Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxana, Blue a dat rezultatele la amnio in capitolul anterior. Din cite pot eu sa inteleg ce scrie ea acolo, totul e ok. Fetele, la mine azi o sa fie zi de cumparaturi - tocmai ne-au intrat banii de salariu (in avans, ca deh, vine Pastele) si ma duc diseara la Marks&Spencer ca am vazut niste pijamalute tare dragute! Fetele cu morcovu' - va inteleg perfect - si al meu creste pe masura ce se scurg orele pina la eco... Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, La mine puteti sa trimiteti comitetul de bataita ca e de rau! M-au apucat problemele si fricile.[bang] In primul rand ca s-a cam dus somnul meu de pana acum neintors si fara nici o problema. Adevarul e ca am fost chiar privilegiata cu somunul asta, voi v-ati plans de la inceput ca nu prea dormiti bine, eu dormeam bustean. Acum ma trezesc de 3-4 ori pe noapte cu dureri cand ma intorc dintr-o parte in alta si cu dureri in osul pubian, sau in ligamentele lui. Asta ar fi una la mana. Doi la mana m-a apucat frica de nastere, pe care pana acum nu o aveam. Mi se pare ca pentru conformatia mea (ca intotdeauna am fost mica si subtire) am burta cam mare. Si nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi in luna a noua. Si mi-e teama de o nastere care ma va lasa cu sechele, pe mine sau pe bebe. Am discutat deja cu doctorita mea, despre nastere, in ideea ca ii sugerez cezariana. Si mi-a cam taiat-o scurt, ca nasterea normala e cea mai fiziologica si ca daca nu avem indicatii de cezariana inainte, trebuie sa asteptam sa vedem cum evolueaza travaliul si doar atunci putem hotari daca se impune cezariana sau nu. Mi se pare logic ce zice ea, dar logica nu are efect asupra fricii. Si uite asa. Dati cu rosii, bateti-ma, faceti ce vreti, dar eu trebuia sa va spun lucrurile astea, ca sa ma mai descarc. Mai ales noaptea cand ma trezesc, ma apuca cate o frica din asta...de-mi ia somnul. Astept rosiile! mitzura [gravi] [yum] si bebe tzopaila din burtica - 25 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor...ma alatur si eu grupului cu morcovelul....dar sa ne auzim cu bine !!! Iubitoiu - ma bucur ca ai mai vazut si alt dr si ai inceput tratamentul si sunt convinsa ca bb e bine. Ei sunt mult mai luptatori decit credem noi!!! Nicole..ce faci? Unde a disparut Lia? A intrat deja in concediu? Andreea bafta la eco ...poate intri diseara cu amanunte. tare imi mai plac masuratorile ...ma si uit pe rigla sa vedem cit sunt de mari / ii cintaresc in minte pe fiecare....( nu rideti ) Azi dimineata cind am citit-o pe Roxi mi-am imaginat dolofanelul de bb acolo facind tumbe la mami in burtica, cu genunchii la gura... Mani -[gravi]22saptamini 36ani, Dr Adam, 4Aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, La mine puteti sa trimiteti comitetul de bataita ca e de rau! M-au apucat problemele si fricile.[bang] In primul rand ca s-a cam dus somnul meu de pana acum neintors si fara nici o problema. Adevarul e ca am fost chiar privilegiata cu somunul asta, voi v-ati plans de la inceput ca nu prea dormiti bine, eu dormeam bustean. Acum ma trezesc de 3-4 ori pe noapte cu dureri cand ma intorc dintr-o parte in alta si cu dureri in osul pubian, sau in ligamentele lui. Asta ar fi una la mana. Doi la mana m-a apucat frica de nastere, pe care pana acum nu o aveam. Mi se pare ca pentru conformatia mea (ca intotdeauna am fost mica si subtire) am burta cam mare. Si nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi in luna a noua. Si mi-e teama de o nastere care ma va lasa cu sechele, pe mine sau pe bebe. Am discutat deja cu doctorita mea, despre nastere, in ideea ca ii sugerez cezariana. Si mi-a cam taiat-o scurt, ca nasterea normala e cea mai fiziologica si ca daca nu avem indicatii de cezariana inainte, trebuie sa asteptam sa vedem cum evolueaza travaliul si doar atunci putem hotari daca se impune cezariana sau nu. Mi se pare logic ce zice ea, dar logica nu are efect asupra fricii. Si uite asa. Dati cu rosii, bateti-ma, faceti ce vreti, dar eu trebuia sa va spun lucrurile astea, ca sa ma mai descarc. Mai ales noaptea cand ma trezesc, ma apuca cate o frica din asta...de-mi ia somnul. Astept rosiile! mitzura [gravi] [yum] si bebe tzopaila din burtica - 25 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hihihihi ce ma distrati mai morcovetelor optimiste...va pup pe toate si va tin pumnii!!!! stati cuminti ca totul va fi ok!!! Iubitzico e cu chef de joaca mama ghindutza ta....pai se plictiseste si ea acolo singurica, ia mingai-o un pic sa vezi cum da in minutza ta...individu' meu asa face. asa deci Gabi eu sunt cu neuronul in urma...[xx(]...'nteleg. gagici tocmai ma uitam pe graficele generale de greutate si mai toate zic ca la virsta asta piticii trebuie sa aiba 500-550g....deci ce ziceti de individul meu? 672....mai sa fie....deci nu ma insel eu cind il poreclesc "grasunel"....[:D]. Papa tu zici ca spatele iti trece cu scobutil....??? asa mi-a zis si mie doctorita, daca ma mai pocneste sa imi fac repede cocktail-ul molotov si in pat cuminte. asa, si simbata doctorita zice "hai sa vad cum stam cu colul" si cind eram pe masa zice "aoleu mama da' te-a durut ceva"....eu aprobari triste si zice hai sa masuram colul ca simt ca s-a scurtat eu hop, inima in git, te pomeneste ca "ma leaga" si pe mine, din spirit de solidaritate cu restul gagicilor. la masuratoare colul ok, 3.9-4.1 cm...asa ca am scapat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...