Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

corina io iau no spa ca pe bombonele 4 pe zi fara abatere ...la maria am luat din greu si nu are nimic copilul. Riscul unei nasteri premature e mult mai periculos asa ca daca te lupti cu contractii permanente ia pastile permanent, mai ales ca dr a recomandat asa ceva. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Marina duvadilan este pe piata...nu se mai prescrie din cauze de pret si publicitate. no-spa-ul se zice de luat "la nevoie", preventiv doar in amenintare de avort. in orice caz si scobutilul are exact aceleasi prescriptii asa ca...nu prea conteaza pe care il luati, fiecare organism de diferit. buna Anna ce bine ca esti in perioada "radianta"... Marcelle, Cristina era cea cu arterele uterine...dar tu cum stai cu tensiunea? ca daca e ok.....nu vad sa ai probleme deocamdata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar mai este? uite ca nu am verificat si stiu sigur ca anul trecut nu se mai importa, nu stiu din ce motive pt ca am cautat de am inebunit pt o prietena. Acum de scump nu mai tin minte cat era dar oricum nici cu nospa nu-mi e rusine!!!
quote:
Originally posted by roxanaz
Marina duvadilan este pe piata...nu se mai prescrie din cauze de pret si publicitate. no-spa-ul se zice de luat "la nevoie", preventiv doar in amenintare de avort. in orice caz si scobutilul are exact aceleasi prescriptii asa ca...nu prea conteaza pe care il luati, fiecare organism de diferit. buna Anna ce bine ca esti in perioada "radianta"... Marcelle, Cristina era cea cu arterele uterine...dar tu cum stai cu tensiunea? ca daca e ok.....nu vad sa ai probleme deocamdata.
Marina PS: roxana ai idee pe unde se gaseste duvadilanul asta...prietena mea care lucreaza in sensiblue spune ca ei nu mai aduc de un an si ceva :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor - si eu prezenta la raport! Mi-au prins bine zilele astea 3 de odihna si mai ales faptul ca a fost asa frumos afara - racorel, dar soare si placut... Eu am intrat in emotii intrucit miine dimineata la 8:30 am programarea la Iosup la morfologica... Fetelor, sa-mi tineti pumnii si miine sper sa va dau vesti bune! In rest La Multi Ani pentru toate florile de aici de pe site, multa sanatate si fericire! Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici! Si la mine scopantilul are efect, este normal sa fie asa pentru ca actioneaza mai rapid...daca imi amintesc bine zice pe prospect ca se recomanda la relaxarea rapida a musculaturii sau ceva asemanator... De aia il si prescriu doctorii impreuna cu no-spa. Eu personal iau No-spa si pun si supozitor ca sa fie efectul mai rapid cand e treaba urata. Ieri si alalteieri am monitorizat contractiile...pe la 15 deja ma plictisisem sa mai numar. Asta cred ca de la stres si de la fatzaiala prin casa...:) Marina, indometacin ai incercat?! Am citit un articol dintr-o revista (va auzisem pe voi du duvadilan si mie imi zisese sa pun indometacin supozitoare...eram tare nelamurita de ce nu imi da si mie ca la toata lumea duvadilan [:D]). Ceva cu indometacin versus duvadilan. Au cam aceleasi efecte din cate am citit, nu pot spune exact nimic despre compozitie ca nu imi mai amintesc. Noi am trimis mobila veche din casa si acum astept cu interes mobila noua. Noroc ca mi-a ramas scaunul de la calculator ca altfel eram terminata...:) O saptamana minunata sa avem! Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...