Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Alice, arsurile nu se datoreaza parului din capul lui bebe ci faptului ca bebe impinge diafragma in sus si cu ea mai toate prganele si din cauza asta ai arsuri... Ma rog, nu cred ca te-am lamurit ca nu stau bine la capitolul explicatii stiintifice dar cam asta e. Poti sa iei Rennie sau Maalox. Eu iau Rennie si sa stii ca ma ajuta mult Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by roxanaz
Andreea mama Papa zicea ca nu ii face cerclaj, ci ii pune un dispozitiv ca un inel de cauciuc elastic ce ii tine colul strins. am citit si eu despre dispozitivul ala, daca gasesc va dau si voua link-ul, ca e interesant.
Mei ati pierdut esenta...nu e un inel. E un COVRIG, o GOGOASA cu gaura...e IMENS!!!!! e cit podu' palmei si are o gaurice la mijlok. Acu' vb ciobanului din banc: O duduie de la oras , fetita vesela, mere la stana sa ia un interviu ciobanului. O asteapta asta in poienitza. Si urca. Deodata il apuca poftele, o trinteste-n iarba si purcede ciobaneste. Ea se ridica se scutura pretios si se gandeste "apai daca de-acu e asa ...sa te tii diseara". Merg ce merg...o ia baciu de-o aripa, o trinteste etc etc etc... Vine seara. Fata termina de mincat un blid de smintina cu mamaliga si asteapta. Si asteapta. La un moment dat rupe tacerea "Pai bade tot drumu sus-jos si acu nika???" La care ciobanul raspunde: "Apai fata mosului pe mine la mers ma incomodeaza"... Asa si io cu covrigu' meu...la mers ma incomodeaza ca in rest suntem la "interzis" nu ca m-ar da poftele afara din casa, da' asa de frumusetea ideii :-))) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice din pacate echivalente romanesti nu exista. dar de ce doua cutii? ti-a dat 6 pe zi primele 4 zile si apoi 4 pe zi urmatoarele 3 zile? ca altfel nu se justifica cantitatea. (scuze de cacofonie, nu stiam cum sa o evit). daca-io gagica lasa ca e misto cu par mult...o faci farah fawcett dar nici la baietzi nu strica!!! (eu ma rog sa nu semene cu ta-su la astaaa....)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glumeam, Andreea ... eu una nu prea cred in chestiile astea din popor ... or avea un simbure de adevar, totusi, mai stii ? Insa, da, cu povestea cu impinsul organelor in sus stiu, mi-a explicat si doftorita, ca m-am plins ca ma doare in partea dreapta dupa ce simt ca tot abdomenul meu se muta nefiresc in sus ... si ma si balonez ca naiba !!! Doftorita a ris mai apoi si mi-a zis ca abia asteapta ca bebe sa ajunga sa loveasca realmente in ficat, sa vezi atunci ce o sa mai rid (???!!!!) eu ... asta face mishto de durerile oamenilor, nu alta ! Anyway, momentan nu am arsuri prea rele, trec cu apa plata sau cu lapte ... dupa cum spuneam, medicamente vreau sa iau cit mai putine ! Oricum, multumesc pentru sfatul cu rennie ... daca va fi nevoie crunta, am sa apelez ! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gagici, sa va scriu si eu...ca ma pierdeti pe pe lista(asta-i apropo clar la Ana-moldoveanca, tare faina gluma ta:)) recunosc ca am citit de 2 ori ca nu prea intelegeam ce vrei sa spui cu mesajul). Buna gluma...si mai vrem:))) eu sunt bine, roxanel are grija de moralu' meu[flo][flo][flo]. sunt cu prajina in ... ce morcov??? e ditamai. asta pana pe 14 cand vin rezultatele la test 2 si cand teoretic am programarea la amnio...pe care o voi amana, desigur (ca no sa mai fie cazu' nu???). altfel, noaptea visez numai tampenii...dar ziua imi iau revansa. ah, ceva rosii pt subconstient n-aveti??? Dana...cum ramane cu rolele? ca ma gandeam sa iau si io o pereche si sa iesim cu burtile inainte...ce zici? nu va speriati daca raspund mai greu... imi fac de lucru mai tot timpu' si in plus... am avut si mai am sarbatori: ziua sotului (a fost si ne-am dat in barci sambata hehehe, asa bairam a iesit). unde mai pui ca maine serbam 3 ani de cand ne-am cunoscut si traim intr-o "belea". pupici la toate si traiasca optimismul lui Rain!! Maria [gravi] DPN 29 august.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, cutiile sint de treizeci de pastile, iar pe reteta scrie 2 tablete/ zi ! Si eu una m-am mirat ca sint muuulte ... M-am rezumat la crema de galbenele, care a fost aprobata de doftorita, si la hemorzon, in fiece seara, dupa baie ... si vad ca cel putin nu ma mai doare si pot sta pe scaun, ca munca mea presupune stat pe scaun la calculator ... Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...