Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie-iulie 2003(17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele fete, Se vede ca sunt bebeii nostri la varsta cand vor sa mearga ca nu ne mai lasa timp de nimic .... adica de scris. He, he, incepe o perioada mai 'fierbinte'. Nu-i nimic, cate ceva tot 'om mai apuca noi sa ne spunem. Tudor parca e argint viu. Se roteste, se invarteste, vrea in picioare, ce mai, nu sta o clipa. Noroc ca are un tataie bine .... Dupa ce i-au trecut mucilicii a inceput sa doarma si sa pape mai bine. V-am spus ca ne-a prescris doctorul vitamina C fiole (6 zile) pentru revenirea poftei de mancare si azi-noapte ce credeti? La ora 4 dimineata era in bucatarie cu o pofta de mancare [bis][bis]. M-a minunat de cat laptic a papat. Azi am facut si noi 9 luni. La multi ani Teodorei si lui David cu care e de-un leat. [cheers] Burtica vad ca e bine, in sensul ca nu am avut deloc contractii sau dureri. Mi-au raspuns cateva fete care au avut hematoame ca mine si mi-au spus ca s-au resorbit. Printre ele era chiar si o fata care a avut sarcina gemelara si are acum doua fete. Maine ma duc la eco 3D. Sa-mi tineti pumnii. Doamne ajuta sa fie bine. Romana, cred ca puiul din burtica te-a tot auzit ca inca mai speri ca e fetita si ti-a facut o demonstratie. Ma bucur ca totul e bine si desi stiu ca ti-e greu incearca sa te odihnesti mai mult, macar cand o sa vina parintii tai. Eu i-am dat painica lui Tudor foarte rar si asa mai mult ca se uita la noi cum mancam. O papa insa de numa, numa. Din mancarea nostra nu-i dau pentru ca deocamdata lui nu-i pun sare in mancare. Dupa un an o sa fac mancarea noastra mai nesarata si o sa fac trecerea, usor, usor. Cornelia, Doamne ajuta ca ati scapat cu bine, asta e cel mai important. Inseamna ca tipul cu papucul avea viteza mare daca v-a izbit asa de tare. Intr-adevar bine ca nu er a Maria cu voi ca sperietura era de 10 ori mai mare. Maria are cu un kg mai multa ca Tudor are 8 kg de aia se fatane atata. Mama zicea ca sora mea care era grasuta cand era bebelusa (acum e o slabanoaga) nici la un an nu mergea ca de, era greu. Asa ca nu iti fa probleme. Si la vorbit nici atat nu te grabi: am vreo doua prietene cu bebi de 1 an si cinci luni si nici acum nu vorbesc mai nimic (nu ca nu s-ar fi ocupat de ei). Ia stai tu linistita de Paste si nu-ti mai fa atatea probleme. Ai o printesa minunata si gata!!!! Elena, stiu ca ai mare dreptate insa uneori nu ma pot abtine [pup]. Noroc ca eu am o fire optimista si pasele mai proaste apar rar si tin putin [:o)]. Eu care sunt o fire asa de energica si plimbareata nu imi dau seama nici acum de unde atata rabdare sa stau linistita (ca doar ce mai fac prin casa cate ceva usor si stau in pat). Cred ca Dumnezeu le oranduieste pe toate. Kehleyr, cred ca ti-e tare greu la servici. Eu, care sunt muncitoare de fel, imi reveneam mai greu si dupa concediul de 2 saptamani. Si cu soacra, las ca e bine ca ii mai faci si tu pe plac sotului, ca e mama lui. Acum mi-am intrat in pielea de mama de baiat si ma gandesc .... Bychi, ne bucuram sa auzim de tine ca esti bine. Probabil ca asa e felul lui Tiberiu, mai putin mancacios. Stiu ca e foarte greu pentru o mama sa nu pape puiul. Incearca sa-i mai dai vitamina C fiole, poate ii creste pofta de mancare si rau nu are ce sa-i faca. Amik, bafta la analize, sa fie totul bine!!!! Si Tudor al meu s-a bronzat pe fata si manute. Norocul lui ca e creol ca tati si nu alb ca mami (care scica se bronzeaza - alb-roz- un fel de aramiu (ma consolez eu) - alb-si de la capat [bang][bang]) Maria, vad ca Paula mananca destul de bine, probabil ca asa e conformatia ei. Multumesc pentru urarile facute mamaei mele. Chiar azi am suparat-o putin (mai multa) si imi pare tare rau. Noroc ca ea ma iarta mereu!!! Desi o sa mai intru pe net urez de pe acum fetelor care pleaca sau nu mai pot intra pe forum : Paste fericit si implinit alaturi de cei dragi (mare parte din noi abia acum putem spune cu inima impacata ca avem cu o adevarat familie )!!!!! [paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incep cu urarile de Paste: Sa aveti lumina in suflete si multa iubire alaturi de toti cei pe care ii indragiti. Paste fericit! Pupici dulci la toata lumea si multa sanatate.Mi-a fost dor de voi, dar nu am ajuns sa va mai scriu. Noi suntem bine si mergem f bine, ne-au mai ramas pragurile de trecut dar invatam si asta repede. Azi a facut si el la olita kk si a inteles ce trebuie sa faca, sa speram ca suntem pe fagasul cel bun. Ne apropiem de cele 10 luni si iar sunt uimita cat de repede poate trece timpul. Exact ca-n povesti…cresc Fetii Frumosi intr-un an cati altii in zece. Peripetii asa periculoase nu am mai avut pentru ca am stat mult pe langa el sic red ca am sa devin o pisaloaga cu “Flaviu nu-I voie!”, “flaviu faci buba, se sparge”…etc. are o noua fascinatie: a descoperit lustra si e uimit cat e de mare si ca e asa sus (la 3,80 m) si din “ooo!! Sau UU!!” nu-l scoti. Apoi trage usa de la aragaz si se urca pe burta pe ea sa bage capul in cuptor… asta chiar ca m-a speriat, cand l-am vazut azi. Dintele de sus insa nu a iesit decat cu un colt si ma intreb cam cat mai dureaza… Cum stati cu mancarea de Paste?! Eu de abia maine voi face cate ceva, daca ma lasa bb. A, sa ma laud si eu ca ne-am luat carut sport de la “Baby Care” , e mai usor de manuit insa e destul de maricel chiar strans. Si trebuie sa ma laud si eu ca am inceput sa slabesc serios si cred ca trebuie sa-I multumesc lui Flaviu. Legat de impartasanie noi am fost la 2 saptamani pana la 6 luni si apoi am mers doar o data pe luna. Ii place gustul de vin si uneori se linge pe buze da rade si preotul. Cam atat despre noi. Va imbratisez cu drag Mihaela si [copil] Flaviu http://community.webshots.com/user/pojogao
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va doresc si eu un Paste fericit alaturi de cei dragi si liniste in suflete! Crisa, tinem pumnii la eco! Mihaela, avem si noi o experienta la cuptor: a pus mana pe el cand si ca sa fie convinsa ca frige a mai pus mana odata. A plans putin (am lasat-o sa puna mana pt. ca nu era foarte fierbinte). De atunci se apropie de el, intinde manuta, se uita la noi, ii spunem ca frige si pleaca. E una din primele "lectii" invatate. Romana, deci bb2 nu a vrut sa-si schimbe sexul [:D]!. Important e ca totul decurge bine. Maria ar manca orice, dar eu nu vreau sa ii dau. Doctora mi-a zis sa nu ii dau paine, cereale, biscutiti, dar din cand in cand mai primeste, mai ales daca sta la masa cand mancam noi. Mancare de la noi nu i-am dat si vreau sa procedez si eu cum zice Crisa: sa gatesc mai dietetic pt. noi, dupa ce face un an si sa mancam "impreuna". Dana, eu am inceput serviciul in februarie si tot nu m-am acomodat. Stiu ca nu suna incurajator, dar eu ma gandesc tot timpul la Maria si nu pot sa ma organizez de loc. Cand ajung acasa sunt rupta de oboseala si a doua zi o iau de la capat. Dar, a fost alegerea mea sa ma intorc la serviciu si am considerat-o cea mai buna solutie pentru noi. Asa ca astept sa ma reacomodez. Va multumesc ca sunteti alaturi de mine. Acum apreciez si mai mult ce am: familia mea, prieteni, pe voi[pup]. Eu abia acum resimt socul accidentului: si fizic si psihic. Cand am revazut masina m-au trecut fiorii. Sotul meu e intr-o stare si mai proasta. Chiar daca nu pare, el este f. sensibil (e in zodia pesti) si a fost foarte afectat de accident. Astept Pastele, in speranta ca ne vom linisti si noi. Va pupam! Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mele dragi, Desi sunteti ocupate cu aceasta sarbatoare a invierii Domnului vreau sa va impartasesc si voua ce am facut la eco 3D. Nu mai este hematomul si toate sunt bune si la locul lor. Sexul este feminin si numele deja ales: Mara Ioana. Ii multumesc lui Dumnezeu pentru aceste vesti bune pe care le-am primit si pentru minunile Tudor si Mara (din burtica) pe care mi le-a daruit. Doamne ajuta sa fie bine in continuare sarcina. Casa este asa de plina cu Tudor si abia asteptam si surioara. Si sa nu-l uit si pe Bodo, ca si pe el il iubesc! Paste fericit! Pupa Crisa, mamica burticoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VA URAM SI NOI SA AVETI PARTE DE UN PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI! Mai fetelor parc-au intrat zilele-n sac.Abea reusesc sa citesc si ff greu ajung sa scriu,mai ales de cand e sotul la serici.Facea treaba serioasa in casa si acum am ramas eu cu toate. Crisa succes la eco.Asteptam vesti si" La multi ani lui Tudor !sa creasca mare si cuminte si sa aiba grija de surioara. Romana bine ca e sanatos bb din burtica si ai grija de tine. Vad ca mamicile cu burtici sunt in atentia noastra.Va apreciez f mult si ma gandesc mult la voi,mai ales cand sunt franta de oboseala ma gandesc cat de greu poate fi pt voi ca aveti si bb-i din burtica care va solicita organismul. Cornelia ma bucur ca sunteti bine.Se pare ca Cineva acolo sus va iubeste. A mea mai nou dupa ce-o ridic de pe olita se intoarce si se uita ce-a realizat si e f mandra.Ne iese figura in fiecare dimineata si de multe ori si la amiaz.Zice mama,tata,papa,pa,ta(tai),ei,ai,da da da,ba,baba(trad.bravo) si mai nou cand se mira zice iiiiiii.si in picioare sta singura destul de mult.Am invatat-o ca tati e pa la servici si cand o intreb unde e tati face pa cu manuta.E o dulce! Marti am fost la spitalul de oftamologie pt ca avea o secretie f urata si conjunctivita.Ne-a spus sa-i dam Nettacin picaturi o saptamana si apoi s-o operam .Inca nu sunt hotarata ce-o sa fac pt ca mi-e frica sa nu pateasca ceva pt ca-i face anestezie generala .Ieri am fost la pediatra,e rosie in gat,mai tuseste putin,iar pt conjunctivita mi-a spus sa-i dau 2 luni Claritine si Ketotifen pt ca s-ar putea sa fie pe baza alergica(nu e prima data cand face) .Sunt suparata pt ochisorii ei. In rest e ff vesela si vioaie(afara e serioasa)si mananca mai bine dar trebuie sa-i distrag atentia ca altfel nu casca gura.Dar sunt multumita si asa(deocamdata),reusim sa papam tot cu exceptii.Avem 2 dinti si cei de sus se tot pregatesc sa iasa.Are o pasiune pt pompita de nas si cum o gaseste cum o baga in gura.Si e o fetita ascultatoare.Daca-i spun ca nu e voie se opreste si se uita la mine,mai are o tentativa sau poate 2 si apoi se retrage si-si cauta altceva de lucru.Fuge in 4 labe si ne jucam cucu bau.Eu ma ascund si ea fuge dupa mine in 4 labe si rade in hohote de fericita ca m-a gasit. Mai,de cand cu myX-ul nu pot sa mai trimit e-mail doar sa primesc.Voi ati patit asa ceva? Va las si sa fiti iubite! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Lya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa, e excelent! [bis] Ma bucur enorm pentru tine, vestile sunt nemaipomenite! Va felicitam cu tot dragul si trimitem toate gandurile noastre de bine lui Tudor si Marei (numele e tare misto)! [flo] Va dorim tuturor Paste Fericit, sanatate si pace! Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...