Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(17)


Recommended Posts

vai ce necajita sunt!am o buba in suflet! alexandra iar a facut ieri kkita moale rau,mai mult apa... si azi. cate unul pe zi,iar restul normale.caci,da,a avut 2-3 scaune. mananca mai bine acum.nu se sparge dar oricum.azi am inceput sa ii dau iar milupa normal amestecat cu HN si debridat+sumetrolim pt burtica. daca face rubeola?sau altceva???? ea in rest e bine dar eu sunt paranoica! maine mergem la dr!sa vad daca e nevoie sa ii dau vitamine,sa ii fac analize... wish me luck!!! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ciao fetele!!! Paula e bine,mare deja,vorbareata(pe limba ei doar din pacate),si tare frumusica.[bb] Noii suntem in Franta,la Quelose(daca asa se scrie).Ne e dor de bb!Si de cea mare,Miruna(12 ani si 6 luni).Ne simtim foarte bine dar ne e tare dor de casa!!!!!Duminica ne intoarcem acasa:nu mai e mult pana atuncfi si timpul parca zboara.[amoras] Noroc ca are sotul rom-ing si ca pot vorbi cu Miruna incontinuu. In plus ma bazez pe Miru si stiu ca are ea grija de sora-sa,cu toate ca e si mama mea acolo,dar stiti voi cum e,cineva tot trebuie sa-i aminteasca diferite lucruri!!!Chiar acuma Mirunica mi-a dat un apel(pe langa cele 5 de dimineata si cele 100 de sms-uri pe care m-i le scrie zilnic).[(pc] ps:nu stiti?joi se vopsesc ouale????????[pk] amik-iti tinem pumnii![si-eu] crisa-imi pare rau de sangerare:ce are mama ta,totusi????Pana la urma,bb e ffatita sau baietel??? va pup pe toate miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CATAN : Bine ai revenit. Adresa site-ului este http:://geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 Poze poti trimite pe mailul bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com Din cauza liniei care sublineaza nu se vede cum e scrisa adresa – este bebe_iunie_iulie_2003 cu underscore (liniuta jos) intre cuvinte. MIHAELA: Doamne cite peripetii… Acum la inceput ne panicam din orice, dar cu timpul cred ca ne obisnuim. Oricum trebuie sa avem grija sa inghita cine stie ce substante cu care se face curatenie (mai ales in perioada astea cind sintem harnicute). CRISOTEXA: Ai mare grija de tine… ca sa nu ramin singura cu burtica… Mie mi s-a intimplat altceva. Aseara mi s-au umflat fosrte tare labile mari si nu mai puteam sa mai umblu decit ca o rata. Asta cred ca din cauza ca nu prea stau in pat peste zi si acum cu volumul mai mare de singe... Of… Dar mai am vreo11 saptamini si am sa-l cunosc pe bebe 2. LYA: Mama a plecat vineri seara, dar peste 2 sapt. vine tata. Am vazut ca la parintii intreaba , parintii raspund este un subiect despre bebe care nu sta cuminte cind papa. Nici Cristi nu mai sta linistit in carucior cind ii dau de mincare, se ridica in picioare ori se apleaca peste margine. Il mai punem si in scaunul ergonomic , ii mai arat jucarii, il rotesc si pina la urma cu poezii si cintece termina de mincat. Oare cind or sa manince singuri copii astia? MARIA M M : Trageti chiulul de la ingrijit copii? Distractie placuta. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRiSA stiu eu o menajera.Chiar seara asta m-am intalnit cu o prietena si-mi spunea ca-si cauta de lucru.E vorba de o fata tanara,draguta si la propriu si la figurat,a fost baby-sitter si menajera la o familie cu 4 copii in Danemarca.Si aici in Ro a fost b-s si le facea in plus si curatenie,asta din placere.Si e f harnica javascript:insertsmilie('[biz]')si de incredere. O cheama Ana Maria si raspunde la nr de tel 0740022992. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Lya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele. Acuma suntem la Chambery si ne simtim foarte bine,Afara sunt vreo 9 grade,deci e placut. Asa e, ROMANA-,cam tragem chiulul[:I],aveam si noi nevoie de o mica pauza si delegatia sotului a picat f. bine! Cat despre bb,ce mi-a mai zis mama:pusa in rotobil merge inconinuu.Sta singurica in picioare pret de vreo 3 secunde(asta e putin sau mult???). Noi am gasit din comert niste biscuiti pentru bb!Se numesc BE vita plus.Ambalajul e alb dar in colturi e rosu.De ambalaj sunt inscriptii de genul:biscuiti pt adulti(!?),biscuiti pt spotrivi(!!??) si in sfarsit mult asteptatul biscuiti pt copii[copil]. Sunt foarte buni! Crisa-succes cu bona,sper sa o gasesti curand.Incearca ceea ce ti-a recomandat Lya,Ana Maria parca o chema,pare fata serioasa.Ai mare grija de tine.Si tu ROMANA,la fel!!!! Ai vostrii bb (cei care au 8 luni) se ridica in picioare?Paula da ,pt vreo 3-5 secunde,dar nu prea are stabilitate.Cat despre ea mai mica intentie de a merege in patru labe...nu prea cred!!!La voi cum e? miru&nana=>fetele mele frumoase
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexandra mea o ia la fuga in patru labe!si eu care eram necajita cand nu mergea inca de-a busilea!cat despre statul in picioare,banuiesc ca singura,-la asta te referi, maria,nu?-se ridica tinunadu-se de ceva apoi isi da drumul si parca ar pleca de pe loc..dar ii este teama si atunci,usor-usor,se apleaca,ajunge iar in patru labe si pleaca asa!:))) azi a mancat binisor cerealele,adica toata portia!dar acum nu mai doreste lapte!!! la 13.00 mergem la medic. va pupic! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lya, mersi mult de informatie [flo]. Chiar acum am sunat-o si a ramas ca trece dupa-amiaza sa vorbim. Doamne ajuta sa ne intelegem! Bafta multa si sotului tau la noul serviciu. Si Tudor a fost racit (cu nasucul foarte infundat insa fara febra si tuse). Acum e ceva mai bine. Si el mananca mai prost. De ieri am inceput sa-i dau (la sfatul medicului) cate o fiola de vitamina C (5 ml) inainte cu o ora si jumatate de masa de pranz, asta pentru pofta de mancare. Romana, sanatate multa,multa. Of Doamne, 11 saptamani si o sa-ti tii puiul in brate. Ce putin mai e!!!! Maria, ce frumos, in Franta. ce bine sa mai ai si tu o vacanta. Cred ca iti e dor de Miruna. acum din cauza problemelor cu sarcina nu mai am curaj sa plec la tara dar ma gandeam sa il trimit pe Tudor macar in iulie si august cand aici te coci de cald. Dar cand ma gandesc sa stau fara el.... Maria, mama mea are hepatita C si urmeaza acum un tratament cu interferon care ii da niste stari de febra, dureri de oase, moleseala, ce mai, nasol de tot. Of mai fetelor, imi e asa de greu ca nu pot sa am grija de el. Bine, eu sunt cu mancarica si dau indicatii cu tot ce trebuie facut insa nu-l pot tine in brate si nu ma pot juca cu el, de multe ori imi vine sa plang. Doamne ajuta sa stiu macar pentru ce fac asta. Dar viata e viata, toate se fac cu sacrificii. Amik, multa sanatate Alexandrei. Ai sa vezi ca o sa fie bine!!! Neaparat insa sa mergi la doctor ca am vazut o emisiune ieri cu toxiinfectiile alimentare care dau diaree si zicea prof. Streinu ca nu e de glumit din cauza deshidratarii care are loc la diaree. Vad ca Alexandra nu are numai diaree, deci asta e bine. Incearca sa o hidratezi cat mai bine. Elena, cum mai sta Mihai cu iritatia? Madicule, cum adica voi ati ramas cu vorbitul "numai" la ma-ma si nu mai stiu ce?????? Pai fi fericita, daca zice ma-ma nu mai conteaza nimic. Eu astept clipa asta cu nerabdare dar e si mai greu la noi intrucat eu sunt aia care face tot ce e mai rau (gen doftoriceala: picaturi in nas, termometru in fundulet etc). Ce e mai important pentru el, fac altii [poc]. Ca sa vedeti: David al lui Bibi - nascut 8 iulie, Tudor al meu - nascut 8 iulie. El 7 (aproape 8) dintisori, noi 2 dintisori. Tudor oricum s-a facut tare nazuros si tot o pun pe seama dintisorilor. O fi asa, n-o fi asa.... Marina, si eu am probleme cu iaurtul. II dau Danone cremoso, care ii place mult, insa de vreo doua ori a avut seara niste crampe teribile si am impresie ca de la el. Nu stiu de care sa ii mai dau. Corina, Sara zice si ma-ma si ta-ta?????? Ei, uite un copil model. Pup-o din partea lui Tudor nazdravanul. [pup] Cornelia, mutumesc de incurajari. Stiu ce greu a fost pentru tine si ce pot sa fac, decat sa sper ca Dumnezeu ma va ajuta!!!!! Pupa Crisa burticoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Am constatat ca daca sint singura cu bebe acasa mai intru si eu pe internet, dar daca e cineva cu mine, parca nu mai am timp. Am mai primit poze de la Gio si de la Bychi cu bebe Tiberiu. Gio a trimis si 2 poze din parc, de la intilnire. Acum va trebui sa va identific dupa bebeul din brate, dar sint toti imbracati bine si nu prea cred ca o sa reusesc. Daca nu ma descurc o sa va rog sa-mi ziceti si mie care cine e, in ce pozitie de la stinga la dreapta. O sa pun pozele din parc la evenimente CRISOTEXA: M-a impresionat dorinta ta de a-l ingriji pe Tudor. Lasa ca nu mai e asa de mult si dupa ce nasti o sa-i ti pe amindoi in brate . Ai grija de tine si de burtica si pe Tudor mai pupa-l cind stai in pozitii ce nu-ti fac rau. Nici eu nu ar trebui sa-l mai ridic in brate pe Cristi ca s-a facut tare greu, dar ce sa fac? Trebuie schimbat scutecelul, trebuie hranit, trebuie sa ne jucam. Noroc ca eu nu am avut probleme cu colul. Oricum nu pot sa stau in picioare cu el in brate ca mi se pare ca are o tona, desi el nu cred ca depaseste 10 kg. Am mai vrut sa va mai scriu si alte cele, dar intre timp s-a trezit asta micu, i-am dat marul cu biscuite si am uitat ce mai vroiam sa va spun. A… Voi scoateti bebeul pe vintul asta afara? Oare o sa sufle asa zile la rind pina ne exaspereaza. Macar in weekend sa se opreasca sa pot iesi si eu cu Cristi la plimbare. Va sarutam, sanatate le bb-ii bolnavi . http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu pe fuga, ca de cand cu myx-ul... Gianina, imi pare bine sa citesc despre voi dupa atata timp, pacat ca ati fost bolnaviori.. Crisa mama, ai grija.. Romana, uite descrierea pozelor: http://community.webshots.com/user/taisiaeliana Sub fiecare poza scrie cine cu cine... Fetelor, m-am intalnit cu Alinuta si am vazut 2 perechi de ochi albastri superbi: unii la mamica si altii la bb..Alex e o scumpa, mai ceva in realitate decat in poze, iar mamica o dulce... Va pupam Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana, eu m-am învatat minte.Nu-l voi mai scoate pe Alex cind este vânt afara. Pâna în urmå cu 2 saptamini, nu l-am avut niciodata racit. Doar o singura data a mai avut nasul înfundat. L-am scos într-o zi, era destul de cald - nu-i prea trecuse de nasuc - si s-a pus vintul. Nu era f.tare, dar totusi... Poate nu are legatura, dar dupa 2 zile mi-a facut febra, si asa cum deja v-am spus, dupa citeva zile a facut rubeola. M-am tot gindit de unde a luat virusul, ca în afara de cei din casa, n-a intrat in contact cu nimeni. Stiu ca nu e bine atita cocoleala, nu-mi doresc un copil ultra sensibil, dar cind l-am vazut bolnavior...[bang][bang] Acum a trecut, nu e o chestie grava, si poate tot ar fi facut o data si o data. Ramine acum sa-l ingrasam putin, ca a slabit ca un mât. [V] Sanatate multa la toti bebei, mamici si in special burtici. Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...