe meciuri...[:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andreea_s
Papa, povestea cu ficatul o cunoastem si noi prea bine. Eu cred ca puiului meu ii place la ficat acolo ca da cateodata de ma ameteste de durere. Nu te teme cu cerclajul, e floare la ureche, ai sa vezi. Se termina cand nici nu iti dai seama si ai siguranta ca nu iese decat cand vrei tu Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Anna[striptis] (sorry nu-l gasii p-ala simpatic de scuate limba :-))) andreea naaaaaaaaca mie imi face cerclaj pe viu. nu e pe adormitelea si trezitelea. si imi skimba covrigu' din 2 in 2 saptamini [:D] da' cica nu doare. nu de durere mi-e frika , io vreau numa sa creasca colu' la lok sau macar sa ramaie atita cit e :-)))) LIA[iartama] (nu poa s-o sune cineva pe Lia? ca acu is sigura ca nu mai are nika listerie, toxoplasmoza...acu are doar boala pe noi:-)) ) Lia comeeeeeeee back, babyyyyyyyyy come back :-)))) Sa stiic a daca ai boala pe noi nu ne suparam, important e sa fiti tu si bebe OK[pup] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbeati de strigat calatogul, sa spun si eu "prezent" ! Nu am avut timp sa mai scriu, o gramada de lucru pe la birou ... acum am gasit insa cinci minutzi free ... Felicitari [hippi]tuturor mamicilor si grasuneilor din burtici si sa avem parte numai de vesti bune si optimism [:)][:)][:)]si de acum inainte, cum bine propunea cineva ieri parca ... eu una ma inscriu pentru lista de ginduri bune si muuuult optimism, mai ales ca am nevoie mare de tot - miine am programare la herghelegiu, la eco morfologica ... si mi-este destul de fruca (sa nu spun altfel !!!!!) ... Imi doresc didn tot sufletul ca bebica fluturica sa fie bine sanatos, poate o lasa pe mami sa si vada ce este ... Partea mai trista [V]este ca tati este plecat din tara si vom fi singuri ! Sa imi tineti pumnii, va rog, o sa va dau de stire ce am facut, poate mai coloram listutza cu pricina ... PS Stie cineva cit timp de la emitere pot onora o reteta compensata ? Mi-a dat medicul niscaiva medicamente pentru hemoroizi, ca i-am povestit despre patzaniile mele, dar nu am folosit decit hemorzonul, care nu era pe reteta, si e mai bine ... detralexul l-am lasat pe mai tirziu, ca prea nu as vrea sa inghit si alte medicamente - imi ajung cele ale madamei cardiolog ! Pupici la mamici si burtici !!!!!![flo][flo][flo] Si sint si eu pe aici ... (na, ca sa fiu tot in rima !!!) Alice - [gravi] 21 saptamini DPN 19 august (inca ...)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...