Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Lia, scumpa, ma bucur ca nu te-ai suparat. Uite cum sta treaba... Nu e nici o problema sa pui intrebari si sa vrei sa afli ce si cum simte fiecare. Problema e sa nu incepi sa crezi ca daca una di noi a patit ceva, o sa patesti si tu. Si eu am trecut printr-o chestie urata acum doi ani legata chiar de o sarcina in trim. 2 si stiu ca nu sunt singura, dar am reusit cu timpul sa trec peste asta si sa am incredere ca totul va fi bine. In orice caz, eu (si cred ca toata lumea e de acord cu mine) imi doresc sa nu te mai chinui cu ganduri negre despre sarcina si bebe pentru ca iti faci mai mult rau decat bine, iar bebe se va naste mai agitat decat e cazul. In alta ordine de idei, ma bucur ca nu te-ai suparat pentru ca nu vrea nimeni sa te raneasca, sa stii Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele cucuietele, voi sunteti asa de vorbarete si eu asa de ocupata, caci de, vine Pastele si mai trebuie si curatenie prin casa. Si sincer, nu prea are cine sa faca decat subsemnata, cu ajutorul sotului. Dar vai si amar de ajutorul lui. Nu ca nu ar fi binevoitor, dar e atat de meticulos incat ma scoate din sarite. Pana spala el un geam eu termin toata casa. daca l-as lasa pe el, ar termina intr-o luna, si apoi ar trebui sa o ia de la cap. Si mai e si scoala asta care nu se mai termina, dar lasa ca de luni am o saptamana de vacanta si atunci sa vezi somn pe mine. Eu slava Domnului, mi-am revenit la starea normala, adica mereu pusa pe sotii si cu chef de dansat prin casa. Asa ca sa vedeti ce dansatoare o face mama pe bebita ei. Si daca o avea craci ca masa, (cum zice sotul - daca o fi lunga-n craci) sa vezi ce o sa moara bebitei vostri dupa ea. Viza de America va fac. Va pup pe toate. Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mah da' avuseratzi chef de vorba nu gluma!!...:))) Papa, misto banc! Io imi imaginez gogoasa aia (dunkin doughnut) cam ca pe un fel de burlan asa, de fo 10 cm lungime...Te cred si io ca te incomodeaza chestia aia la...hmmm...mers...hihihi Anamaria...ne facusi acilea sa ne laudam care mai de care cu originile...hehehe Alina, alice, andreea "supcese" maxime la doctori! Maria, tinem pumnii cu rezultatele la triplul test! Lia, trece totul si sa vezi ce frumos o sa fie in vara...eu zic ca mai bine iti faci griji si descoperi la sfarsit ca ti le-ai facut degeaba decat sa ai surprize neplacute! Noi sa fim sanatosi!...:) Conchita! bine ai revenit da' mai usurel cu curatenia!!...:) Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Polux, sotu tau o fi frate bun cu al meu,ca tot la fel de tipicar e![:D] Decit sa-l las pe el sa dea cu aspiratorul, mai bine fac eu, chit ca saracu ar vrea sa ma ajute, da sta cel putin doua ore la 5 camere, de-mi ramine uruitu de la asp 3 zile dup-aia! Fete, uitai sa va-ntreb: vreau sa ma duc 2-3 zile sami oxigenez creierii undeva intr-o poiana -nu rideti, ca am io asa o viziune! Ceva gen pensiune, cu papica muuullta si buna, si cu iarba, c-a s-alerge plodu...Nu vreau sa ma cocot la munte, ca o sa fiu mare rau, asa ca daca aveti ceva idei, aruncati cu ele, ca le prind!...Sa nu uit: nu vreau in zona comerciala, gen Pioana Brasov-cih, cih! ca nu vreau sa cumpar nimic, poate doar mincare extra! [pofta] Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roller025
Iren, da' mamica, o sa fim unele din noi in Buc. Io cu siguranta. Vino, ca ne intalnim noi, n-avea grija! Cam cat stai in capitatie? Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Pai singura- fara soata, cre' ca aproape doua saptamini, deci cam 3 sapt in total...da n-o sa stau numa pin Bucuresti, ca tre sa-mi vizitez rudele din Moldova, respectiv Bacau... Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tipicari ziceti?! Unde i-ati gasit?!...hahaha...daca stiam ma duceam si io si luam tot de acolo. Pai vi-l imprumut pa omu'. Face curatenie generala in orice casa oricat de mare in mai putin de juma de zi. Nu ma intrebati cum reuseste!...:))) El face curatenie si eu dupa el...vezi acolo fa mai bine...nu uita sa mai dai o data pe acolo ca parca nu dadusi cum trebe...I-am facut creierii prastie! Iren, io fusei acu' cativa ani la lacul Vidraru...nu multa lume si frumos, verde mult...imi placu! Dar cu mancarea buna nu stiu cum mai sta treaba... Vreau sa-mi iau covorase sa le insir printre mobila, ca pe alea mari le-am dat o data cu mobila veche...:)...stiti niste magazine de covoare frumoase?! Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iren parca intreba daca merele fac rau. Nu numai ca nu fac rau,dar fac mult bine pentru ca sunt pline de vitamine si ajuta si la digestie (au multe fibre).Si eu mananc zilnic multe mere si banane si kiwi si prune uscate si portocale si toate fructele pe care le gasesc (acum mi s-a pus pata pe piersici,dar am gasit la 270 mii/kg -sa mor daca dau atatia bani).In rest multe legume (rod la morcovi ca iepurii), salata verde, rosii (cu tonele), ridichi (chiar daca baloneaza), castraveti (imi dau arsuri dar mor dupa ei),ceapa verde, usturoi verde.Eu si iepurii ce mai rod toata ziua la verzituri.Daca ma vedeti dimineata cum vin la munca cu o punga maaaaaare cu fructe si legume.Sanatate curata.Norocul meu ca m-am "lasat" de dulciuri de cand am ramas insarcinata,ca inainte eram termita de dulciuri. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...