Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

corp galben hemoragic chistic


Recommended Posts

Buna fetelor, daca vreuna din voi s-a mai confruntat cu acest diagnostic, sau a auzit ceva despre asta, va rog sa-mi spuneti si mie cat de periculos este pentru sarcina. Acum sunt in 6 sapt. si 2 zile, in urma cu cateva zile am avut dureri persistente in zona ovarului drept. M-am speriat si am fugit la ginecolog. In urma ecografiei, sarcina este bine, doar ca durerile din zona ovarului se datoreaza corpului galben (20mm) hemoragic chistic. Nu am sangerari, doar o durere in ovar, ca si la anexita. Desi medicul mi-a spus ca pot sa-mi pun un indometacin, am preferat sa suport durerile ca sa nu-i fac rau la bebe. In rest, mi-a dat Utrogestan oral, 3/zi, pe care presupun ca daca toate vor fi in regula, va trebui sa-l iau pana cand se formeaza placenta (prin sapt.12-13)... Dr. a fost cam evaziv ( nici nu mi-a spus cat timp sa iau Utrogestan) pentru cat de agitata eram eu, probabil nu a vrut sa ma sperie mai tare??? Se poate intampla ceva cu bebelusul meu??? In asteptarea raspunsurilor, [pup]ici, Dana P.S. Azi durerile sunt mult atenuate, dar simt in continuare o jena in zona. Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...