Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Bunny, maine dupa amiaza ma duc la doctor, pana atunci, asteptam vesti de la Gabi... Cred ca Lia s-a suparat pe noi saptamana trecuta ca am certat-o ca isi asuma mai toate problemele care apar la alte fete. Sper sa ii treaca Mitzule, mama, nu iti face griji ca nu te bate nimeni, cred ca sunt ganduri si sentimente normale numai ca nu trebuie sa te lasi coplesita de ele. Cred ca la toate ne e mai mult sau mai putin frica de nastere, dar trebuie sa te gandesti ca ai sa fii pe maini bune si ca pana la urma ai sa te descurci mai mult decat bine. Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
mitzura....ma alatur tie cu amindoua problemele...stiu ce inseamna. Eu am mai avut saptamina asta si pe tatai care a fost racit si a respirat tare greu si exact cind ma linisteam si cred ca as putut adormi..atunci incepea el 'concertul'= sforaitul. O noapte l-am mutat pe canapea ...o noapte am fugit eu din pat ...dar nici asa nu pot dormi. Ref la nastere..am exact aceeaiasi problema, acelasi raspuns de la dr ..vezi ca am postat un subiect http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23900 si sunt parerile pro/contra...dar stii tu ca tot de bb/dr depinde in primul rind si apoi de noi...eu cel putin m-am apucat sa ma doc mai mult despre nasterea naturala Mani -[gravi]22saptamini 36ani, Dr Adam, 4Aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am venit si eu. nu prea inteleg ce se intimpla??!!! cind "trebuia" sa-mi fie rau(greata) nu mi-a fost, dar mai nou ma incearca tot felul de senzatii de greata si ameteli.dimineata burta mea e in regula, dupa-amiaza, cind ajung acasa e mult mai mare parca sunt umflata si e destul de tare. cum se manifesta contractiile astea? eu simt ca misca bb si parca mai simt ceva dar nu stiu cum sa descriu.oricum nimic dureros. Monica [gravi]si bb 21 saptamini,DPN 13august2004, dr. Muresan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunny, sint pe aici ...nu stau numai in pat, nu pot sa stau potolita, nu stiu de ce! am spalat o tona de vase, am pus masina de spalat, am fost afara sa iau paine (e o vreme superba, e atat de frumos si placut afara), mi-am facut ceva de mancare si acum imi fac siesta [:D] cu un tiramisu la desert! tinem si noi pumnii pentru toata mamicile care merg la eco saptamana asta, am sunat si eu sa-mi fac programare la Iosup dar nu am gasit liber prea curand, asa ca pana la urma o sa ajung la eco pe 20 aprilie abia astept sa vad ce face colul, ca bebetica-iubitica sigur e bine, are o energie zilele astea de m-a dat gata, numai cand simte mana lui tati se cuminteste, vrea sa-l pacaleasca ...iar pe mine ma loveste ca pe sacul de box. stiti la ce ma gandeam eu, mai ales ca aici s-au adunat atatia morcovi si comitetu' e foarte solicitat, cred ca trebuie sa ne impunem ceva ...sa fim OPTIMISTE, sa gandim POZITIV, sa ne bucuram de "timpul liber" pana incep noptile albe, plansete, scutece, biberoane etc. !!!!! STIU CA E GREU, dar nu imposibil ...ce ziceti? Nicole [gravi] 24+ saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai aparu' o Monica! Bine ai venit, sanatate tie si bebelului! Io-te ce de morcovete! Azi e ziua plantatiilor? Si vanatoru' un'e-i? Ca am si io nevoie de o vizita? Mei, is io nebuna sau si voi simtiti copilu' jos? Ca parca prin luna 4 il simteam colo-n gat si nu puteam sa respir, iar acu de vro 2 saptamani parca s-a hotarat sa coboare la parter! Si de cand cu "coalele" scurtate si cu probleme visez noaptea ca pierd copilu' pe drum, in timp ce merg la o plimbare in parc! Hai care se inscrie la o tura de box? Ca daca nu e sosu' la domitil sa-l bat la cap, il inlocuiti voi cu succes! Dana M [gravi] 24 saptamani 29 ani si 8 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite la Nicole un obtimism debordant. S-ar zice ca iti prieste tare statul acasa, ie el si cu activitati gospodaresti. Asa sa fie, numa' ca pe la noi se instaleaza mama paranoia din cand in cand si pana castigam razboiul cu ea... trece ceva timp, dar dupa cum spuneai si tu, nu e imposibil. Tare as vrea sa fie si eu acasa, sa nu ma mai gandesc la serviciu, sa vorbesc toata ziua cu Bradut, da ...vise taica, vise. Alina+Bradut(26sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, chiar ai vrea? Nu te-ai plictisi? Dana, termina cu prostioarele, du-te la un eco ca sa te calmezi si gata. Ce rost are sa iti macini nervisorii aiurea? Nicole, felicitari la capitolul optimism... Ar trebui sa invatam de la tine, nu, fetelor? Eu va las ca am de alergat prin oras cu treaba, ne vedem maine dimineata ! Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, nu stiu cat imi prieste ...ca m-am plictisit si cand vad ce vreme e afara iar eu stau in casa, as face niste plimbari prin parc, prin oras [bang], cand eram la serviciu imi doream si eu sa stau acasa, te inteleg. stiu cum e cu paranoia, eu am avut ieri nu un morcov ...am avut o duzina, o ladita intreaga, insa astazi analizand la rece ce mi se intimpla am realizat ca mai mult contribui la panica asta decat sa o "alung", prea imi fac tot felul de ganduri, stau si ma gandesc la toate prostiile in loc sa vad partea frumoasa, pai eu dadeam pe dinafara de optimism si acum nu ma recunosc, trebuie sa-mi eliberez mintea de toate gandurile "neplacute" si sa ma bucur de burtica, de bebetica, de iubirea si dragostea lui tati. pana la urma daca stam si ne gandim bine ...sintem toate tinere, sanatoase si nu avem de ce sa ne facem griji, la ecografiile facute pana acum toti bebeii sint sanatosi, frumosi si grasuni, asa ca optimismul la control si zambetele pe mutrite [bis] pupici Nicole [gravi] 24+ saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca m-as plictisi, acum cand toata atentia mea este focusata pe familie si mai ales pe noul membru al familiei. Daca m-as plictisi v-as vizita pe voi, m-as duce prin magazine, as incepe diverse decoratiuni in camera lui Bradut... nu cred ca m-as plictisi, dar cu siguranta as bate recordul la facturi telefoane, deci mai bine mai stau un pic... Sa ai grija de voi Andreea, ca e cald afara, sa bei multe lichide daca bantui cu machineta. Miha ai adormit cu picioarele pe birou sau ai plecat acasa? Alina+Bradut(26sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu ma inscriu azi la optimiste.....ca lenea e non-stop. Monica si la mine se shurubareshte ghindu' mai jos...dar lasa-l sa isi faca loc, acu' ca e destul spatiu pe acolo. Mitzule ai deshis subiect super sensibil cu nasterea..si mie mi-e frica de mor de ....procesul propriu-zis, ca sa zic asa...dar am sa incerc sa imi mai adun din curaj pe parcursul urmatoarelor 17 saptamini...ca altfel nu se poate, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...