Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Hrisots a inviat! sper ca ati petrecut un paste linistit si cu multe bunatati! Ce va mai fac bebelusii? Baietelul meu a kiscat vineri si de atunci il simt in fiecare zi. Il simt ca si cum ar roti cineva o rotita in burta mea. E asa frumos! Pe mine m-a tras si un curent, cred, nu stiu unde. mi-a aparut un herpes si chiar sub barbie ca un ganglion. ma doare doar cind il ating. Ce-o mai fi si asta? N-am mai avut niciodata. Catinca, [gravi] 21 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Adela! Se pare ca ne inmultim pe zi ce trece! De Vrabiuta nu mai stiu nici eu nimic si nici pe YM nu am vazut-o. Probabil se pregateste de nunta. Oricum o asteptam cu vesti cat mai curand! Mel, multumesc pt explicatoe. Mie mi se intampla sa am uneori senzatia ca ma strange/apasa ceva pe burtica si ma gandeam ca sunt contractii. Dar recunosc ca nu sunt ca la ciclu. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 16 saptamani si 3 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristos a inviat! Bine ati venit Lorena si Adela! Si pe mine ma chinuie durerile de spate azi la serviciu de abia am stat pe scaun mai mult m-am plimbat de fapt si am mancat.... Azi sunt cam intoarsa as plange incontinuu credeam ca am scapat de faza asta... M-am simtit bine zilele de Paste am umblat pe la rude la masa ieri am iesit in parc am stat ceva am obosit destul de tare si azi de abia am tras de mine sa ma scol dimineata. Nu-mi mai trece odata somnolenta asta... Va pup fetele cu toate ca scriu mai rar eu sunt cu sufletul alaturi de voi! Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! si din partea mea. Bun venit Lorenei si Adelei si bine v-am regasit pe toate. Eu m-am simtit excelent zilele acestea si am sarbatorit alaturi de sora mea, sotul, socrii mei si o matusa a sotului. Am pregatit numai specialitati romanesti de Paste si au avut tare mare succes. Aici nu e obiceiul de a se gati ceva de Paste, nu este vreo mancare traditionala si doar parintii care au copii mici mai vopsesc oua sau le cumpara gata fierte si vopsite din magazine. Eu le-am facut dupa metoda traditionala romaneasca. Nu stiu de ce, dar de cand sunt insarcinata ma gandesc si mai mult la radacinile mele si parca as manca toata ziulica doar mancare romaneasca desi unele ingrediente se gasesc tare greu aici. Si carnea de miel de Paste am gasit-o doar la pachet de 20 kg la Makro (varianta Metro de aici). Azi am fost la control si am primit si rezultatele analizelor. Se pare ca sunt sanatoasa tun si nu am carente de nici un fel. Sper ca tot asa de sanatoasa sa raman pana la sfarsitul sarcinii. Vestea asta m-a bucurat foarte tare si m-a facut sa uit de starile de rau de pana acum. A propos de dureri, si eu am dureri de spate, dar din ce am citit eu sunt normale si la fel sunt si intepaturile (uterul creste). Va pup pe toate si sper sa aud numai de bine, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, pe mine ma cam doare burta de vreo 2 zile, am fost ieri la medic si mi-a zis ca sunt contractii... nici prin cap nu mi-ar fi trecut. Mi-a dat sa iau No-Spa si niste supozitoare si ma asteapta peste cateva zile. As fi vrut concediu cateva zile dar nu mi-a dat, a zis sa mai vedem... Am sa insist saptamana viitoare sa-mi dea cateva zile ca sa stau mai mult la orizontala, de la inceputul lunii am lucrat si 12 ore/zi... Sanatate tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toate burticile.[flo] O sa incerc sa raspund: la prima ecografie nu s-a putut vedea ce anume este. Abia la a doua ni s-a spus, care e programata pentru 10 iunie. [il] Si tot ca sa raspund intrebarilor/ recomandarilor lui Blue 77: sunt inscrisa la un ginecolog din exteriorul maternitatii (cand am aflat ca sunt insarcinata nu s-a putut sa obtin o programare imediata [bang]) si acum am ramas la acest medic si cu ea am vorbit de inscrierea la maternitate (este atasata acestei maternitati); dar problema este ca noi am vrea sa ne mutam in Yvelines si ma gandesc sa ma inscriu direct acolo. Crezi ca s-ar putea face un transfer apoi (ma gandesc daca ma inscriu de acum). Deocamdata am trimis abia declaratia de sarcina la Sécurité. [:o)] In privinta analizelor, am facut o analiza completa de sange si de urina. Nu stiu ce anume va "vedea" medicul, insa asa mi-a zis, ca imi va spune mai multe despre aceasta durere de spate dupa ce va vedea rezultatul analizelor. Cum spuneam si eu ma resimt dupa de stau la calculator, sau merg mult, sau stau mult in picioare...[xx(] Aseara am adormit pe la 9 fara... si m-am trezit la 8 dimineata[:0] Voi mai aveti pofte? Eu eram innebunita dupa pizza in prima luna. Acum sa nici nu mai vad. In schimb, puiul vrea numai struguri in ultimul timp... [dual] Ma bucur ca am cu cine impartasi aceste lucruri (sunt departe de mama si telefonul sau scrisorile saptamanale nu "acopera" evenimentele). Va multumesc ca ma ascultati si ca-mi dati sfaturi. [grup] Va pupam pe toate pe burtica. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut! bine ati venit pentru noile mamici si sarcina cat mai usoara ! si mie mi-a curs sange din nas aproape o zi dar am luat vitamina C si de atunci nu mai am nimic (am inteles ca asta ar fi cauza plus sarcina[:D]) si eu am avut usoare contractii dar am citit ca sunt normale daca nu sunt regulate si din ce in ce mai dese, se numesc Braxton-Hicks si pregatesc uterul pentru adevarata treaba numai bine si va sarut pe toate Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e FETITA!! am fost vineri la eco morfologica la dr iosup, care ne-a masurat pe toate partile si ne-a spus ca suntem foarte bine. dezvoltare normala a organelor interne, a sistemului osos, placenta inserata corect, lichid amniotic normal... era si destul de vioaie puiuta mica. ne-a parut rau ca nu am putut-o inregistra pe caseta video - aveti grija fetelor care mergeti la diagnosis, in ultimul timp nu au mai inregistrat ecografiile, desi prin telefon spun sa veniti cu casete. pe internet nu am mai intrat pana astazi, am fost liberi si ne-am dus la buzau, la parintii mei, unde ne-am relaxat. eu nu m-am simtit deloc bine zilele astea, dureri de cap, o stare generala de rau si o lipsa de energie... cred ca vremea urata si-a spus cuvantul. plus grijile pentru bb, pentru nunta, pentru apartamentul pe care ni-l vom cumpara, au cam inceput sa ma ajunga din urma. vad ca multe dintre voi nu s-au simtit foarte bine. poate cand se va mai indrepta vremea ne vom mai reveni putin. va pup pe toate si pe bb-ii mici!! marcela si [copil] din burtica - DPN 5 sept - dr. nayel cfr2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...