Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor si Paste fericit ! Noi avem 13 saptamani... Burtica se vede destul de bine, zic eu, care am fost o slaba toata viata. Voi, care mai stiti una si alta, ce inseamna intepaturile in burtica? Nu sunt ascutite insa din cand in cand si mai mult ma amuza. Parca ma si gadila ceva pe dinauntru... [:D] Am facut prima ecografie acum cateva zile. A fost cel mai emotionant moment din viata mea... Totul este normal, insa dupa primele analize de sange am hemoglobina un pic joasa (e frecvent, am inteles) si leucocitele crescute (am vorbit cu ginecologul si m-a linistit, caci am avut o raceala urata inainte de a face analizele). Uf, ne-am speriat tare... dar acum a trecut si ne bucuram de bb care simt ca creste pe zi ce trece. Am vazut pe forum ca sunteti viitoare mamici in sept-oct (ca si mine) si de aceea am scris aici. Va salut pe toate. Sa aveti copii frumosi si sanatosi. [gravi]L si bb mic (13 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi este tare dor de voi. Vedeti daca imi este rau si inca [vom]? Stau in casa si butonez calculatorul! Sa va plimbati si pt mine da? Aseara am fost la biserica cu bb-ul meu cel mare care a facut spectacol. Radea toata lumea din jurul nostru de intrebarile pe care le-a pus. Pupici Mel 16 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa rau imi pare Mel ca inca nu ti-au trecut starile de rau...dar cand te gandesti ce bebe frumos o sa ai...!!!! noi o sa plecam la niste romani la masa de Pasti , am cunoscut-o pe internet :).Aseara bb al meu facea tunbe iar azi il astept si uite cred ca doarme ca nu prea e activ.Am ajuns sa astept intalnirea cu el ca pe un eveniment. uite sa-ti mai treaca starea de rau iti trimit un pupic virtual[pup] noi nu am mai ajuns la biserica , ieri la 9,30 seara am terminat tot de facut ...si la 11 dormeam, imi pare asa rau ca chiar gasisem la noi in oras o bisericuta ortodoxa de rusi cred...in fine asta e Cristina [gravi] 17 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! Sper sa fiti cu familiile voastre si sa petreceti nu sa boliti dupa masa de Paste! Noi suntem bine doar ca se pare ca BB al meu este cam pe dos, pana acum nu am [vom] deloc iar de 3 zile am program zilnic (poate mancarea mai grea din acesta perioada) plus ca ma doare capul de cateva zile cu regularitate, aproape in fiecare zi la aceeasi ora. In rest toate bune, parca si eu simt ca misca BB dar nu sunt prea sigura, desi nu sunt la prima experienta. Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz] Va doresc la toate mamicile si viitoare mamici sarbatori fericite in continuare! si Paste fericit, chiar daca e deja luni si pentru multe dintre noi maine incepe munca...eu nu am reusit nici cum sa intru mai devreme, vineri abia am inceput un mesaj si s-a blocat calc...si mi-a fost tare ciuda...dar asta este! Am scris atunci un mesaj pentru fiecare, dar vad ca nu a ajuns...acuma e deja prea tarziu sa il reiau din nou[bang] dar nu-i nimic, sa stiti ca sunt aici chiar daca nu reusesc sa scriu intodeauna! Eu am fost de inviere la o bisericutza de la mine de pe strada, catolica, cu lume putina, am intrat si inauntru, a fost tare frumos chiar daca a plouat un pic, nu am rezistat pana la sfarsit pentru ca am stat in picioare si la un moment dat trebuia sa merg la toaleta... Duminica am sarbatorit Pastele in familie si azi luni am venit la nasi si eu una...abia astept sa ajung acasa in pat! Sa stiti ca mi-am permis de doua degete vin in pahar, restul apa minerala, si duminica si sambata cate un pic, sunt sigura ca nu a facut nici un rau bebelusului! Fetelor, eu am niste dureri pe sub burta de azi noapte, m-am trezit cu o nevoie urgenta de toaleta, nu ca ar fi ceva neobijnuit sa merg noaptea la baie dar de azi dimineazta, ma doare intruna, simt parca as avea vezica plina... imi este frica sa nu fie vreo infectie urinara...si mai este pana maine cand voi merge la medic...daca continua asa! Eu am mai patit dureri de genul asta, si mi s-a zis ca creste burta... sper sa fie asta si nu o infectie... Eu sunt in concediu pana joi, deci abia pe vineri ne vom mai revedea. va urez la toate multa sanatae!voie buna, si fetele care inca se mai simt rau le urez din tot sufletul putere de a trece cu bine peste acest rau! Va iubesc mult! Ana si puiutul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si Hristos a Inviat! sper ca ati petrecut frumos si bebicii sunt si ei bine! Lorena, bine ai venit, sa ai o sarcina usoara, un bebe sanatos! Mel, sper sa-ti mai treaca starea de rau! nu ai iesit un pic sa te plimbi?? Ana, si eu am avut dureri de burtica azi noapte.. mie mi se intareste burtica, dr. mi-a zis ca se contracta uterul, nu prea e bine nu-i asa?? iau no-spa, dar ma gandesc daca totusi e bine? Vrabiuta, spuneai ca trebuie sa mergi la eco, cum a fost?? Va pup, o zi buna, fara greturi! Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...