Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor va doresc o saptamana minunata, mai ales ca este saptamana mare. Crisa, ai mare grija de tine! Nu face eforturi inutile. Doamne ajuta! O sa vezi ca dupa eco la Iosup o sa te linistesti. Vad ca s-a ingrosat randul bb-ilor bolnaviori. Si se pare ca intr-adevar nu e de glumit cu rubeola. Aveti grija de bb-i. Multa sanatate! Si Maria este bazaita in ultimul timp. Vroiam sa ajungem vineri la dr., dar a fost liber... Cred ca mai ies si alti dintisori. Ar fi si timpul, ca de doua luni ii tot asteptam. Voi mergeti cu bb-ii la impartasit? Cand trebuie mers? La multi ani tuturor "florilor" pt. ieri! Va pupam Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Noi suntem bine, Sara nu a fost racita,dar e cam maraita .Sper ca o sa-i iasa si ei dintisorii ca tare se lasa asteptati. Nu am mai avut timp sa scriu deloc pentru ca iesim toata ziua afara si cand intram in casa picam amandoua de obosite ce suntem. Sara spune "ma-ma","ta-ta","da-da", si alte cele.Merge singura daca o tin de manute.Rade toata ziua,e o scumpa. Va promit ca voi fi mai activa dar acum va las ca se trezeste Sara, Va pup si sanatate la bb-i bolnaviori Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Am intrat si in sapt mare. Ne gandim mai mult la curatenie,cumparaturi si masa de Paste.Si in fond pierdem esentialul:moartea si Invierea Domnului Isus.Sper sa nu fie asa. Ruth e mai bine dar inca mai tuseste.Ieri am iesit afara ca nu mai puteam sa stau in casa.Si cu mancarea binisor,inca nu pot sa ma laud f tare.Ma uit la ea cum a slabit si ma doare sufletul ca i-au disparut pernutele ei dragalase.Dupa ce m-am laudat la voi c-a inceput sa manance iar n-a vrut sa mai vada mancarea si disperata cum am fost i-am dat saracutei sa manance fortat cu seringa.Sa vedeti voi branzica cu banana si cereale diluate in putin ceai in seringa.Ciudat ca la seringa casca gura. Oricum,fata de cum a fost ma bucur ca e bine.Sa treaca si tusea asta ! Si mai am un motiv de bucurie.Azi sotul meu a mers prima zi la noul lui servici.E o luna de proba dar e barbat destept si cred c-o sa ramana aici.Sa dea Domnu! Curatenia e aproape gata .Mai am prin dulapuri si in debarale si gata. Crisa ai grija de tine si de fetita.S-auzim de bine! Romana ,mai e mama ta la tine?Cat sta?Sunteti bine? Aditzule,draga dar tu si Irinuca ce mai faceti?Mai scrieti si voi doua cuvinte. A mea sta destul de mult in picioare,iar la mersul in patru labe si-a luat carnetul de profesionista.A invatat-o ta'su sa caste gura mare ca la dentist si sa faca aaaaa ,si face aaaaaaa si rade.Cand vrea sa ne distreze face aaaaa si rade la noi .Toata ziua e la oglinzile de la sifonier si vorbeste cu Ruthica din oglinda si rade.E asa de scumpa.Va dati seama ca de cand se ridica in picioare langa sifonier....adio oglinzi curate.Aaa si e indragostita de suzeta('[bibe]').Cand o vede repede merge si si-o baga in gura ,iar cand vrea sa "zica "ceva o scoate spune ce are de zis apoi o baga la loc.E mortala cand merge la oglinda isi scoate suzeta,face un aaaaaaaa si rade la cea din oglinda ,apoi....din nou in gura ca e asa buna. Fetelor am si eu o intrebare.Cum faceti spanacul si cat timp il fierbeti? Va las si spor la treaba si la scris. Am pus si noi o pozica de cand avea Ruthi 6 luni dar nu stiu cum sa schimb nr de copii si sa scriu cateva cuvinte. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Lya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa, îmi pare foarte rãu pentru problema apãrutã. Ai mare, mare grija de tine si de bb2. Nu te mai gindi la treabã, gãsesti tu pe cineva. Multã sãnãtate si sã ai încredere cã totul va fi bine. Romana, ai grijã de burticã! Mihaela, cred cã ai tras o spaimã....Flaviu e mare nãstrusnic. Bibi, multã sãnãtate lui David si la ai tãi. Tot asa nebunie la job? Las’ cã vin si zilele libere... Eu încerc sã nu mã mai enervez la birou si nici sã mã mai consum foarte mult...oricum recompensa e tot aia. Mai bine pãstrez energia pentru acasã. Amik, multã sãnãtate Alexandrei, cred cã este bine acum. Oricât i-am feri de rãceli, tot se întimplã. Iar vremea aceasta e foarte înselãtoare. Gianina, îmi pare rãu cã si voi ati avut probleme cu rubeola. Eu nici nu am curajul sã-l pun pe Alex pe cintar. Si asa, abia avea 8 kg, acum...nici nu vreau sã mã gindesc. Am ajuns sã mã bucur cã se trezeste noaptea si îi mai pot da laptic. Iar peste zi, tot incercãm sã-l facem sã mãnince cit mai mult. Nu stiu ce iaurt sã-i mai dau, toate mi se par aiurea. Facut în casã si amestecat cu fructe nu manincã. In schimb, ieri a mincat o cutiuta de iaurt Zott (acela cu bucati mari de fructe). E din lapte pasteurizat, dar o fi bun pentru ei? Nici pentru borcãnele nu mai este asa fan. Il mai pãcãlesc cu lapte, amestecat la blender cu bananã si cereale. Eu care as mânca numai fructe, nu înteleg de ce lui nu-i prea plac. Vã las, cã mai trebuie sã si muncesc putin. Sa aveti o saptamina frumoasa, frumoasa! Marina http://community.webshots.com/user/marinasialex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici, la multi ani "florilor" sarbatorite ieri si sanatate multa tuturor bbilor bolnaviori. Am vazut si eu pozele din parc si sinteti tare frumosi. Speram ca la urmatoarea intilnire sa nu mai avem temperatura sa putem veni si noi. BIBI - felicitari pentru dat noroc, dar asta cu scosul limba s-ar putea sa va cam dea de furca, pt ca n-o sa renunte usor la "achizitie". Noi ne laudam tot cu un dintisor, dar de vreo saptamina de cind i-a trecut raceala maninca si Mariuca ceva mai bine, adica se cunoaste pe ea ca a mai pus ceva carnita, ca mi-era si frica s-o mai cintaresc. Cu vorbitul am ramas la ma-ma, a-bu, iiiii si mai nou raspunde "da" foarte clar cind o intrebam ceva, nu conteaza ce, iar cind ii spunem "nu e voie" ride si parca fuge (cu premergatorul) de acolo. Am terminat si noi curatenia si cind am pus perdeaua, imediat a fost linga ea si se infasura toata cu premergatorul in perdea, de am fost nevoiti s-o stringem intr-un colt de geam. V-am pupat si ma intorc la treaba ca azi se zvoneste de o prima de Paste...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mai postez lista cu bebici ca mi-e teama ca se pierde: 01 iunie Alex si mami Marina 03 iunie Alex si mami Malina 03 iunie Ruxandra si mami LaviniaC 04 iunie Diana si mami Denisa 07 iunie Sebastian si mami Delphin 13 iunie Vlad si mami Martta 13 iunie Denisa si mami Calina 13 iunie Tudor si mami Anamaria 14 iunie Ruth si mami Lya 14 iunie Alex Victor si mami Marox 16 iunie Daniel si mami Doinna 18 iunie Catalin si mami Dani-da 18 iunie Flaviu si mami Mihaela 19 iunie Ionel si mami Marika Stefan 22 iunie Marius Cristian si mami Romana 24 iunie Tudor Andi si mami Bobi 25 iunie Luca si mami Andra 25 iunie Rares si mami Mirunaa 27 iunie Maria si mami Adi 27 iunie Stefania si mami Kehleyr 01 iulie Andrei Iulian si mami Dana (Marioara78) 02 iulie Maria si mami Cornelia 03 iulie Paul si mami Alexa 04 iulie Mihai si mami Kara 04 iulie Matei si mami Romana 74 05 iulie Matei si mami Madishor 06 iulie Cindy si mami Catan 06 iulie Daniel si mami Mica 07 iulie Maya Alexia si mami Carmenutza 07 iulie Rares Andrei si mami Crisfilip 08 iulie David si mami Bibi 08 iulie Tudor Stefan si mami Crisotexa 08 iulie Teodora si mami Nicol74 09 iulie Iris si mami Azibel 10 iulie Alexandra si mami Amik 14 iulie Sara si mami CorinaElena 14 iulie Tibi si mami Doina Sanda 16 iulie Emma Ana si mami Iuliana 18 iulie Taisia Eliana si mami Gio 18 iulie David si mami Salina 19 iulie Alexandru Constantin si mami Irina 19 iulie Calin si mami Maadi 21 iulie Alexandra Maria si mami Alinuta 21 iulie Mihai si mami Elena ltd 22 iulie Alexia si mami CriXia 24 iulie Simona Andreea si mami Gianina 25 iulie Emma Maria si mami Claudya 27 iulie Paula si mami Maria 28 iulie Tiberiu si mami Bychi 28 iulie Stefan si mami Anto 28 iulie Maria Ianina si mami Madic 29 iulie Maria Catalina si mami Ioana Sora 30 iulie Irina si mami Aditzu 31 iulie Daria Maria Antonia si mami Tango 31 iulie Alexandru Eduard si mami Magda (alexandrueduard) Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! La Multi Ani sarbatoritilor de Florii si ai zilei de azi! Sa va dau si eu raportul. Mihai a facut o iritatie pe ceafa care il mananca sau il ustura, in tot cazul il necajeste. I-am tot dat eu cu o crema si, culmea, dau intr-un loc si se muta in altul, parca fuge de crema aia pacatoasa de iritatie. Acum e taica-su cu el la dermatolog, iar mie imi revine sarcina sa o duc pe Oana la medicul de familie ca se vaita de cap si burtica de cateva zile. In fine, la capitolul evenimente si abilitati :), Mihai stie cam asa: - sa zica si "mama", de vreo saptamana, in sfarsit s-a invrednicit sa-mi perie si mie onoarea si orgoliul; - daca ii dam usor peste gurita, zice aaaaaaa-ul ala intrerupt, iar daca nu are cine sa-l ajute cu o mana de nadejde, baga el dosul palmei in gura si reusesete binisor; - imi ofera si mie din mancarea lui sau sa-i mananc jucariile si chestia asta il amuza teribil; - cand isi cauta o jucarie si il incurca propriul piciorus, il da la o parte cu mana :); - mananca tare bine, sa nu fie de deochi si sa nu ma laud intr-un ceas rau! - e extrem de sobru afara, n-am idee de ce. Cam atat de ziua de azi. Va pupam pe toti si uram sanatate tuturor bebeilor, in special celor bolnaviori! Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...