Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Diana, din cate spui tu, bebe deja se misca... Nu intra in panica, ai vorbit cu doctorul tau? I-ai spus? Ai fost la eco in ultima vreme? Bebe nu se misca la toata lumea in acelasi timp si daca simti ceva activitate prin burtica inseamna ca el se misca. Piscaturile nu sunt anormale, se mai intinde pielea, mai apasa bebe pe vezica... Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana nu te panica, nu toti copiii sunt la fel de zvapaiati. asta scriam eu ca pe fetita mea cea mare nu o simteam mai deloc, chiar ma uitam ciudat cand imi spunea dr spre sfarsit sa fiu atenta daca o simt in fiecare zi. daca la ecografie ti-au zis ca e ok, nu ai de ce sa-ti faci probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by kamiska
Neata, la pranz. Ce faceti papuselelor? Pe mine ma cam doare spatele si putin pe jos, sub burtica, e ca o jena, o durere surda. Voi aveti asa ceva? pupici/kamy kmy
si io ma inscriu la dureri d-astea. dorm cu scopantilu' la cap[:D] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, bebe poate sa miste de abia pe la 22 de saptamani, asa ca nu te stresa, unii sunt mai lenesi...:) Daca doare rau si nu a mai durut pana acum trebuie sa intrebi doctorul. Daca sunt piscaturi ...si eu am din alea, se mai intind chestiile pe acolo, eu cel putin asa cred. Alina, buburuza mea, saptamana 26 acum, are un tonus, mama mama. Nu ma deranjeaza, imi e tare drag, dar ma gandesc ce instructie o sa faca cu noi mai incolo!!! Cred ca e adevarat, daca sunt linistiti in burtica asa sunt si dupa nastere, prea zice toata lumea ca asa e! O sa fie Bradut un copil linistit, bucura-te!...:) Io dureri de toate alea nu numai de spate, mai ales noaptea! Au inceput sa ma doara muschii! Ca la raceala!...:) Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima ecografie am facut-o acum o luna si era totul ok. Bebelusul era foarte, foarte activ, cred ca din cauza asta ma sperii acum pt. ca ma asteptam sa-l simt foaret repede. Urmatoarea vizita la dr. este de-abia in 16 aprilie.Iar intepaturile mi se pare ca sunt undeva in col. Spun asta pt. ca in urma cu cativa ani mi s-a facut o cauterizare pe col din cauza unei rani mici, fara anestezie, si stiu exact unde m-a durut atunci. Mi se pare ca tot acolo simt intepaturile astea usoare. Sa-l sun pe doctor? Cand se scurteaza colul, simti dureri acolo?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, nu sunt pe col. In mod normal te inteapa vezica pentru capasa bebe pe ea... Asta nu e anormal si am simtit toate. Daca se deschide sau scurteaza colul nu prea simti nimic, daca ti-e teama de asta mai bine te duci la un eco si te asiguri ca totul e bine Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, ce face la ecografie e una, ce face in rest alta. Ca buburuza e asa linistita la ecografii, niciodata nu a dat din picioare la vreun control...:) Intepaturi in col am, dar de scurtat nu se scurtase cand l-am masurat acum 10 zile. Se scurteaza de la contractii, si pe alea nu le simti numai in col...sa speram ca nici la urmatoarea nu o sa fie prea scurt. Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcela, si eu am probleme cu IR (indice de rezistenta ) al arterelor uterine.. La mine situatia s-a complicat deoarece a inceput placenta sa sufere(am niste calcifieri pe placenta)..Nu stiu care este medicul tau , dar daca nu ia nici o masura mai consulta si altul..Eu de exemplu am fost la Dr Badiu care mi-a spus ca poate m-a prins intr-o contractie...ceeace-mi spusese si in 14 saptamani cand tot mari iesisera valorile IR-ului.Dar am avut noroc de cineva care m-a alarmat. Adevarul este ca daca stateam asa nu se stie ce se intampla..Acum fac tratament si speram ca la urmatoarea eco (miercuri) totul sa fie bine... Pentru orice alte informatii nu ezita sa ma contactezi..Te rog nu sta asa ...Mai consulta un medic..Varsta ta de sarcina este mai mare si cred ca problemele care pot aparea la tine sunt mai putine...dar oricum acest lucru trebuie supravegheat..o crestere continua poate duce la multe necazuri...Nu vreau sa te sperii..Multa sanatate tie si lui bebe.. Iubitoiu,[gravi] 23 sapt. PS Fetelor , Bebica mea e foarte activa..Asta poate insemna ca o deranjeaza ceva sau daca avea o problema era mai linistita(nu avea forta sa se zbenguiesca)..? De cand cu arteruta mea sunt paranoica (la nivel exagerat..uneori)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...