Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

Mai Roxi, nu da cu parul, bre! Eu tocmai terminasem de citit capitolul anterior, asa ca de aia eram la curent cu raspunsul lui Blue...[il][il] Pe la mine la birou e liniste si pace - abia astept sa se faca 5 si sa plec prin magazine... Cit despre nastere - macar eu stiu ca am sa fac cezariana, dar si de asta imi e frica, evident (si am mai trecut o data prin asta...)- imi mai e frica si de scosul firului de cerclaj, ehehee ce de frici am eu adunate... Dar vorba Roxanei - acum mai am rabdare si restul de 15 saptamini... Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Aoleo, cu nasterea m-ati lovit in punctul sensibil.Mor de frica,dar trebuie ca doar nu l-oi tine pe bebe in burta la nesfarsit,vreau sa-l cunosc.Prefer durerea de operatie,macar am mai trecut printr-o operatie si stiu la ce sa ma astept.Sa vedem ce zice si bebe si doctora,ca nu tine doar de mine.Oricum ma pregatesc sufleteste pentru ambele varianta (chiar daca va fi naturala va fi OBLIGATORIU cu epidurala).Vreau sa merg chiar si la cursuri. Apropo,mergeti vreuna la cursuri?Pe mine doctorita m-a trimis la Municipal la "scoala parintilor",cica e foarte educativ.Poate facem o gasca (mai ales cele care nasteti la Municipal) de "respiratii in grup".Va bagati?????? Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am adormit soro,am ajuns acasica!Am avut o zi destul de incarcata azi...(se adunasera),dar tare-mi place!Eu n-as sta acasa nici cu roaga! Gabi si mie mi-e frica de scoaterea cerclajului.De cezariana chiar nu mi-e frica,ca am prins una live cat am asteptat sa-mi faca cerclajul si am vazut pacienta(tot a lui Nayel) ca era ok. Fetele,rugaminte mare!!!!!!!Stergeti-o pe Madam Dragan din listuta,ca fac crize de nervi cand o vad trecuta acolo!Please!Si pune-ti-l pe Nayel la loc de cinste :)))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi mama nu dau...ca mi-e lene si nici intentii killerite nu am. a propos si by the way de cursuri, cind va duceti la farmcaiile help net intrebati acolo de cursuri ptr ca ei organizeaza si niste intilniri.....nu mai stiu daca o data la 2 saptamini sau lunare, dar cica sunt interesante. iar despre cezariana....aaaaaaaaaaaa, uit tot timpul sa va zic ca placenta mea s-a ridicat 1 cm....asta e actiunea grasunului de ghindu'. asa ca daca se mai ridica un pic in urmatoarele 5 saptamini gataaaa...scapamd e amenintarea de previa si suntem tari de tot!![:D] acu' o a rideti de mine si cu ....posterioru', da' mie cel mai frica imi e de momentele de "dupa" la nasterea naturala dar tac chitic si incerc sa ma incurajez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ia sa va incurajez eu.... Scoaterea cerclajului e floare la ureche..control normal si taie firul...toata afacerea dureaza maaaaaaaaaaaaaaaxim 5 min si nu doare deloc. Cezariana e o operatie cu tot ce impune o operatie da eu una a doua zi m-am ridicat din pat si a treia am luat-o la urcat scari prin Giulesti ca ma enerva sa dau spaga la liftiera pt orice miscare. Si urcam asa pretz de 2 etaje din 3 in trei ore drept pt care in max o luna nu am mai avut nimic. Nu am avut nici dureri mari, nici probleme nici dupa operatie , nici 1 an juma dupa. Acum ce a inceput sa ma manance putintel ca deh se intinde pielea. Si tare relaxata am mai fost si inainte si dupa. Despre nasterea naturala sorry nu am impresii! Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, multumim cu linistirea de cerclaj... Cit despre cezariana si eu m-am dat jos din pat a 2-a zi si am urcat scari si m-am simtit chiar foarte bine (dar erau fete operate odata cu mine care abia se miscau dupa 4 zile si nu le scosese inca drena...) asa ca sunt cazuri si cazuri. Si pina la urma e tot o operatie - tot taietura, tot cusatura, anestezie, etc., asa ca mie tot mi-e frica indiferent cite operatii am mai facut (respectiv inca 3 inainte...)... Gabriela [gravi] saptamina 24 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...