Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici Iulie-August 2004(53)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Opa...paranoia in grup!...hahaha Ia vedetzi ca am bata de saptamana trecuta si vin la voi!!![:D] Haideti neica relaxati-va...ca imi dispare somnul cand va citesc...hehehe Marina ce ne mai incurajeaza...si mie doctorul mi-a zis ca o sa cam ajungem la cezariana, mi-e cam nu stiu cum cand ma gandesc, o fi bine...n=o fi bine... dar daca zice nenea doctorul nu mai stau io sa comentez! Io fusei cu nerfii pa furculitza pana acum. A ajuns mobila comandata de omu'...([:D]imi umple toata casa care nici asa nu era prea mare si nici cine stie ce frumusete nu e!) Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, hai ca m-am distrat cu "nerfii pa furculitza" ...nu te cred ca iti ocupa mobila toata casa, vino sa vezi la mine si pe urma mai vorbim ...abia astept sa o "aruncam", sa am loc de topaiala pe aici! cred ca la noi in bloc isi renoveaza toti casele, toti bocane, sparg pereti, dupa Paste incepem si noi, sa vezi nerfi la mine [:D][:D][:D] pana una alta eu caut oferte de centrale, calorifere, parchet, gresie etc. sa va intreb si eu ceva pe cele care aveti centrala, am gasit la o firma un "pachet pentru apartament 4 camere" care contine: centrala, calorifere (6 buc.), tevi, fitinguri, montaj si costa vreo 56 milioane, ce ziceti ...e ok, va mai aduceti aminte cat v-a costat pe voi? Multumesc [bis]!!!! [pup][pup][pup][pup] Nicole [gravi] 24+ saptamani 26 ani, DPN - 25 iulie 2004, dr Badiu A.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, azi am avut si eu appointement si totul a decurs bine..peste o luna am urmatorul...i-a ascultat inimioara si mi-a facut masuratorile de rigoare...scurt! nici macar nu am timp sa imi dau seama daca am sau nu probleme..se pare ca e ok!..in fine, nu am avut fifth disease de ce ma temeam eu...incerc saimi amintesc ce e diferit de prima sarcina...dar mi-amintesc ca si dr . meu din Ro era calm imi facea aceleasi lucruri..nasterea e un proces natural si vad ca lumea nu se ingrijoreaza decat daca e ceva in neregula...v-am vazut pe toate stresate in acest capitol 53 al istoriei noastre comune...sper ca la toata lumea sa ne fie bine! Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, ce de morcovei! Am consumat si eu cruzi ca au efect laxativ! Sa va zic si eu: contractii toata ziua, stat la pat pentru prima oara 8 ore din 12 de-a lungul zilei dupa o noapte agitata (am facut un sul dintr-o pilota si l-am tinut cind in brate si fixat intre coapse ca sa ramin pe o parte, cind la spate ca sa ma opresc in el dar a fost mai mult stress decit rezultate pozitive). Ma dor oasele de stat in pat pe stinga, nu stiu cit mai pot continua asa! M-am trezit si racita cobza, am stat toata ziua cu nasul in batista si am stranutat de 100 de ori macar de-ar fi iesit virusii astia din nas ca in rest nu ma supara gitul sau altceva! Nici la mine nu mai are efect NoSpa (3 pe zi) dar nu cred ca e cazul sa nu mai iau... doar adaug cite un supozitor Scopantil in zilele dificile care sunt din ce in ce mai multe! Asa ca si miine am program de odihna... bafta la ecografii si numai bine![pup] Florina 27 ani [gravi] 28(+) sapt cu puiutzul Teodor Dr Badiu - Sp Universitar DPN 1 iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, hello. ce faceti mitzelor? cam liniste pe aici....Monica imi pare rau ca nu iti place mobila....linisteste-ti nerfii ca nu face bine la ten. Laura imi pare bine ca piticul e bine, ai dreptate e lumea cam stresata azi...dar le trece lor!!! Nicole...eu din amintiri zic ca e ok, ptr ca nu caloriferle costa mult ci fitting-urile si tevaraia. ce marca e centrala? are tiraj fortat? ai grija si uita-te pe manual cum sta cu alarmele, ar trebui practic sa se opreasca singura la orice problema majora, nu numai sa dea alrme, ca asa e cel mai sigur. hai ca imi ateriza si mie barbatul acasa, va las pupici si o noapte linistita, rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nerfii trec...ca n-am incotro...:)))...Nu o sa arunc mobila pe geam (pe aia dinainte am trimis-o cu un camion la parinti...si asa tare mi-a placut fara mobila...mmm...ce frumos!...:))) Nicole, e bine zic eu...Pe mine numai centrala m-a costat 25 de milioane acum 3 ani! De fiecare data cand ieseam din casa mai cumparam cate un ceva mic ca ma trebuia la montat..:) Sa aveti o noapte linistita si odihnitoare! Monica [gravi] 25+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit de la dr ....( intre timp m-am intilnit si cu tati la o pizza + prajiturica ) ca de ..totul e ff bine, inimioara e ok , a verificat Dr cardiolog totul si la sfirsit ml-a aratat pe Junior, asta asa pentru mine. Nu a facut masuratori, ca ea nu asta trebuia sa faca...dar mi-a zis ca e mare, bine dezvoltat ..Roxi fii atenta tot ca al tau cu genunchii la gura si cu mina pe linga si bb nostru are 6cm la picior deja !!! Ce mai , daca e fata ne-a spart ...sa vedeti ce lungana cu 41 o sa aibe mama !!! Cam atit...suntem tare fericiti, am baut si putina bere asa ca acum mai am putin si ma rostogolesc !!! Nicole daca vrei miine da-mi un MSG cind esti online si iti dau nr de tel de la cei care mi-au pus mie caloriferele - stiu ca monteaza si centrale si mergi cu ei sa le cumperi - macar stii ce cumpara, ti le duc acasa, cara ...eu sunt f multumita si dupa ce mi-au lucrat i-a sunat mama ca nu stiu de ce nu se incalzea jum de calorifer si au venit de 2-3 ori fara nici o problema/bani. Si tipul e de incredere si parolist. Noapte buna si sa ne auzim miine cu bine ! Mani -[gravi]22saptamini 36ani, Dr Adam, 4Aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa concep si eu un mesaj,cu riscul de a atrage numai critici,injurii si poate excluderea de pe listuta.Oricum e totuna pt. mine.Am intrat pe acest forum sa citesc,si chiar sa postez,unele probleme cu care se confrunta parintii;dar am dat peste subiectul mamicilor de iulie-august,cind am aflat ca astept un copil,din nou.Cu toate astea,in loc de mamici de iulie-august,ar trebui sa se intituleze:mamici de iulie-august...din Bucuresti!Cu exceptia Roxanei(din Ct)in fata careia fac o plecaciune si pe care o apreciez pt.sociabilitatea de care da dovada,ca tot timpul a raspuns,fie si la un mesaj de bine si a lui Bunny,in rest s-a format un club in care se discuta niste teme,la care majorit mamicilor de pe listuta ramin la...no comment!Nu fac aluzie la nimeni,doar ca dupa parerea mea(si dupa ce am mai citit si pe forum)la un asemenea subiect,cu un asemenea nr.de mamici,nu se poate sa posteze in mod constant numai anumite persoane(si problemele lor,fie legate de sarcina,fie de cu totul altceva).Parerea mea! Oricum nu mai intru cit de curind pe acest subiect asa ca puteti da cu rosii cu kg.Cele de mai sus pot fi interpretate si ca un sfat pe viitor,caci pina la urma un forum nu este numai pt.un grup de pers.,ci pt.toti membrii. Eu va doresc sarcina usoara in continuare,cit mai putine dureri si cum spunea si Nicole,cit mai mult optimism(uite un subiect de discutie). P.S.:Poate o fi zona de vina,ca sunt moldoveanca?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza la toata lumea. Anna, nu te supara pe fete....asa se intimpla cind majoritatea sunt de undeva, se creeaza subiecte comune. imi pare rau daca te-ai simtit vreodata exclusa din discutie si crede-ma (si zic ca fetele sunt in asentimentul meu) ca zona nu are nimic de a face, Doamne fereste!!!! sper sa nu te superi pe noi si sa postezi cit mai des. ce mai faceti altceva? ati avut o noapte linistita? de azi se face cald si aici cica....si nu sunt semne de ploaie, Doamne ajuta! pupici si va astept la o vorba, r
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...