Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Lia, toate fetele te inteleg si te respecta, si asa cum mai zicea o mamica ...lasa trecutul in urma, traieste prezentul si bucura-te de minunea din burtica, linistea ta sufleteasca o simte si puiul tau, daca tu gandesti pozitiv ...el va creste mare si sanatos! Liliana, sa inteleg ca nu stai cumintica ? curatenia las-o in grija sosului, chiar daca ii ia 2-3 zile! ai grija de tine si nu te agita, nu face efort! Iren, o sa fim in Bucuresti ...si abia asteptam sa ne vedem, doar ai vazut ca sintem mereu dornice de o iesire la o praji! cat despre un loc linistit undeva la munte, o pensiune ...eu iti recomand sa mergi la Cheia, e foarte frumos, aer curat, pensiuni cate vrei si mancare buna! Nicole [gravi] 24+ saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu zisei de mere ca nu stiam ce sa zic.... Io am o problema, de fo luna am lasat-o mai moale cu verdeturile. Ca ma dor matzele de la ele...Bag si eu...1-2 banane, 1-2 portocale, 1 gref sau 1 kiwi...castravete sau rosie la masa de seara...si cam atat. Si ma tot gandesc ca e cam putinel! Inainte mancam 1 kg de mere pe zi, acum nu mai pot ca ma iau asa niste crampe de la ele ca ma tavalesc pe jos de durere, era sa chem salvarea intr-o zi, bine ca mi-am dat seama la timp ca nu-s dureri de alte alea, ca seamana cu contractiile la fix! Undeva am citit ca trebuie cam 5 portii de "verde" pe zi...asta insemnand fruct sau leguma...si incerc sa ajung la un 5 multumitor in fiecare zi...:) Si ma enerveaza la maxim ca bag la dulciuri non stop! Alea nu ma mai baloneaza!! Ptiu![:D][:D] Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca crampele seamana la fix cu contractiile?????Inseamna ca eu oi avea ceva gaze prin matze de mi se pare ca mai am putin si nasc nu alta.Ce toanta sunt,luam Nospa la greu si nu-mi treceau,am sunat la doctor si mi-a zis ca trebuie sa-mi treaca de la 3 nospa-uri luate pana acum.Bai,asta este pacaleala pe fatza!!! Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu ca atata treaba am avut...........offfff ca a inceput lumea sa plece prin concedii. Iren mergi la Bran, sunt niste pensiuni frumoase si e liniste acolo, te relaxezi.Iti spune fata care lucreaza in domeniu. Ref. la durerile de burtica mi-au trecut si mie, ca tare m-a mai durut aseara si ieri.Dar traiasca no spa si scopantil. Va rog sa ma inscrieti si pe mine in clubul morcovi.cu tot cu iepuras. Eu astept sa-mi iasa analizele de sange si toxoplasma...analiza pe care nu am facut-o deloc in sarcina, am facut-o inainte cu un an si a iesit negativ, dar acum m-au apucat paranoileeeeee. kamy [gravi]23 sapt. kmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia, asculta experientza unui om batran[:D]...cand o sa vina bb o sa ai atat de multe motive de stress incat o sa-ti para rau ca nu ai trait la maxim perioada asta. Sincer in cazul meu la primul bb am muncit enorm, ani de tratamente si in final o a treia inseminare reusita. Din pacate am trecut singura singurica prin experientza unei sarcini cu probleme si nu vrei sa stii cum e sa ai probleme cu o sarcina obtinuta atat de greu. Mi-am dorit si bb 2 dar in nici un caz atat de aproape asa ca la sarcina asta am pus nu inainte...n'am chef sa fac aia, ma enervez ca nu pot sa fac aia. Si in general starea de gravida ma umple de nervi nonstop. Nu comentez ca iar am probleme, iar sunt singura si mai am si un copil de 1 an si 4 luni. Mi-e ciuda pe mine ca gandesc asa, ma straduiesc din greu sa fiu fericita pt ca a fost decizia mea sa fac un bb si stiu ca bb simte tot..panica, frustrarea, stresul, oboseala...sincer nu vreau in nici un caz sa-l impovarez pe bb cu ale mele asa ca ma straduiesc din plin sa fiu cat mai fericita si optimista pt el. Si imi place intre voi pt ca priviti sarcina ca pe o mare bucurie si ma influentati si pe mine. Si revin la sfatul batranesc...cand o sa nasti o sa vezi ca bb iti ofera mult mai multa bucurie da cat stres si nervi si oboseala o sa ai pana iti faci mana[:D]...profita acum si ofera-i lui bb numai voie buna! [flo] Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina ,de ce esti tu nacajita ca nu inteleg? sau esti numai obosita?...al meu sot zice ca trebuie sa faca cumva sa ma tina mereu gravida (acu ca a scapat de alea patru lini groaznice) ca sunt binedispusa mereu... Iren , in Ro s-au dezvoltat multe chestii pe langa marile orase..deex pe langa Bv e Moeciu si de fapt sunt multe altele cu niste pensiuni de mori de placere si papica de papica...eu zic de Bv ca asta cunosc... in alta ordine de idei, trebuie sa ma duc la dentist , am o pb la o masea si ma enerveaza teribil...Adi zice sa ma duc de acum dar parca tot astept sa o fac dupa sarcina...culmea e ca m-am tratat de toate alea alea inainte de a purcede grea...insa dentisutl meu nu a vazut la ultima masea pb completa adica fisura...acum il schimb ca m-a suparat..dar o sa ii si reprosez ( nu eu il bag la inaintare pe Adi) ptr ca mi-a zis ca totul e perfect!...no ,va pupic si imi savurez cafeluta si eu ...azi sar somnul de dimineata Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, ai mare dreptate... Toata lumea imi zice..."bucura-te de perioada asta, e cea mai frumoasa!" . Problema e, cu mine cel putin, ca stiu ca o sa fie mult stres (am un nepotel de 1 an si am studiat cu mare interes cearcanele lui maica'sa![:D]) dar atunci vezi si ca bebe e sanatos, in burta e mai greu sa vezi asta si iti vajaie prin cap tot felul de prostii...Unde mai pui ca hormonii joaca biliard cu nervii mei! In rest, ma gadila pe suflet cand da din picioare buburuza si imi vine sa ma pup pe burtica de draga ce imi e!!![:D] Doamna B, nu te lua dupa mine! Vrei sa nu mai dorm noaptea de grija!? Eu am experimentat asta cu merele si pot spune ca e de la ele, dar am trecut printr-o saptamana de crampe infernale ca sa ...fiu sigura (imi plac merele la maxim!!) Nu intrerupe No-spa pentru ca poate nu e de la mere, incearca o saptamana sa elimini din verdetzuri sa vezi ce iti face rau si ce nu. Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello la gagicutze. ia uite ca a venit si tura de peste ocean. Laura, aoleu, daca nu mai poti amina du-0te la dentist...cu lacrimi in suflet iti tin pumnii (ca eu nu ma duc nici lesinata). Monique pai mama daca nu trece dupa 3 no-spa-uri poti baga mina in foc ca nu sunt contractii. gagici va felicit "in bloc" pentru alimentatia voastra sanatoasa.......la mine legumele si fructele intra tot la categoria "medicamente" ca nu am nici o placere sa le inghit. iar despre piersici las-o moarta, am luat eu de pofta si erau vechi, am zis ca pina la vara nu mai iau, pot sa mor de pofta....alte fructe am luat si au fost ok, dar piersicile nu. presupun ca din cauza pretului nu a luat nimeni.... Iren eu mai stiu niste pensiuni in Moeciu, Lepsa si Predeal asa ca, dupa cum vezi....oferta e bogata, trebuie doar sa alegi.!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...